Kúpele |  Catering |  Austrália |  Ubytovanie |  Slovensko |  Referáty | 

Kúpele Slovenska

  ... zdravie, relax, pohoda ...
kúpele Slovenska lázně na Slovensku Slovakia spa
o nás    spolupráca    referencie    kontakt

 Kúpele Slovenska


 Wellness hotely

 Úvod
 Ubytovanie
 Stravovanie
 Kongresy
 Relax a voľný čas
 Ceny a rezervácie
 Aqua pobyt
 Wellness pobyt
 Romantický víkend


Hotel Tri Studničky ****

V hoteli sa nachádza fitness centrum, sauna a vírivý vyhrievaný bazén prevádzkovaný aj počas zimnej sezóny.

Počas letnej sezóny je súčasťou hotela požičovňa horských bicyklov.

Radi pre Vás z abezpečíme aj programové balíky:

adrenalínové - paintball, psie záprahy (v zime), paragliding, rafting (na rieke Váh), obojživelné vozidlo, horolezectvo (kurzy), outdoor, Tarzánia – prekážkové lanové dráhy v korunách stromov

športové - turistika (sedačková lanovka na Lukovú, Kamenná chata pod Chopkom, 2000 m.n.m.), cykloturistika (požičovňa bicyklov), jazda na koni, alebo jazda v koči, golf (Tále), stolný tenis, biliard

poznávacie - návšteva skanzenu liptovskej dediny v Pribyline s programom a obce Vlkolínec zapísanej v zozname UNESCO, návšteva Demänovskej ľadovej jaskyne a Demänovskej jaskyne Slobody

aqua - návšteva Aquaparku Tatralandia pri dvoch osobách má jedna osoba vstup zdarma!, termálnych kúpalísk v Bešeňovej a Liptovskom Jáne, vyhliadková plavba po Liptovskej Mare

zábavné - ohňová show, škola remesiel, býčie rodeo, pantomíma, grilovanie na ohnisku, kulinárska show majstra Vojtecha Artza, barmanská show, karaoke

hudobné - folklórne vystúpenie, DJ diskotéka, tanečné programy (orientálne, spoločenské)

originál (programy pripravené na zadanú tému) - napr.: výcvik zbojníkov, stredovek, adrenalín, hody, snežný relax (v zime), večer bojových umení, šéfkuchár show

detské - programy so zabezpečením rekvizít (karneval...), herňa – detský kútik

Stále, v zime aj v lete máte veľa možností ako v najbližšom okolí hotela Tri Studničky aktívne stráviť svoj voľný čas.

Leto:

Lukostreľba
Nenáročný, avšak v súčasnosti veľmi zaujímavý a na maximálne sústredenie náročný šport za hotelom LIPTOV so štyrmi dráhami. Strieľa sa z klasických, holých lukov, bez zameriavača a kladiek, ako aj z kuší, zo vzdialenosti od 5 do 30 m, podľa vyspelosti strieľajúceho. Vhodné pre dospelých, ako aj pre deti.

Horská cyklistika
Nechcete vystupovať až na vrcholky hôr? Ale predsa len chcete zacítiť tú krásu okolitej prírody? Tak poďme na bicykle a najlepšie na horské. Bojíte sa, že zablúdite? S našimi inštruktormi sa Vám to nemôže stať. Veľmi dobre poznajú aj tie najskrytejšie cyklistické chodníčky a čo viac, dopodrobna vedia rozprávať o histórii okolia. Zoznámia Vás s flórou a faunou a pridajú aj nejakú tú povesť či historku. Nemusíte sa báť o svoju kondičku. Skoro za každou zákrutou si môžete oddýchnuť a občerstviť sa.

K dispozícii je 140 km cyklistických tratí s kvalitným asfaltovým alebo prírodným horským povrchom.

Jazda na koňoch
Najkrajší pohľad na svet je z konského chrbta. Ponúkame možnosť jazdenia s cvičiteľom po cvičisku, vychádzky s inštruktorom v nádhernom horskom prostredí, pre skúsených jazdcov parkúr, individuálne jazdectvo vo voľnej prírode. Jazdí sa na farme v Jalovci (vzdialenosť od centra Jasnej je cca 25 km). V ponuke je aj farma v Mengusovciach v spojitosti s návštevou Štrbského plesa ako celodenný výlet. Romantická prechádzka v konskom sedle je vhodná pre všetky vekové kategórie.

K dispozícii jazdy na koči, v zime na saniach so záprahom

Turistika
Čerstvý vzduch, spev vtáčikov, krásne rozkvitnuté kvety – to je pozvánka na horskú turistiku. Na zregenerovanie tela a ducha je najlepšia prechádzka v prírode. Ak tej prechádzke dáme nejaký cieľ, a k tomu pridáme trochu rýchlejší pohyb, tak sa naviac zbavíme aj nejakých tých prebytočných kalórií a len potom získame výborný pocit, že sme niečo pre svoje zdravie urobili. A keďže nie všetci sa cítite v horách ako doma, využite služby horských vodcov. Vybrať si môžete podľa Vašej kondície a chuti spoznávať.

Splav rieky Váh
Poďte na vodu! Je to zábava. Pokojnú plavbu s vychutnávaním si krás okolitej prírody vám na jar, v lete a v jeseni ponúka rieka Váh. Počas 12 km dlhého splavu spoznáte, že tiché a ospalé zákutia sú popretkávané zurčiacimi perejami, ktoré preveria vašu silu, orientáciu a zohranosť.
Máte obavy, že to nezvládnete? Po prúde Vás bude unášať náš 6 miestny čln, ktorý bude pevnou rukou ovládať náš inštruktor. Ak budete počúvať jeho rady, tak splav rieky bude pre Vás krásnym adrenalínovým zážitkom. V prípade, že máte záujem vyskúšať si to sami, ponúkame Vám dvojmiestny čln. Ten rýchlo preverí Vašu kapitánsku zručnosť.
Používajú sa gumené člny COLORADO (6 miestne - 5 klientov + 1 inštruktor), PALAVA( 2 miestne - len klienti). Maximálny počet osôb na jeden splav je 25 ľudí.( Použité budú 6- aj 2- miestne člny). Minimálny počet 4 osoby.

Rafting na umelom vodnom kanále
Ak chcete vyskúšať niečo dravšie, je tu možnosť zdolávať umelo vytvorené vodné prekážky na vodnom kanáli. Je to fyzicky náročnejšie, ale o to zaujímavejšie. Prvé jazdy absolvujete s našimi inštruktormi a potom si to môžete vyskúšať aj sami.
Jazdy na umelo vybudovanom vodnom kanáli v Liptovskom Mikuláši.
Splavuje sa na 6 miestnych člnoch /5 klientov + 1 inštruktor/.
Odporúčame maximálne 20 osôb na jedenkrát. Minimálny počet - 4 osoby.

Paragliding
Chodíme po zemi, plavili sme sa na vode a teraz poďme lietať! Čo potrebujete? Chuť a trošku odvahy. Ponúkame Vám oboznamovacie kurzy. Zistíte, že celé krídlo je len kus poprešívanej látky, ktorá sa ovláda niekoľkými desiatkami šnúr. Naučíte sa ich spoznávať, rozdeľovať a ovládať. Zopár informácií o termike, o základoch lietania, krátka ukážka a môžete si to vyskúšať sami. Lieta sa z kopca s prevýšením 90 m.

Ak budete mať chuť, sami pôjdete vyššie a vyššie. Pre Vás, ktorí máte chuť vyskúšať si to z poriadnej výšky, tu máme paragliding tandem. Spolu s inštruktorom môžete vyskúšať ten krásny pocit z lietania a pozrieť sa na svet z vtáčej perspektívy. Ponúkame Vám lety z viacerých kopcov Nízkych Tatier.

Horolezectvo – skalné lezenie
Páčia sa Vám tí šialenci na skalách? Chcete to skúsiť a máte strach? Ponúkame Vám základný kurz, kde sa pod dozorom skúsených horských vodcov naučíte centimeter po centimetri zdolávať krásnu kamennú stenu. Naučia a ukážu vám všetky triky, ako sa uľahčuje lezenie a zlaňovanie.
So základmi pohybu výstupu a zostupu sa zoznámite v Nízkych Tatrách na vápencových stenách výšky 20 – 40 m v lokalite Machnaté v Demänovskej Doline.
K dispozícii sú dvaja inštruktori, ktorí zvládnu maximálne 20 osôb na deň. Minimálne 4 osoby.

Zima:

Burton Snowboard Park vybudovaný v sezóne 2004 v lyžiarskom stredisku Jasná Nízke Tatry je najmodernejším a najkvalitnejším snowboardovým parkom v SR.

Snowpark je otvorený tak pre snowboardistov ako aj pre freestyle lyžiarov. V parku sa nachádza celkovo 12 kovových prekážok (railov) a jeden stredne veľký skok- fun box. Všetky kovové prekážky sú vyrobené s kvalitných pozinkovaných kovov a pokryté kvalitným plastom s dobrou kĺzavosťou. Celý park je rozdelený na dve časti: 1.) Horná časť s malými prekážkami určenými začiatočníkom, 2.) Spodná časť s väčšími a zložitejšími prekážkami určenými pokročilejším jazdcom. Celý park je veľmi dobre prístupný, k dispozícii je jeden vlek-gombička a jedna kabínková lanovka.
Prekážky: malý rovný rail – 3x, šikmý rail, lomený rail, šikmá bedňa, jaklový rail, titanic rail, rainbow, C-bedňa, bedňa, wallride

Slovensko, study in Australia
SKonline® 2000-2014, Všetky práva vyhradené.