Kúpele |  Catering |  Austrália |  Ubytovanie |  Slovensko |  Referáty | 

Kúpele Slovenska

  ... zdravie, relax, pohoda ...
kúpele Slovenska lázně na Slovensku Slovakia spa
o nás    spolupráca    referencie    kontakt

 Kúpele Slovenska


 Wellness hotely

 Úvod
 Ubytovanie
 Stravovanie
 Relax a voľný čas
 Ceny a rezervácie
 Severný víkend
 Tatranský relax


Clubhotel Nezábudka
Fotogaléria Clubhotel Nezábudka-relax a voľný čas

Vitálny svet:

Prvopočiatky relaxačných procedúr spojených s osviežovaním tela a upevňovaním zdravia siahajú až do čias starovekého rímskeho impéria, kde prirodzenou súčasťou pevnosti alebo mesta boli rímske kúpele, pozostávajúce zo sáun, výhrevných kameňov a bazéna.

Jednotlivé procedúry starovekých Rímanov si môžete vyskúšať aj Vy u nás priamo v hoteli vo Vitálnom svete, ktorý je súčasťou vybavenia hotela. Vitálny svet je obdobne postavený v starovekom architektonickom štýle a je zabezpečený modernou technológiou. Pozostáva zo sústavy sáun / bylinkovej, eukalyptovej, pekelnej /, perličkového kúpeľa, vyhrievaných kresiel, masážnych spŕch a ochladzovacieho bazénu. Kombinácia týchto procedúr sprevádzaná relaxačnou hudbou privedie Vaše telo aj dušu do prirodzenej rovnováhy a pomôže Vám zbaviť sa každodenného stresu, upevniť Váš imunitný systém, zlepšiť krvný obeh a omladiť Vašu pleť.

Sauny:
Bylinková sauna
Typickým prvkom tejto sauny je striedavá inhalácia bylín / rumanček , rozmarín, materina dúška .... /, ktorá napomáha uvoľneniu zapchatých dýchacích ciest. Teplota v tejto saune sa pohybuje v rozmedzí od 42 do 47°C a vlhkosť vzduchu tu dosahuje približne 60%. Odporúčaná dĺžka inhalácie je 15 až 20 minút. Po inhalácií by malo nasledovať osvieženie v sprche so spŕškou vedrom vody.

Pekelná sauna
Táto sauna umožňuje dokonalé prehriatie tela v drevom obloženej miestnosti s výhrevnými kameňmi uloženými v krbe, kde teplota dosahuje až 90°C. Súčasťou procedúry sú dažďové a búrkové efekty sprevádzané hudbou pripomínajúcou pobyt pri mori v horúcich letných mesiacoch. Teplo a voda uvoľňujú minerály, čím tento proces pôsobí príjemne na telo a pokožku. Pobyt v tejto saune by nemal prekročiť dĺžku 15 minút a mal by ho hneď po procedúre vystriedať ochladzovací bazén naplnený ľadovou tatranskou vodou .

Eukaliptová sauna
Táto sauna je charakteristická vysokou relatívnou 100% vlhkosťou a teplotou vzduchu približne 40°C. Procedúra je sprevádzaná relaxačnou hudbou vytvárajúcou príjemné relaxačné prostredie pre uvoľnenie tela aj mysle. Optimálna dĺžka trvania procedúry je 10 až 15 minút. Po pobyte v saune sa odporúča osvieženie v sprche so striedavým studeným a teplým dažďom, ktorý napomôže upevniť Vaše zdravie.

Perličkový kúpeľ
Bazén s priemerom 2,5 metra je vybavený masážnymi tryskami umiestnenými po obvode a v strede bazénu, teplota vody je tu približne 24°C. Odporúčaná dĺžka procedúry je 15 minút a je najlepšie ju absolvovať až po vyhrievacích kúrach v saune.

Ochladzovací bazén, masážne sprchy
Pobyt v jednotlivých saunách je dobré striedať s ochladzovaním organizmu a to buď v bazéne s ľadovou tatranskou vodou alebo v masážnych sprchách, kde sú efekty studeného a teplého dažďa, vedra vody. Tieto všetky ochladzovacie procedúry napomáhajú k väčšej otužilosti a prispievajú k lepšiemu prekrveniu tela.

Vyhrievané kreslá
Medzi jednotlivými procedúrami je príjemné si na chvíľu odpočinúť na vyhrievaných kreslách a vychutnať si blahodárne účinky otuženého tela. Dĺžku odpočinku si určuje každý sám podľa toho ako sa cíti.

Vitálny svet Vám pomôže vrátiť Vašu myseľ do prirodzenej rovnováhy a Vaše telo zoceliť zdravím.

Aktívny odpočinok
Športuchtiví hoteloví hostia môžu využiť hotelovú posilovňu a po cvičení je tu pre nich sauna a perličková vaňa. Kto uprednostňuje spoločenské hry, môže si zahrať biliard.

Doplnkové služby v areáli hotela

- školiaca miestnosť
- masáže
- rašelinový kúpeľ
- vitálny svet
- fitnes, solárium
- tenis, bicykle
- biliard
- detské ihrisko
- možnosť zabezpečenia lyžiarskej výstroje

Aktivity v okolí
Jedinečnou polohou ponúka hotel Nezábudka v zimnej aj v letnej sezóne veľa možností na zotavenie a príjemnú dovolenku. V letnej sezóne môžete využiť tenisový kurt, ktorý sa nachádza priamo v areáli hotela. Pre vaše deti je tu preliezka a detské ihrisko a na výlety do okolia môžete využiť požičiavanie bicyklov. Svojou polohou však okolie ponúka neodolateľné možnosti pre turistiku.

V zimnej sezóne je pre hotelových hostí k dispozícii 60 metrov dlhý lyžiarsky vlek. Samozrejmosťou je aj možnosť zapožičania lyžiarskej výstroje.

Slovensko, study in Australia
SKonline® 2000-2014, Všetky práva vyhradené.