Kúpele |  Catering |  Austrália |  Ubytovanie |  Slovensko |  Referáty | 

Kúpele Slovenska

  ... zdravie, relax, pohoda ...
kúpele Slovenska lázně na Slovensku Slovakia spa
o nás    spolupráca    referencie    kontakt

 Kúpele Slovenska


 Wellness hotely

 Úvod
 Ubytovanie
 Stravovanie
 Kongresy
 Relax a voľný čas
 Ceny a rezervácie
 Letné pobyty


Holiday Village Tatralandia
Fotogaléria Holiday Village Tatralandia-relax a voľný čas

Holiday Village Tatralandia, súčasť Aquaparku Tatralandia – to nie je len ubytovanie. Popri chatkách a apartmánoch je komplex doplnený centrálnou budovou, kde nájdete recepciu s nepretržitou prevádzkou, zastrešenú terasu s bohatým programom na „dlhé letné i zimné večery“, a la card reštauráciu, minimarket a kolky.

A keďže dovolenka je pre mnohých aj o pohybe, priamo v areáli ponúkame viaceré športové možnosti: na čerstvom vzduchu sa popreháňate po tenisovom kurte, street-ballovom a volejbalovom ihrisku. Ak uprednostňujete pohyb na menšom priestore, odporúčame stolný tenis, ruské kolky, detský minigolf, Pit-Pat či Putter. Že neviete, čo to je?! Príďte a my vám to ukážeme.

V prípade nepriaznivejšieho počasia sa môžete s priateľmi zahrať biliard, air-hockey či šípky - to všetko Vás čaká vo Funny centre v hlavnej budove. Vaše malé ratolesti sa môžu dosýtosti zabávať v Detskom kútiku. Pripravené je tu množstvo stavebníc, skladačiek, omaľovánky, bazén s pestrofarebnými guličkami, či čarovný domček so šmýkačkou. Zažijete tu kopec zábavy!

Aby vám pri športe v areáli i mimo neho nič nechýbalo, k dispozícii je požičovňa športových potrieb (od bicyklov až po lyže). Na recepcii vám navyše požičajú i spoločenské hry a knihy. Tí, ktorí ste na Liptove po prvý krát alebo sa tu ešte až tak dobre nevyznáte, získate všetky potrebné a užitočné rady v informačnom centre. Zároveň si tu môžete objednať ponúkané služby a fakultatívne výlety.

V Holiday Village Tatralandia si nájdu svoj kútik aj všetci priaznivci a obdivovatelia domácich či divokých zvierat. Zamestnanci nášho ranča, vám radi predvedú ukážky základnej starostlivosti o všetky zvieratká, ktoré u nás môžete nielen sledovať, ale aj dotknúť sa ich a tí odvážnejší ich môžu aj prikŕmiť viazaničkou sena alebo zrnom.

Domáce zvieratá - koníky, ovečky a iné...
Na všetkých milovníkov zvierat na našom ranči čakajú kone, poníky, ovce, kozy, ale aj somárik. Z menších zvierat sú to zajace, husi, kačice, sliepky a samozrejme, nemôže chýbať ani najlepší priateľ človeka - pes. Mnohí z vás už určite videli tieto zvieratká na vlastné oči, no pre mnohých sú "exotické" aj tieto typicky slovenské.

Voľne žijúce zvieratá - srnka, muflón a iné...
Najväčším lákadlom pre mnohých návštevníkov určite budú zvieratá, ktoré žijú vo voľnej prírode. Veď koľkí z vás mali šancu stáť pár metrov od bažantov, srniek, danielov alebo muflónov? V našom ranči vám túto možnosť ponúkame.

Jazdy na koni či poníku
Všetkým tým, ktorých koníčkom sú kone či poníky, alebo všetkým tým, ktorí majú radi tieto krásne zvieratá, ponúkame možnosť spoznať ich bližšie a vychutnávať krásy Liptova z konského chrbta. Pod dohľadom skúseného trénera vám zabezpečíme vyhliadkové jazdy alebo aj kompletnú výuky techniky jazdenia. Po osedlaní koníka už stačí len vysadnúť na jeho chrbát a spoznávať nádherné zákutia Liptova z konského sedla. To samozrejme platí len pre pokročilých jazdcov. Tí si môžu zajazdiť na Liptovskom vidieku v Jaloveckej doline, okolo Liptovskej Mary, či obdivovať Západné, Nízke ale aj Vysoké Tatry z okolitých končiarov. Začiatočníkov a detičky v škole jazdenia oboznámime so sedlaním a základmi jazdy na koni.

Vyhliadkové jazdy na koči alebo saniach
Okrem jazdenia na koni ponúkame pre návštevníkov aj vyhliadkové jazdy na koči alebo saniach s možnosťou návštevy a obhliadky salaša či mini múzea salašníckeho remesla. Počas letnej sezóny si výlet v koči môžete spojiť s piknikom a svoj obed vychutnať priamo v prírode.

Western pod Tatrami?
Pre kovbojsky naladených pripravíme i ukážky westernového jazdenia. ... a navyše tu stretnete i veľmi zaujímavých ľudí! Naša rada: športové oblečenie a športová obuv.
Mimo letnej sezóny je prevádzka ranču obmedzená. Jazdy na koni či koči zabezpečujeme celoročne na objednávku. Viac informácií na recepcii Holiday Village.

Okrem toho sú pre Vás pripravené aj:

  • ohniská a grily – v každej dedinke

  • detské ihriská – v každej dedinke

  • denné animácie

  • denné organizovanie výletov

Zabudnite na nudu
O zábavu a oddych sa Vám postará aj Aquapark Tatralandia. Najväčší celoročný areál vodnej zábavy na Slovensku, v Čechách a Poľsku.

Vodné atrakcie

  • 11 termálnych bazénov – z toho8 celoročných s liečivou minerálnou vodou (3 kryté), s teplotou vody od 24 - 38 ˚C, s množstvom vodných atrakcií: plavecké dráhy, vodná lezecká stena, masážne sedenia, vodné postele, vodný hríbik, chŕliče, vyvieračky, vodné prúdy, vodná hojdačka, vodný volejbal a basketbal, detské šmýkačky... Každý deň v bazénoch prebiehajú rozličné vodné súťaže a milovníci športu si môžu zacvičiť aquaerobic s vodnými noodlami.

  • 27 tobogánových dráh a vodných šmýkačiek

  • Krytý tropický komplex Ostrov pirátov z Karibiku

  • Vodné šmýkačky

  • Detské tobogány a šmýkačky

Najhorúcejšia novinka leta 2008

V lete 2008 pripravil Aquapark Tatralandia pre svojich návštevníkov skvelú NOVINKU – Vstup do Western City Šiklův Mlýn cez aquapark GRATIS (od 28.6. do 1.8.2008)

Ďalšie atrakcie aquaparku:

Showland – denné animačné programy s množstvom súťaží a výhier
Šport Aréna – plochy na volejbal, minifutbal, stolný tenis
Adrenalín Zóna – paintball, zlaňovanie, umelá lezecká stena, boxerský ring
Fun Park – trampolíny, ruské kolky, obrí šach, detské nafukovacie hrady
Babyland – detské ihrisko
jazdenie na koníkoch a vláčik Tralaláčik
občerstvenie v mnohých bufetoch a reštauráciách

VŠETKO PRE UPEVNENIE ZDRAVIA A KRÁSY...
Saunový svet Tatra-Therm-Vital je jedinečný komplex 16 parných, vodných a masážnych kúpeľov, sáun a procedúr. Prinesie Vám potešenie z vody (hydroterapia), povznášajúcich vôní (aromaterapia), hudby (muzikoterapia) a tepla.

Obetná svätyňa - bylinková aromaterapia - vychutnajte si liečivé účinky rastlín na vlastnom tele...
Jazero predkov - perličková masáž nôh – dokonalé prekrvenie uvoľní unavené nohy...
Liptovská sauna - suchá sauna – vyskúšajte saunovania obohatené o minerály tatranských skál...
Oheň a ľad - vodná cesta - vstúpte na cestu plnú prekvapení a nechajte pôsobiť chlad a teplo...
Soľná baňa - soľná inhalácia - uvoľnite sa a nechajte pôsobiť soľné výpary a príjemnú relaxačnú hudbu na všetky vaše zmysly...
Sieň slnka - infra sauna - prehrejte si telo a načerpajte trošku „letnej“ nálady v ktoromkoľvek ročnom období...
Parný kotol - parná inhalácia - zabaľte sa do úžasných vôní eukalyptu, mentolu alebo pepermintu...
Zlatá štôlňa - oddychové tepidárium - nechajte sa niesť na vlnách relaxačnej hudby do ríše snov...
Tuatha - oddychové tepidárium - vychutnajte si oddych a nechajte myšlienky voľne plynúť...
Keltská sauna – sanárium - pobyt v sanáriu pri nižšej teplote a primeranej vlhkosti vzduchu vám prinesie úľavu...
Hviezdny kúpeľ – whirlpool - ponorte sa do vody a vychutnajte si mikromasáž malými bublinkami...
Búrka bohov, Letný dážď - masážne sprchy - uvoľňujúce a osviežujúce prúdy vody, ktoré príjemne pohladia a prekrvia pokožku...
Tatranský ľad – ľadopád - pocítite, ako sa vám ľad roztápa na tele a mení sa na vodu...
Ľadový skok - ochladzovací bazén – naberte odvahu, ponorte sa do ľadovej vody a vychutnajte si bozk ľadovej kráľovnej...
Ľadové vedro - rýchle ochladenie - pre tých z Vás, ktorí nemajú odvahu ponoriť sa do ľadového bazénu...
Voda života - pitná voda - tu zacítite silu čistej vody, jej chuť a blahodárne účinky na vaše telo...

Wellness Paradise

Anticelulitídna masáž
Špeciálna technika na odstránenie celulitídy na bruchu, sedacích svaloch a dolných končatinách. Pôsobí na odsun metabolitov, úbytok tukových buniek a urýchľuje regeneráciu organizmu.

Lymfodrenážna masáž celého tela
Fyziologický spôsob ošetrenia kože a podkožia. Zlepšuje metabolizmus celého organizmu a pôsobí na celkovú detoxikáciu, pokožka tela sa omladí, zbaví sa jaziev, akné, celulitídy.

Klasická masáž
Veľmi uvoľňujúci druh masáže vhodný najmä pri bolestiach chrbta a celého tela. Blahodárne pôsobí na stav centrálneho nervového systému.

Relaxačná masáž pre seniorov
Druh klasickej masáže chrbta, šije a nôh vykonávanej s citlivejším tlakom na postihnuté miesta a svalstvo. Odporúčame doplniť ju so zábalom alebo obkladom.

Reflexná masáž chodidiel
Stimulovaním špecifických zón na chodidlách sa dostavuje liečebný účinok prostredníctvom nervových spojov cez reflexné oblúky. Vhodná pri akútnych bolestiach hlavy, kĺbov, vnútorných orgánov, pri pocitoch únavy a malátnosti.

Športová masáž
Masáž prevádzaná vo vyššom tempe s väčšou intenzitou tlaku a frekvenciou. Uvoľňuje svalové napätie, zlepšuje pohyblivosť a pružnosť.

Škoricový zábal
Zábal s použitím termoaktívneho krému, pomáha pri bolestiach krížov chrbta, šije a kĺbov.

Termogelový obklad
Použitím horúceho vankúša dochádza k prehriatiu postihnutého miesta. Vhodný je pri bolestiach svalov, artritíde alebo reumatických bolestiach. 

Relax-zóna s barom
Ideálnym doplnkom pobytu v teplej minerálnej vode, masážach či saunovaní je prostredie Relax zóny s barom a detským kútikom, kde si môžete vychutnať príjemnú atmosféru či skvelé nápoje.

Liptov patrí medzi najnavštevovanejšie a najkrajšie kúty Slovenska a svojich návštevníkov láka očarujúcou prírodou, liečivými termálnymi prameňmi, priehradou Liptovská Mara, jaskyňami, ale aj bohatou históriou či jedinečným folklórom. Liptov je moderné centrum turizmu v oblasti letných i zimných športových aktivít.

Slovensko, study in Australia
SKonline® 2000-2014, Všetky práva vyhradené.