Kúpele |  Catering |  Austrália |  Ubytovanie |  Slovensko |  Referáty | 

Kúpele Slovenska

  ... zdravie, relax, pohoda ...
kúpele Slovenska lázně na Slovensku Slovakia spa
o nás    spolupráca    referencie    kontakt

 Kúpele Slovenska


 Wellness hotely

 Úvod
 Ubytovanie
 Stravovanie
 Relax a voľný čas
 POBYTY


Hotel Bránica

Okrem relaxácie pohybom na čerstvom vzduchu v čistom horskom prostredí ponúka hotel ako doplnok aj možnosť regenerácie v relaxačnom centre s bazénom. Každý hotelový hosť má možnosť využiť ponuku nasledujúcich zariadení:

  • fínska sauna (zariadená pre pobyt 8 osôb)
  • parná sauna (pre 2 osoby)
  • vírivkový bazén (pre 6 osôb)
  • hydromasážna vaňa určená pre podvodnú masáž
  • hydromasážny box
  • solárium

Zavŕšením príjemne stráveného dňa môže byť aj klasická masáž, dostupná všetkým hosťom.
Relax centrum je otvorené od 14.00 do 22.00.

Pre tých, ktorým okolité hory poskytli málo priestoru na aktívny odpočinok, sú v priestoroch hotela i v jeho najbližšom okolí k dispozícii dva tenisové kurty s umelým povrchom. Milovníci fitnes centier si môžu zacvičiť priamo v hoteli. Všetko, čo je pri aktívnom oddychu potrebné, nájdu hostia v požičovni športových potrieb.

Okolie
Hotel Bránica je situovaný do Bránickej doliny neďaleko obce Belá v prekrásnom prostredí Národného parku Malá Fatra. Krivánska Malá Fatra s čarovnou Vrátnou dolinou je vyhľadávaným strediskom zimnej i letnej turistiky. Jánošíkove diery, Malý i Veľký Rozsutec, Veľký Kriváň, Chleb, ale tiež mnohé z bližších vrchov Veľkej Bránice poskytnú nenáročné vychádzky i náročnejšie túry pre zdatnejších aj menej zdatných turistov.

Hotel leží 22 km východne od mesta Žilina. Do hotela je možný prístup autom, k dispozícii je strážené parkovisko. Taktiež možno využiť časté autobusové spojenie zo Žiliny. V hoteli je k dispozícii mikrobus, ktorý slúži hosťom, zaujímajúcim sa o výlety do blízkeho okolia, ale tiež o celodenné výlety.

Zjazdové lyžovanie, snowboarding
V zimnom období je Vrátna dolina vyhľadávaným strediskom zimných športov. Sú tu výborné podmienky na lyžovanie s garanciou 120 dní pre menej náročných, ako i náročných lyžiarov. Priamo v hotelovom areály je k dispozícii lyžiarsky vlek.

V blízkom Ski Centre je situovaných 11 lyžiarskych vlekov a dve sedačkové lanovky s celkovou prepravnou kapacitou 9154 osôb za hodinu a dĺžkou 7825 m. Lyžiarske terény sú v celkovej dĺžke 12,6 km. Sú upravované a časť z nich je umelo zasnežovaná. Lyžiarom sú k dispozícii aj tieto služby: požičovňa lyží, lyžiarskej výstroje a lyžiarska škola určená nielen deťom, ale aj dospelým. Možnosť večerného lyžovania určite uspokojí aj najnáročnejších lyžiarov.

Zimná turistika, bežecké lyžovanie
V Malej Fatre je okrem letného značkovania aj zimné značkovanie, ktoré umožňuje orientáciu v zime. Turistické značkované chodníky, okrem prístupových ciest na chaty, v zimnom období pre sťaženú orientáciu, neschodnosť terénu alebo nebezpečenstvo lavín neodporúčame. Niektoré z týchto chodníkov, ale hlavne tie, ktoré sú v hôľnom pásme, sú v zime životu nebezpečné. Zimným značkovaním sa označujú len úseky, ktoré sú v zime hodne navštevované a ide o miesta, ktoré si to zvlášť vyžadujú.

Bežecké lyžovanie má vo Vrátnej tiež dlhú tradíciu. Pravidelne sa tu konajú preteky a v zimných mesiacoch sú bežecké trate využívané aj našimi návštevníkmi. V požičovni lyží sú v ponuke kompletné bežecké výstroje, takže ak ste to doteraz neskúsili, máte možnosť.

Letná turistika
Členitosť terénu Národného parku Malá Fatra poskytuje veľké možnosti pre turistov. V lete lákajú návštevníkov túry do okolia vďaka rozsiahlej sieti značkovaných turistických chodníkov, ktoré vedú na hrebene Veľkého Rozsutca (1610 m n. m.), Veľkého Kriváňa (1709 m n. m.) a mnoho ďalších. Zaujímavé sú aj skalnaté masívy - Tiesňavy so Zbojníckym chodníkom a Jánošíkové diery (kaňon s prekrásnymi vodopádmi, nad ktorými sa týčia mohutné skaly).

Cykloturistika
Pri cykloturistike možno kombinovať časti motoristických trás a okruhov. Okrem toho sú v pohorí zjazdné takmer všetky doliny, či už sú alebo nie sú turistické značkované.

Mototuristika
Pre mototuristické trasy a okruhy sme vybrali zvlášť pekné miesta v blízkom i v širokom okolí Vrátnej doliny. Vyhliadkové body ako Choč, Malinné, Veľká Rača, Kľak a Šíp patria k najlepším vyhliadkovým bodom u nás vôbec. Taktiež miesta ako Prosiecka a Kvačianska dolina, Manínska tiesňava, Súľovské skaly sa zaraďujú medzi prírodné klenoty našej republiky. Všetky trasy vedú po dobrých bezprašných cestách a všetky túry sú vzhľadom na charakter kraja, ktorým vedú, dominantne turistické.

Vodná turistika
Z hľadiska vodnej turistiky možno považovať Malú Fatru za veľmi zaujímavú. Civilizačný proces však zasiahol aj túto oblasť. Vodné diela na Orave a Váhu značne ovplyvnili vodácke možnosti na týchto riekach. Avšak rieky Váh, Orava a dolný tok Kysuce sú splavené turistickými plavidlami. Na ostatné toky sú najvhodnejšie laminátové slalomové lode. Tu treba dodržiavať bezpečnostné predpisy (plávacia vesta a prilba), lebo vody sú rýchlo tečúce a riečiská majú mnoho skál. Vodná nádrž Krpeľany a vodná nádrž Hričov sú nevhodné na akékoľvek vodné športy.

Horolezectvo
V Malej Fatre je dosť tréningových možností pre horolezcov s výstupmi každej klasifikácie. Skaly sú vápencové, hodne lámavé. Skoby sa do nich ťažko zatĺkajú a treba liezť s prilbou.

Slovensko, study in Australia
SKonline® 2000-2014, Všetky práva vyhradené.