Kúpele |  Catering |  Austrália |  Ubytovanie |  Slovensko |  Referáty | 

Kúpele Slovenska

  ... zdravie, relax, pohoda ...
kúpele Slovenska lázně na Slovensku Slovakia spa
o nás    spolupráca    referencie    kontakt

 Kúpele Slovenska


 Wellness hotely

 Úvod
 Ubytovanie
 Stravovanie
 Konferencie a akcie
 Voľný čas
 Ceny a Rezervácie
 Romantický víkend


2040. Grand CastleREZERVUJTE SI
FOTOGALÉRIA
CENNÍK


Hrad a kaštieľ v Liptovskom Hrádku je skutočne asi najnetradičnejším a zároveň najzaujímavejším prostredím na spoločenské akcie. Ponúka priestranné reprezentačné interiéry na usporiadanie konferencií, školení, seminárov, recepcií, svadieb, módnych prehliadok. Hrad a kaštieľ svojou polohou a pokojnou atmosférou, je ideálnym miestom pre oddych, relax a stretnutia s partnermi.

Zrúcanina hradu Hrádok spolu s priľahlým kaštieľom tvoria oddávna dominantu Liptovského Hrádku a aj malebnej časti horného Liptova. Ruiny hradu a pomaly sa rozpadávajúceho kaštieľa už od 30-tych rokov 20. storočia zamestnávali mysle ľudí, ktorým nebol osud pamiatok na Liptove ľahostajný. Záchranu tohto komplexu pamiatok sa však nepodarilo zorganizovať ani v období prvej republiky a ani v období socializmu.
Chátranie stavieb pokračovalo aj v 90-tych rokoch 20. storočia a domácich i turistov trápil pohľad na rozpadávajúce sa stavby. Situáciu sa nepodarilo zvrátiť aj napriek neutíchajúcim snahám vedenia Liptovského múzea v Ružomberku a jeho organizačnej zložky.

Objekt Hradu a Kaštieľa bol od roku 1989 neobývaný. Priestory boli nevykurované, vystavené nežiadúcim návštevníkom, a v tomto čase bolo aj odcudzené hodnotné príslušenstvo a časti interiéru, patriace k objektu Hradu a Kaštieľa.

V roku 2000, keď Dagmar Machová navštívila kaštieľ a zrúcaninu hradu v Liptovskom Hrádku, sa v jej mysli zrodila vízia znovu postavenia a oživenia starého kaštieľa, takisto aj vzkriesenie dôležitosti tohto prekrásneho regiónu severného Slovenska.
Koncom roka jej spoločnosť DM Plast s.r.o. kúpila Hrad a Kaštieľ a tým rozšírila aktivity spoločnosti. Hrdinské plány pre reštaurovanie úzko súviseli s dúfaním, že Slovensko sa čoskoro stane členom EÚ a chceli by prispieť tým najlepším zo Slovenska k pohode Európanom.
Celý areál Hradu a Kaštieľa má byť sprístupnený verejnosti.

Hrad a Kaštieľ v Liptovskom Hrádku je na základe jeho histórie a polohy určený pre stretávanie, rozhovory a ustanovenia, voľný priestor umožňuje rozvíjať umenie.
Historické budovy majú v budúcnosti okrem ubytovania v originálne zariadených apartmánoch ponúkať aj priestory pre kultúrne podujatia ako koncerty, výstavy, slávnostné prijatia a konferencie. Kaštieľ postavený Magdalénou Zayovou v roku 1603, sa má opäť stať miestom európskeho stretnutia a hradné zrúcaniny budú sprístupnené verejnosti po ukončení rekonštrukcie.  

NOVINKY   
 
Našou snahou je prispieť ku komfortu každého hosťa.
K dispozícii sú pre Vás dve bezbariérovo plne prístupné izby, pričom prístup k nim je možný priamo z auta.  
 
Od 1. marca 2007 je v hradnej reštaurácie "Magdalena Zai" pre Vás pripravený nový jedálny listok s veľkým množstvom hradných špecialít

Staviame pre Vás Wellness a fitness, v ktorom samozrejme nebude chýbať ani bazén      a " mučiareň " pre vylepšenie Vašej postavy, alebo len na zbavenie sa Vášho stresu a nepohody.  
 
Ponúkame Vám už aj bezdrôtové internetové pripojenie v priestoroch kaštieľa prostredníctvom hotSpot (wi-fi).
Možnosť objednania internetového pripojenia aj priamo na izbu.
 


Slovensko, study in Australia
SKonline® 2000-2014, Všetky práva vyhradené.