Kúpele |  Catering |  Austrália |  Ubytovanie |  Slovensko |  Referáty | 

Kúpele Slovenska

  ... zdravie, relax, pohoda ...
kúpele Slovenska lázně na Slovensku Slovakia spa
o nás    spolupráca    referencie    kontakt

 Kúpele Slovenska


 Wellness hotely

 Úvod
 Ubytovanie
 Stravovanie
 Kongresy
 Relax a voľný čas
 Ceny a rezervácie


Hotel Boboty
Fotogaléria Hotel Boboty-relax a voľný čas

Hotel Boboty vo Vrátnej doline Vám ponúka mnoho možností trávenia voľného času. Priamo v hoteli môžete využiť tieto služby:

Bazén - 15 m dlhý bazén ponúka relaxáciu a komfort i v zimnom období. Vo vode s teplotou 28 ºC sa príjemne uvoľníte po športovo strávenom dni a načerpáte nové sily. Otváracie hodiny: 15.00 až 20.00.

Ak si chcete zacvičiť, navštívte hotelovú posilňovňu. Na spestrenie voľného času si môžete zahrať biliard, stolný tenis či spoločenské hry.

Masáže
Po aktívnom dni si môžete dopriať uvoľnenie na masáži rôzneho typu (regeneračná, klasická, športová) či liečivý účinok akupresúry a termoterapie. To všetko poskytuje blahodárne účinky na svaly, krvný a lymfatický obeh, nervový systém a látkovú výmenu.

Trávenie voľného mimo hotela
Sprostredkovanie oddychových aktivít a športového vybavenia Samozrejmosťou je, že na Vaše želanie zaistíme starostlivosť lyžiarskeho inštruktora, rezerváciu lyžiarskej výstroje. V letnej sezóne zase prepožičanie horských bicyklov, výlety a inštruktáž jazdy na koni i splavovanie riek.

Výlety
Informácie, mapy ako aj možné trasy výletov Vám ochotne poskytnú pracovníci recepcie. Môžete si vybrať zo širokej palety výletov a túr, my sme pre Vás vyskúšali ich náročnosť a trvanie.

Doprava mikrobusom: Zabezpečíme pre Vás dopravu naším 13-miestnym mikrobusom. Ten Vás dopraví kamkoľvek na Vašich výletoch krajom Malej Fatry. Poplatok je (20,- Sk/km).

Lyžovanie
Počas zimy môžete navštíviť Ski Centrum Vrátna, ktoré sa nachádza len 2 km od Hotela Boboty. Ako jedno z najlepších Slovenských stredísk je dejiskom Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní a ponúka lyžiarske svahy pre začiatočníkov aj pre náročných lyžiarov. V snowboardovom parku si prídu na svoje snowboardisti, na hrebeňoch zasa priaznivci skialpinizmu a zimnej turistiky.

Skibus
Až priamo k zjazdovke sa môžete zadarmo odviesť našim mikrobusom, ktorý premáva od Hotela Boboty do lyžiarskeho strediska Ski Centrum Vrátna a späť zadarmo. Stačí sa ohlásiť na recepcii hotela Boboty alebo v Infocentre pri zjazdovke Paseky.
- Microbus premáva denne z Hotela Boboty na zjazdovku Paseky a späť.
- Odchod z Hotela Boboty o 8.00, 9.30, 10.30, 13.15
- Odchod od zjazdovky Paseky k Hotelu Boboty o 10.30, 13.30, 16.00

Cykloturistika
Ak radi hľadáte zážitky na dvoch kolesách, môžete si vybrať niektorú z krásnych cyklotrás.

Splavovanie
Vymeňte letné horúčavy za svieže hojdanie našich najkrajších riek. Vyskúšajte splavovanie rieky Orava alebo Váh.

Iné aktivity
Všetky akcie a naše aktivity vieme rôzne kombinovať a upraviť. Vieme zorganizovať aj ďalšie druhy aktivít ako:
- Vratňanský magorák: Je to celosezónna súťaž pre 4 členné družstvá. Spočíva v jazde na bicykli, v splave rieky Oravy a v pešej túre cez Malú Fatru celé je to na čas. Súťaž prebieha od apríla do októbra. Ku koncu sezóny sa vyhodnotia výsledky a pozvú sa na priamy súboj 2 najlepšie posádky a zasúťažia medzi sebou. Pre najlepší team je pripravená odmena.
- Športový deň: zahŕňa splav rieky Oravy, športové hry, občerstvenie počas dňa a na koniec vyhlásenie výsledkov
- napríklad týždenný program pre návštevníkov Vrátnej doliny
- rôzne výlety na bicykloch s inštruktorom alebo bez neho v Vrátnej doline a okolí
- splavy aj iných častí riek Oravy a Váh
- športové podujatia robené na mieru podľa vami zadaných kritérií

Kúpaliská a kúpele
V letných horúčavách je najpríjemnejšie schladiť sa vo vode. A keď je ešte k tomu liečivá, niet na čo čakať.

Mestská krytá plaváreň a kúpalisko Žilina
MKP Žilina disponuje jedným krytým plaveckým bazénom s tribúnou, v objekte sa nachádza sauna, reštaurácia, bufet, športový plavecký a potápačský klub.
Počas sezóny sú vonku k dispozícii 2 bazény, tobogán a detský bazén.

Kúpalisko Stráňavy
Kúpanie v termálnej vode (24,7 °C) umožňujú dva bazény, veľký (50m) a detský.
Prevádzka od 01.06. do 15.09.

Kúpeľný dom Aphrodite
Špeciálna ponuka pre hotelových hostí: Hotel Boboty ponúka svojim ubytovaným hosťom jedinečnú možnosť oddychu a regenerácie v liečivých termálnych vodách kúpeľov Rajecké Teplice. Toto historické kúpeľné mesto sa nachádza v prekrásnom horskom prostredí a už od 14. storočia je známe ozdravným účinkom svojich alkalicko-zemitých termálnych prameňov. Jeho dominantou je v antickom štýle riešený kúpeľný dom Aphrodite, ktorý ponúka množstvo liečebných, relaxačných a skrášľujúcich procedúr.

Vodný svet - Dva antikorové bazény Vodný svet zaručujú príjemné využitie liečivých účinkov termálnej vody. Okrem relaxačného bazénu je k dispozícii aj bazén na plávanie.

Saunový svet - Komplex sáun a parných kúpeľov v orientálnom štýle ponúka tepidárium, arabskú saunu, soľnú saunu, bylinkovú (parovo-inhalačnú) saunu a fínsku saunu.
Individuálne masáže, regeneračné procedúry, hydromasážne procedúry na báze liečivej termálnej vody.

Potulky okolím

Terchová
Obec Terchová leží na úpätí NP Malá Fatra a je rodiskom známeho ľudového hrdinu Juraja Jánošíka . Nachádza sa tu množstvo znamenitých kultúrnych pamiatok ako napr. kostol sv. Cyrila a Metoda, v ktorom je počas Vianoc umiestnený drevený vyrezávaný betlehem. V lete je obec miestom mnohých kultúrnych a náboženských akcií, ktoré lákajú množstvo turistov z celého sveta. Začiatkom júla sa každoročne konajú Cyrilometodské dni a prvý augustový víkend je venovaný medzinárodnému folklórnemu festivalu Jánošíkove dni. Je možné navštíviť expozíciu Považského múzea Jánošík a Terchová, v ktorej sa nachádzajú historické dokumenty a materiály o Terchovej a ľudových zvykoch (napr. dereš, predmety používane cez fašiangy, potreby roľníckej domácnosti v minulosti).

Strečno (18km)
Hrad Strečno – Hrad stojí na strmej vápencovej skale vo výške asi 420 m n. m. na ľavom brehu Váhu, leží nad obcou Strečno a vedie naň značený náučný chodník. V letných mesiacoch tu prebiehajú rôzne kultúrne atrakcie (šermiari, sokoliari, skupiny v dobových kostýmoch a pod.). Praveké nálezy dokazujú, že hradná vyvýšenina bola obývaná už v dobe bronzovej a železnej. Strečno patrilo medzi kráľovské hrady. Jedným z majiteľov bol František Vešeléni, ktorého manželkou bola známa Žofia Bošniaková (jej múmia je vystavená v neďalekej obci Teplička nad Váhom v miestnom kostole). Plte na Váhu – Plavba na plti prechádza úsekom Váhu - z hranice žilinského a martinského okresu s cieľovou stanicou - obec Strečno. Návštevník sa pri plavbe 7 km úsekom, ktorá trvá cca 1 hod., bezprostredne zoznámi s najnebezpečnejšími, históriou opradenými úsekmi pltníctva - skalami Margita a Besná. Plavba ďalej otvára netradičné a neopakovateľné pohľady na Starý hrad, hrad Strečno, železničné mosty a tunely a nádhernú prírodu Malej Fatry. Kapacita plte, so zaručenou bezpečnosťou a pohodlím, je 12 osôb. Plť je ovládaná dvoma pltníkmi, ktorí cestujúcich počas plavby kvalifikovaným výkladom oboznámia so zaujímavosťami v štyroch jazykoch. Kompa na Váhu – spojnica hlavného cestného ťahu s terchovskou dolinou (dopravná skratka). Letná prevádzka: apríl - september: 7,00-21,00 hod. Zimná prevádzka: september - apríl: 8,00-17,00 hod.

Teplička nad Váhom (18km)
V miestnom kostole sa nachádza sarkofág Žofie Bošniakovej, uhorskej šľachtičnej, ktorá je podľa mnohých považovaná za sväticu; traduje sa, že jej telo nepodľahlo rozkladu, je vystavené v presklennom sarkofágu (múmia Žofie Bošniakovej zo 17. storočia).

Žilina (25km)
Budatínsky zámok, je historickou a architektonickou pamiatkou Žiliny. V minulosti patril medzi vodné hrady, chránené tokom riek a vodnými priekopami.

Rajecké Teplice (42km)
Známe kúpeľné mesto s liečbou ochorení pohybového aparátu, nadštandardné vybavenie kúpeľov (saunový svet, vodný svet).

Slovensko, study in Australia
SKonline® 2000-2014, Všetky práva vyhradené.