Kúpele |  Catering |  Austrália |  Ubytovanie |  Slovensko |  Referáty | 

Kúpele Slovenska

  ... zdravie, relax, pohoda ...
kúpele Slovenska lázně na Slovensku Slovakia spa
o nás    spolupráca    referencie    kontakt

 Kúpele Slovenska


 Wellness hotely

 Úvod
 Ubytovanie
 Stravovanie
 Kongresy
 Relax a voľný čas
 Ceny a rezervácie
 MiniSki
 MaxiSki


Hotel Grand Jasná ****

V hoteli sa nachádza fitness centrum, klasická zmiešaná sauna s kapacitou 15 miest, s ochladzovacím bazénom a odpočivárňou, samozrejmosťou je možnosť výborného uvoľnenia pri masáži.

Atypický hotelový bazén ponúka relax spojený s občerstvením v bare pri bazéne.

Vo voľnom čase je k dispozícii billiard a stolný tenis.

Súčasťou hotela je aj exkluzívna VIP predajňa Völkl a požičovňa športových potrieb s lyžiarskou a snowboardovou školou.

Ponúkame aj tréningové outdoorové programy, fun programy pre organizované skupiny a zimné outdoorové aktivity.

Ak máte radi vodu a zábavu, určite navštívte neďaleký Aquapark Tatralandia.

Stále, v zime aj v lete máte veľa možností ako v najbližšom okolí hotela Grand Jasná aktívne stráviť svoj voľný čas.

Leto:

Lukostreľba
Nenáročný, avšak v súčasnosti veľmi zaujímavý a na maximálne sústredenie náročný šport za hotelom LIPTOV so štyrmi dráhami. Strieľa sa z klasických, holých lukov, bez zameriavača a kladiek, ako aj z kuší, zo vzdialenosti od 5 do 30 m, podľa vyspelosti strieľajúceho. Vhodné pre dospelých, ako aj pre deti.

Horská cyklistika
Nechcete vystupovať až na vrcholky hôr? Ale predsa len chcete zacítiť tú krásu okolitej prírody? Tak poďme na bicykle a najlepšie na horské. Bojíte sa, že zablúdite? S našimi inštruktormi sa Vám to nemôže stať. Veľmi dobre poznajú aj tie najskrytejšie cyklistické chodníčky a čo viac, dopodrobna vedia rozprávať o histórii okolia. Zoznámia Vás s flórou a faunou a pridajú aj nejakú tú povesť či historku. Nemusíte sa báť o svoju kondičku. Skoro za každou zákrutou si môžete oddýchnuť a občerstviť sa.

K dispozícii je 140 km cyklistických tratí s kvalitným asfaltovým alebo prírodným horským povrchom.

Jazda na koňoch
Najkrajší pohľad na svet je z konského chrbta. Ponúkame možnosť jazdenia s cvičiteľom po cvičisku, vychádzky s inštruktorom v nádhernom horskom prostredí, pre skúsených jazdcov parkúr, individuálne jazdectvo vo voľnej prírode. Jazdí sa na farme v Jalovci (vzdialenosť od centra Jasnej je cca 25 km). V ponuke je aj farma v Mengusovciach v spojitosti s návštevou Štrbského plesa ako celodenný výlet. Romantická prechádzka v konskom sedle je vhodná pre všetky vekové kategórie.

K dispozícii jazdy na koči, v zime na saniach so záprahom

Turistika
Čerstvý vzduch, spev vtáčikov, krásne rozkvitnuté kvety – to je pozvánka na horskú turistiku. Na zregenerovanie tela a ducha je najlepšia prechádzka v prírode. Ak tej prechádzke dáme nejaký cieľ, a k tomu pridáme trochu rýchlejší pohyb, tak sa naviac zbavíme aj nejakých tých prebytočných kalórií a len potom získame výborný pocit, že sme niečo pre svoje zdravie urobili. A keďže nie všetci sa cítite v horách ako doma, využite služby horských vodcov. Vybrať si môžete podľa Vašej kondície a chuti spoznávať.

Splav rieky Váh
Poďte na vodu! Je to zábava. Pokojnú plavbu s vychutnávaním si krás okolitej prírody vám na jar, v lete a v jeseni ponúka rieka Váh. Počas 12 km dlhého splavu spoznáte, že tiché a ospalé zákutia sú popretkávané zurčiacimi perejami, ktoré preveria vašu silu, orientáciu a zohranosť.
Máte obavy, že to nezvládnete? Po prúde Vás bude unášať náš 6 miestny čln, ktorý bude pevnou rukou ovládať náš inštruktor. Ak budete počúvať jeho rady, tak splav rieky bude pre Vás krásnym adrenalínovým zážitkom. V prípade, že máte záujem vyskúšať si to sami, ponúkame Vám dvojmiestny čln. Ten rýchlo preverí Vašu kapitánsku zručnosť.
Používajú sa gumené člny COLORADO (6 miestne - 5 klientov + 1 inštruktor), PALAVA( 2 miestne - len klienti). Maximálny počet osôb na jeden splav je 25 ľudí.( Použité budú 6- aj 2- miestne člny). Minimálny počet 4 osoby.

Rafting na umelom vodnom kanále
Ak chcete vyskúšať niečo dravšie, je tu možnosť zdolávať umelo vytvorené vodné prekážky na vodnom kanáli. Je to fyzicky náročnejšie, ale o to zaujímavejšie. Prvé jazdy absolvujete s našimi inštruktormi a potom si to môžete vyskúšať aj sami.
Jazdy na umelo vybudovanom vodnom kanáli v Liptovskom Mikuláši.
Splavuje sa na 6 miestnych člnoch /5 klientov + 1 inštruktor/.
Odporúčame maximálne 20 osôb na jedenkrát. Minimálny počet - 4 osoby.

Paragliding
Chodíme po zemi, plavili sme sa na vode a teraz poďme lietať! Čo potrebujete? Chuť a trošku odvahy. Ponúkame Vám oboznamovacie kurzy. Zistíte, že celé krídlo je len kus poprešívanej látky, ktorá sa ovláda niekoľkými desiatkami šnúr. Naučíte sa ich spoznávať, rozdeľovať a ovládať. Zopár informácií o termike, o základoch lietania, krátka ukážka a môžete si to vyskúšať sami. Lieta sa z kopca s prevýšením 90 m.

Ak budete mať chuť, sami pôjdete vyššie a vyššie. Pre Vás, ktorí máte chuť vyskúšať si to z poriadnej výšky, tu máme paragliding tandem. Spolu s inštruktorom môžete vyskúšať ten krásny pocit z lietania a pozrieť sa na svet z vtáčej perspektívy. Ponúkame Vám lety z viacerých kopcov Nízkych Tatier.

Horolezectvo – skalné lezenie
Páčia sa Vám tí šialenci na skalách? Chcete to skúsiť a máte strach? Ponúkame Vám základný kurz, kde sa pod dozorom skúsených horských vodcov naučíte centimeter po centimetri zdolávať krásnu kamennú stenu. Naučia a ukážu vám všetky triky, ako sa uľahčuje lezenie a zlaňovanie.
So základmi pohybu výstupu a zostupu sa zoznámite v Nízkych Tatrách na vápencových stenách výšky 20 – 40 m v lokalite Machnaté v Demänovskej Doline.
K dispozícii sú dvaja inštruktori, ktorí zvládnu maximálne 20 osôb na deň. Minimálne 4 osoby.

Zima:

Burton Snowboard Park vybudovaný v sezóne 2004 v lyžiarskom stredisku Jasná Nízke Tatry je najmodernejším a najkvalitnejším snowboardovým parkom v SR.

Snowpark je otvorený tak pre snowboardistov ako aj pre freestyle lyžiarov. V parku sa nachádza celkovo 12 kovových prekážok (railov) a jeden stredne veľký skok- fun box. Všetky kovové prekážky sú vyrobené s kvalitných pozinkovaných kovov a pokryté kvalitným plastom s dobrou kĺzavosťou. Celý park je rozdelený na dve časti: 1.) Horná časť s malými prekážkami určenými začiatočníkom, 2.) Spodná časť s väčšími a zložitejšími prekážkami určenými pokročilejším jazdcom. Celý park je veľmi dobre prístupný, k dispozícii je jeden vlek-gombička a jedna kabínková lanovka.
Prekážky: malý rovný rail – 3x, šikmý rail, lomený rail, šikmá bedňa, jaklový rail, titanic rail, rainbow, C-bedňa, bedňa, wallride

Nová lyžiarska a snowboardová škola so sídlom v hoteli Grand Ťa ako jediná v Jasnej uprednostňuje pri vstupe na vlekoch, ponúka možnosť freeriding-u s inštruktorom, organizovania pretekov a súťaží či rozbor výuky na videozázname. Pripravené sú pre Teba denne upravované zjazdové trate všetkých druhov náročnosti, zábava vo forme APRES´SKI a ukážky DEMO jázd profesionálnych inštruktorov.

Slovensko, study in Australia
SKonline® 2000-2014, Všetky práva vyhradené.