Špecialista na kúpele a wellness na Slovensku
ZAVOLAJTE NÁM
0905 986 199

Lúčky kúpele

Slovensko

Prvá kúpeľná budova bola v tejto lokalite postavená v roku 1761. Prvú masívnejšiu vlnu rozvoja zaznamenali tieto kúpele na prelome 18. a 19. storočia, kedy už kúpeľná liečba vychádzala z osvedčených metód a liečebné procedúry sa predpisovali na základe choroby človeka a na základe zloženia vody tunajších prameňov. Výsledky a dobrý chýr sa potom podpísali pod masívny stavebný ruch. Druhá vlna rozvoja kúpeľov Lúčky sa viaže k prelomu 19. a  20. storočia. Možno povedať, že v tomto období boli kúpele znovuobjavené, a hoci nepatrili k najväčším, predsa sa stali vyhľadávaným liečebným strediskom aj pre návštevníkov z iných krajín – napríklad z Čiech, cárskeho Ruska, Maďarska, Rumunska či Spojených štátov amerických.
Kúpele Lúčky sa nachádzajú neďaleko miest Ružomberok, Dolný Kubín a Liptovský Mikuláš. Sú akousi bránou k oblasti dolnej Oravy a k Chočským vrchom.
V rámci voľného času možno v tejto lokalite navštíviť rad prírodných unikátov, ako sú Lúčanské travertíny, Lúčanský vodopád, Kvačianska a Prosiecka dolina. Za návštevu určite stojí aj obec Vlkolínec, Oravský hrad, Liekavská zrúcanina, Liptovský hrad, či múzeum Liptovskej dediny.

Hotely v kúpeľoch Lúčky
Depandance LIPTOV
Kompletne zrekonštruované ubytovacie zariadenie, v ktorom sa nachádzajú dvojlôžkové izby a apartmány....
 
cena za osobu/noc od
40,00 €
Depandance ADAM, MAJA, CYRIL
V novozrekonštuovanom hotely Dependance Adam*** sa nachádzajú jednolôžkové, dvojlôžkové,...
 
cena za osobu/noc od
35,00 €
Depandance BARBORA, BALNEO
Dependance Barbora***Ubytovanie je možné v dvojlôžkových izbách s kúpelňou s WC, na izbe sa nachádza...
 
cena za osobu/noc od
32,00 €
Hotel CHOČ***
Kupeľný hotel Choč***Ubytovanie v dvojlôžkových rekonštruovaných izbách s možnosťou prístelky. Izby...
 
cena za osobu/noc od
40,00 €