Kúpele |  Catering |  Austrália |  Ubytovanie |  Slovensko |  Referáty | 

Kúpele Slovenska

  ... zdravie, relax, pohoda ...
kúpele Slovenska lázně na Slovensku Slovakia spa
o nás    spolupráca    referencie    kontakt

 Kúpele Slovenska


 Wellness hotely

 Úvod
 Ubytovanie
 Stravovanie
 Kongresy
 Relax a voľný čas
 Ceny a rezervácie
 Letné pobyty


Holiday Village Tatralandia
Fotogaléria Holiday Village Tatralandia-ubytovanie

Holiday Village Tatralandia je jedinečný ubytovací komplex svojho druhu na Slovensku. Tvorí ho 155 bungalovov a apartmánov, ktoré ponúkajú ideálne prostredie na rodinnú aj individuálnu dovolenku počas celého roka.

Ubytovanie plné fantázie...
Samostatne stojace bungalovy svojim ladením zaujmú všetky vekové skupiny:

  • U poľovníka
  • Liptovská dedina
  • Indiánska osada
  • Rybárska zátoka
  • Skautský tábor
  • U vinára
  • Remeselnícky dvor

Apartmány osadené v radovej výstavbe vytvárajú tri tematické skupinky:

  • Detský svet
  • Romantická záhrada
  • Central Park

Každá ubytovacia jednotka má k dispozícii spoločenskú miestnosť so sedením (niektoré s krbom), SAT TV, rádio, telefón, kuchynský kút, chladničku, sprchu, WC, elektrické kúrenie, letnú terasu (niektoré s balkónom).

Apartmán 4 + 1 - spálňa so štyrmi lôžkami na poschodí a spoločenská miestnosť na prízemí s možnosťou prístelky.

Bungalov 3 + 1 – spálňa s tromi lôžkami a spoločenská miestnosť s možnosťou prístelky na jednom poschodí.

Maxibungalov 7 + 1 – štvor a trojlôžková spálňa na poschodí a spoločenská miestnosť na prízemí. Prístelku je možné pridať v štvorlôžkovej spálni, resp. v spoločenskej miestnosti.

Každá z osád je vybavená štýlovými vonkajšími krbmi, alebo ohniskami pre barbecue, detskými ihriskami, športoviskami...

Niečo o osadách

U poľovníka
Pohodlné ubytovanie v zálesáckom štýle ponúka šesť 8-miestnych a šesť 4-miestnych stromovito rozmiestnených bungalovov. Odvážnejší si môžu vyliezť na posed a odtiaľ pozorovať dianie v okolí. Atmosféru poľovačky navodí typické drevené krmítko a senník. Pre hravejších sú pripravené rôzne atrakcie, zhotovené takisto z dreva: preskakovačky, kladina, vratký mostík, či hojdačka. Kolorit zálesáckej dediny dotvárajú i štýlové vonkajšie sedenia. Pre milovníkov športu spod vysokých sietí práve v osade U poľovníka nájdete volejbalové ihrisko. Po rušnom dni určite každému dobre padne posedieť si a zrelaxovať pri kozube. Väčšie skupinky majú k dispozícii i veľký kozub. Nebojte sa, pre každého sa tu nájde dostatok miesta!

Liptovská dedina
Najväčšiu osadu tvorí až štrnásť 4-miestnych bungalovov, ako inak – v Liptovskej dedine. Chcete poznať svet našich starých materí, ktorý sa ukrýva za tradičnou liptovskou bránou? Nájdete tu drevené včelíny , drevený rebriňák, kaplnka, zvonica a studňa. Deti potešia rázovité preliezačky, hojdačky a dokonca i drevený vláčik, ktoré len tak hocikde nenájdete. Nielen na večerné posedenie sú vám k dispozícii lavičky, ohniská na opekanie a gril s altánkom.

Indiánska osada
Vstupná brána s totemami vás vovedie do kruhu šiestich 4-miestnych bungalovov v indiánskom štýle. V strede si veľké „bledé tváre“ môžu vyfajčiť fajku mieru a posedieť vo veľkom pohodlnom vigvame a ich ratolesti majú pripravený menší vigvam s výhľadom na tri stojace totemy. Aj Winnetou by závidel! Cez deň sa deti vybláznia v Aquaparku Tatralandia, podvečer si môžu zahádzať lasom, vyliezť na preliezačky či zabaviť sa na hojdačkách. Večer celá osada zasadne k táborovému ohňu a podelia sa o každodenné zážitky. Ohnisko je situované čiastočne mimo skupinky bungalovov, takže ani tí najvytrvalejší šamani nebudú rušiť okolie.

Rybárska zátoka
Milovníci cestovania, moreplavci, dobrodruhovia a piráti môžu svoje hlavy skloniť v siedmych 4-miestnych rybárskych chalupách, kým sa vydajú na ďalšiu dobrodružnú cestu. Tí, ktorí už od detstva snívajú o dobrodružstve na otvorenom mori, môžu rozohrať svoj imaginárny boj s pirátmi na palube škunera v strede osady. Malí námorníci si po boji oddýchnu na preliezkach a hojdačkách. Skúsenejší morskí vlci ich môžu pokojne sledovať z dreveného altánku. Ak máte po ťažkom dni chuť na grilovanú rybu či opekané mäso, k dispozícii je otvorené ohnisko i vonkajší gril. Ak ste už večerali, len si tak poseďte opodiaľ a vychutnajte atmosféru ohňa a pohody.

Skautský tábor
Aj tí, ktorí sa riadia pravidlami skautingu si v Holiday Village Tatralandia prídu na svoje. Ubytujú vás dve do štvorca usporiadané osady a vstupné brány s vlajkami tej ktorej osady. Nový deň môžu návštevníci privítať napríklad vztyčovaním oddielovej vlajky uprostred štvorcového námestíčka. Potom si otestujú svoju zručnosť, obratnosť a silu na balans mostíku, stenopreliezke, rukoliezke, bradlách, kombizostave a skok sem skok tam. Na regulárnosť pretekov dohliadne hlavný skaut z rozhodcovskej posiedky. Rýchlosť a športového ducha preverí turnaj v stolnom tenise doplnený rôznymi disciplínami na detských ihriskách. Víťazov vyhlásia večer pri táborovom ohni. Dospelí si môžu pokojne a nerušene vychutnávať šálku čaju alebo kávy v štýlovom drevenom altánku.

U vinára
Vychutnajte si pohár dobrého vínka a nechajte sa uniesť príjemnou a pokojnou atmosférou vinohradníckej osady. Ponúkame vám príjemné a pohodlné ubytovanie vo ôsmych 4-miestnych bungalovoch, kde prežijete svoju najlepšiu dovolenku. Osobitý ráz tejto osade dodávajú nápadité maľby na fasádach bungalovov. Prekročením masívnej murovanej brány sa ocitnete akoby v inom svete. Samozrejme, nezabúda sa ani na najmenších. Čakajú na nich drevené preliezky a hojdačky, ktoré zaručujú skvelú zábavu. Nielen na večerné posedenia sú pre vás k dispozícii lavičky, vonkajšie sedenia a terasy či otvorené ohniská.

Remeselnícky dvor
Kde inde ako priamo v Holiday Village Tatralandia spoznáte bližšie život slovenských remeselníkov. Vychutnajte si pohodlné ubytovanie v piatich 4 - miestnych a v šiestich 8 - miestnych bungalovoch. Remeselnícky ráz osade dodávajú typické remeselnícke náradia debnárov, šindliarov, korytárov, hrnčiarov, debnárov, kováčov, obuvníkov, olejkárov, pekárov či košíkarov. Staňte sa aspoň na chvíľu jedným z nich. Pre najmenších nezbedníkov sú priamo pri bungalovoch pripravené drevené preliezky, hojdačky a pieskoviská, kde sa môžu dosýtosti vyšantiť. Rodičia určite ocenia vonkajšie posedenia a lavičky, odkiaľ môžu svoje ratolesti nerušene pozorovať. Večerná grilovačka s priateľmi bude pre všetkých príjemným zakončením dňa plného zážitkov.

Detský svet
Malých i veľkých určite uchváti tento perfektný lentilkový svet plný radosti a zábavy. Koho by neupútala už vstupná brána ako od Matelka?! Z nej sa vám naskytne pohľad na veselé pestrofarebné domčeky so 14 apartmánmi, jeden vedľa druhého, a predsa ani jeden nie je rovnaký. Kúzelnú náladu navodia nielen rozprávkové domčeky, ale aj najrozličnejšie ihriská, preliezačky a hojdačky. Keď sa dostatočne vybláznite, môžete si v kľude oddýchnuť a posedieť v záhradnom altánku, kde nájdete úkryt pred slniečkom aj v tých najhorúcejších dňoch. Bránu k ďalším apartmánom v časti Central Park tvorí krížový farebný altánok. Nenechajte si ujsť virtuálnu prehliadku!

Romantická záhrada
Nielen pre romantické povahy či zaľúbené páry je určená osada, ktorej výnimočnosť si všimnete hneď na prvý pohľad. Tvorí ju 17 apartmánov, ktoré vám ponúknu maximálne pohodlie a pokoj. Po prekročení vstupnej drevenej brány zabudnete na každodennú realitu a naplno si budete užívať svoje voľné chvíle. Očaria vás romantické farby na fasádach apartmánov, množstvo drevených preliezok, hojdačiek a pieskovisko. Posedenie pri otvorenom krbe či v drevenom altánku so svojimi najbližšími alebo novými priateľmi v pohodovej atmosfére bude na dlhý čas príjemnou spomienkou na vašu dovolenku.

Central Park
Pre všetkých, ktorí nechcú zostať stáť stranou a vždy chcú byť v centre diania, je určené ubytovanie v štyridsiatich 4-miestnych apartmánoch. Sú situované priamo za Arénou, takže ich obyvatelia vedia, kde sa čo deje. Práve táto osada ponúka zároveň najviac športovísk – od tenisových kurtov, volejbalového a street-balového ihriska, cez stolný tenis až po ruské kolky. Príjemnú atmosféru dotvára záhradná besiedka, záhradný krb a po celej osade rozmiestnené lavičky.

Slovensko, study in Australia
SKonline® 2000-2014, Všetky práva vyhradené.