Kúpele |  Catering |  Austrália |  Ubytovanie |  Slovensko |  Referáty | 

Kúpele Slovenska

  ... zdravie, relax, pohoda ...
kúpele Slovenska lázně na Slovensku Slovakia spa
o nás    spolupráca    referencie    kontakt

 Kúpele Slovenska


 Wellness hotely

 Úvod
 Ubytovanie
 Stravovanie
 Relax a voľný čas
 Ceny a rezervácie


Hotel FIM

Na oddych a regeneráciu síl slúži komplexne vybavené relaxačné stredisko s dvoma saunami (suchá a parná), bazénom s rôznymi atrakciami ako sú chrliče vody, protiprúd, vzduchové bubliny a vírivou vaňou... Rôzne druhy masáží dopĺňajú služby tohto strediska.

Okolie

Demänovská dolina – ideálne lyžiarske terény, svetoznáme jaskyne, možnosti letnej turistiky, prekrásna flóra a fauna. Jasná – lyžiarske stredisko: k dispozícii je 21 upravených lyžiarskych tratí, z toho 8,1 km zasnežovaných umelým snehom, 1,6 km osvetlených tratí. V stredisku sa nachádzajú tri lyžiarske centrá: Otupné, Záhradky a Chopok-sever, s dvomi štvorsedačkovými lanovkami, dvomi dvojsedačkovými a 1 kabínkovou lanovkou a 7 lyžiarskymi vlekmi, s celkovou prepravnou kapacitou 11 800 osôb/h.

Demänovská jaskyňa Slobody je najkrajšou a najznámejšou kvapľovou jaskyňou Slovenska. Má zaujímavý systém chodieb v niekoľkých úrovniach, navzájom pospájaných sieňami, pestrú a bohatú kvapľovú výzdobu, množstvo jazierok. Pozoruhodná je Ružová sieň so 6 m vysokým kvaplovým vodopádom. Jaskyňou preteká podzemná riečka Demänovka. Demänovská ľadová jaskyna bola známa už v roku 1299. V 18 storočí bola známa ako dračia podľa nálezov kostí jaskynného medveďa, ktoré omylom pokladali za dračie. V spodných častiach jaskyne sú nádherné ľadové kvaple a vodopády. Najkrajšie sú v Kmeťovom dóme. Milovníkom turistiky ponúka Demänovská dolina množstvo značených turistických trás a chodníkov, pričom väcšiu čast túr možno absolvovať ako okruhy. Najfrekventovanejšia trasa je po hlavnom hrebeni, kde sa nachádzajú končiare Ďumbier (2045m.n.m) a Chopok (2024m.n.m), ktorá ma vysokohorský reliéf.

Športové aktivity:

Základná ponuka je určená všetkým, ktorí dovolenkujú a chcú niečo nové vyskúšať, spoznať, zašportovať si. Je vhodná pre začiatočníkov rôzneho veku aj rodiny s deťmi. Nevyžaduje žiadnu fyzickú ani psychickú prípravu.

Športový materiál Vám zabezpečíme a každá akcia je v doprovode inštruktora, alebo vodcu. Výberom trasy, náročnosti, času vieme aktivity spestriť a urobiť náročnými pre skúsených športovcov. Doprava je dohodnutá pri objednávke.

Čas výuky:
Pokiaľ nemá aktivita iný časový rozvrh tak je čas výuky definovaný ako pol deň – 2 hodiny a celý deň – 4 hodiny.

Paragliding
Jednodňový zoznamovací kurz. Prebieha na kopci s prevýšením 90 m. Pri bežnej psychickej a fyzickej kondícii, máte príležitosť s inštruktorom prejsť základnú teóriu a vyskúšať si zručnosť a svoje schopnosti pri svojom samostatnom lete. Už za jeden deň!
Potrebujete: športové oblečenie a pevnú obuv, pitie.
V ponuke: celoročne.

Rafting
Rekreačné splavovanie rieky Váh, na úseku zhruba 10 km. Splavuje sa na nafukovacích viacmiestnych člnoch. Vždy v doprovode inštruktora. Čistý čas na vode je okolo dvoch hodín. Závisí od zloženia skupiny – rodiny s deťmi, športovci, skupiny.
Potrebujete: športové oblečenie, plavky, uterák, náhradné oblečenie, topánky do vody (vhodné sú sandále, tenisky)
V ponuke: máj - september

Horské bicykle
Ponúkame zapožičanie horských bicyklov. Pre deti aj dospelých. Doporučíme Vám cyklotrasy rôznej obtiaž-nosti a výberu. Sú so zameraním na pamiatky, prírodné zaujímavosti, kondíciu. V prípade skupiny doporučujeme inštruktora – ako sprievodcu, mechanika, doprovod, bezpečnosť. Bicykle sú pod zárukou pravidelného servisu. K dispozícii sú cyklistické prilby, mapy. Možnosť dovozu či odvozu bicyklov na začiatok, prípadne koniec trasy.
Potrebujete: športové oblečenie a obuv
V ponuke: apríl - október

Horolezectvo
Jednodňová, prípadne viacdenný kurz. Naučíte sa uzlovanie, naväzovanie, zlaňovanie, istenie, samozáchranu na lane, lezenie do III.stupňa náročnosti. Príležitosť spoznať svoju vôľu, možnosti, sám seba.
Potrebujete: vhodnú obuv, športové oblečenie - aj náhradné, pršiplášť, jedlo a pitie
V ponuke: máj - október

Horské vodcovstvo
Absolvovanie ľahkých, stredne ťažkých túr v doprovode. V ponuke sú tiež možnosti výstupov vo vysokohorskom prostredí, ktoré obtiažnosťou prevyšujú náročnosť turistických značkovaných trás. Všetko v doprovode horských vodcov. Pre Vás - Gerlachovský štít, Lomnický štít, Vysoká, výstup na Rysy a mnohé ďaľšie.
V ponuke: jún – október

Program Jánošík a Stredovek
Humorná olympiáda, Adrenalín, Fun programy
Cieľom dňa je zabezpečenie aktívneho a atraktívneho programu pre rôznorodé skupiny osôb. Formou je spoločné zábavno - športové dopoludnie, odpoludnie, alebo podvečer. Úlohy zadáva animátora družstvá ich plnia pod vedením svojich kapitánov. Spolu preukazujú zručnosť, zmysel pre humor a kolektív, súdržnosť.

Slovensko, study in Australia
SKonline® 2000-2014, Všetky práva vyhradené.