Kúpele |  Catering |  Austrália |  Ubytovanie |  Slovensko |  Referáty | 

Kúpele Slovenska

  ... zdravie, relax, pohoda ...
kúpele Slovenska lázně na Slovensku Slovakia spa
o nás    spolupráca    referencie    kontakt

 Kúpele Slovenska


 Wellness hotely

 Úvod
 Ubytovanie
 Stravovanie
 Kongresy
 Relax a voľný čas
 Ceny a rezervácie


Hotel AquaCity
Fotogaléria Hotel AquaCity-relax a voľný čas

AQUACITY - Poprad samotné je vynikajúcim vyhliadkovým miestom, ktoré zároveň poskytuje možnosti relaxovania a starostlivosti, alebo podľa vášho priania aj adrenalínovej zábavy celého rozsahu činností.

Prekrásna scenéria a šanca objaviť bohatú kultúrnu históriu sa dopĺňa dostupnosťou klasických aj inovačných liečebných procedúr po celých 24 hodín denne. Napokon tu je vzrušenie miestnych extrémnych športov pre adrenalínových nadšencov spomedzi nás.

Oddychujte v termálnych plaveckých bazénoch s vodou bohatou na minerály, alebo vyskúšajte naše kryté bazény, horúcu paru, sauny, soláriá či masáže.

VODNÝ PARK

Subtropický raj
V priebehu najbližších dvoch rokov po ďalšom rozšírení strediska AQUACITY-Poprad sa návštevníci budú môcť opaľovať na pláži, kúpať v teplej vode, podobnej vode z morí a obdivovať palmy a rastliny, ktoré sa okrem tropických oblastí dajú inde vidieť iba zriedka.
To všetko za súčasného zážitku z pohľadu na hory a pohľadu na sneženie, keď vonkajšia teplota klesne pod nulu.

Fantázia? Nie. Extravagancia? Určite. Stredisko má svoju vlastnú tropickú kupolu, podobnú kupole v Stavbe raja v Cornwalle, s vlastným pieskom a vlnami, aby ste mohli ráno lyžovať a popoludní sa kúpať v horúčave.

Bazény a tobogány
Rozrastajúci sa vodný park AQUACITY-Poprad je vhodný pre všetky vekové kategórie detí a je populárnym u miestnych obyvateľov aj u zahraničných návštevníkov.

Môžete si vybrať, či chcete plávať, alebo sa iba čľapkať v pohodlí termálnej vody, ktorá sa udržiava konštantne na 28 stupňoch Celzia, alebo či chcete oddychovať v teplejšom bazéne s vodou 36 stupňov.

Ak si prajete viac vzrušenia, existuje tu možnosť výberu medzi spustením sa na twisteri – točenom tobogane, ktorý vás vráti do termálnej vody pod vami a čiernou dierou – diabolskou jazdou dlhým tmavým tunelom s laserovým osvetlením, ktorý vás pred vypustením do bazéna prevedie tmou.

Počas najbližších 12 – 18 mesiacov sa plánuje rozšírenie parku o nové bazény, o ďalších 10 závratných toboganov, z ktorých aspoň dva začnú vo výške 40 metrov a o obrovskú chobotnicu, či dokonca dve.

ODDYCH A RELAX

Každý z nás má rád trochu hýčkania, preto ako lepšie sa dá stráviť dovolenka, než zveriť sa do rúk impozantného prostredia kúpeľov AQUACITY-Poprad ? Pokojné zregenerovanie sa v prostredí, ktoré je príliš luxusné na to, aby sa mu vyhlo označenie extravagantnosti, kde zakúsite výnimočnú chuť oddychu, ozdravovacích a fitnes procedúr a upokojujúcej atmosféry.

1. Kúpanie v termálnej vode:

Modrý diamantový bazén
Pre zážitok najvyšších VIP je tu iba jedno miesto. V Modrom diamantovom bazéne.
Dekoratívne tepané kamene, vitráže okien, krásne sochy s holografickými obkladačkami, známymi ako živé, ktoré menia svoj vzhľad podľa uhla pohľadu, obklopujú najintímnejší bazén v stredisku.

Je naplnený krištáľovo čistou termálnou vodou, bohatou na minerály. Je dostatočne veľký na plávanie a obsahuje viacero trysiek pre rozmasírovanie akýchkoľvek bolestí. Nad ním sú dve galérie, jedna z nich prístupná dekoratívnym špirálovým schodiskom, ktoré umožňujú pohodlné sedenie, vychutnávanie jedál a nápojov, oddychovanie, čítanie a užívanie si pokojnej atmosféry pri pohľade na vodu, alebo pri výhľade na štíty hôr cez obrovskú presklenú stenu.

Bar pri bazéne splní každé vaše prianie cez deň, alebo v noci. Večer toto skutočne idylické miesto získava zvláštnu tajuplnosť. Ako sa stmieva, voda v bazéne sa trbliece v odlesku svetielok, umiestnených vo vnútri sôch, ktoré celý priestor povznášajú.

2. Kúpeľné zariadenia:

Upokojujúce. Luxusné. Extravagantné. A cenovo dostupné.

To je zážitok z pobytu v kúpeľoch AQUACITY-Poprad. Vyskúšajte jedinečnú kombináciu relaxačných, ozdravovacích a fitnes procedúr v upokojujúcej atmosfére, kde sú terapeuti pripravení vám odborne poradiť a samozrejme poskytnúť bezkonkurenčnú starostlivosť a pozornosť pomocou výnimočnej kombinácie tradičných a inovačných procedúr, ktoré splnia každé vaše prianie.

Vitálny svet
Väčšina kúpeľov má súbor sáun, solárium a masážne priestory, avšak hostí AQUACITY-Poprad tu čaká skutočné prekvapenie.

Návšteva Vitálneho sveta - sústavy sáun, víriviek, solária, tepidária a snežnej jaskyne, kde sa osviežite a relaxujete, zbavíte sa stresu, očistíte a skrášlite.

Sústava inhalačných sáun, ohrievaných na teploty od 45°C do 50°C a s vlhkosťou až do 100% vo vás zanechá pocit znovuzrodenia. Od parnej miestnosti v tvare kvetu, až po upokojujúcu aromaterapiu a soľnú inhalačnú miestnosť – majú všetky priestory vynikajúce terapeutické účinky na ľudí, trpiacich ťažkosťami chrbtice. Návšteva AQUACITY-Poprad však nebude úplná bez zážitku vo Vitálnom svete.

Tí hostia, ktorí uprednostňujú klasiku, nebudú sklamaní vďaka obrovskej fínskej saune s centrálne umiestnenou pahrebou s pravým dreveným uhlím a teplotami sálania od 90°C do 100°C.

Kvôli silnejšiemu zážitku vyskúšajte teplé lavičky, alebo tepidárium, kde sa telo ohreje na približne 38°C. Ak je to opálenie, ktoré potrebujete, pripravili sme lúku na opaľovanie – priestor udržiavaný pri teplote 28°C, v ktorom sú inštalované špeciálne svetlá na strope, ktoré vám zabezpečia vytúžený bronz.

Snežná jaskyňa s masážnymi hlavicami, ktoré stimulujú a masírujú telo, bazény s teplou aj studenou vodou s kamennými podlahami a v strede veľký Jacuzzi so vstupom cez stenu padajúcej vody.

Raj snehu
Ak je už na vás priveľa horúčavy sáun a chcete sa hodiť do chladnej vody, alebo dokonca poprechádzať v padajúcom snehu v strede leta, vyskúšajte vo Vitálnom svete časť Raj snehu, ľadovú jaskyňu ochladenú na -15°C s padajúcim snehom, ktorý vás ochladí a osvieži ktorýkoľvek deň v roku. Ak sa odvážite na ponorenie, nájdete tu aj ľadový bazén.

3. Kúpeľné procedúry

Súčasne s poskytovaním celej škály ozdravovacie kúpeľných procedúr priamo v stredisku, alebo v spolupráci so salónmi v Poprade, ako sú kozmetické salóny, manikúra, kaderníctva, pedikúra a reflexológia spomedzi noviniek, AQUACITY-Poprad tiež ponúka odvážne ozdravovacie procedúry pre mužov a ženy, ktoré si v niektorých prípadoch z medicínskeho hľadiska vyžadujú silnú fyzickú konšteláciu.

Môžete sa rozhodnúť vychutnať alternatívne terapie, ktoré zvláčňujú a upokojujú, zbavujú stresov a osviežujú, čistia a skrášľujú, a ponechávajú vás s pocitom znovuzrodenia.
Svalové problémy je možné odstraňovať masážami, rovnako sa dá zbaviť stresu vďaka procedúram s termálnou vodou v bazénoch.

Svet sáun
Svet sáun – úchvatný komplex 12 rôznych typov sáun spolu so skutočným rajom snehu poskytuje úľavu pri rôznorodých ťažkostiach a dáva vášmu telu ten najlepší efekt ochladenia a zohriatia, ako aj príležitosť pocítiť a vidieť sneh ktorýkoľvek deň v roku.

Kryoterapia
Účelne vybudovaná kryokomora, kde sa na ochladenie tela používa kvapalný dusík pri teplote -60ºC až -120ºC, predstavuje absolútny extrém ozdravovacích procedúr strediska AQUACITYPoprad a súčasne zážitok, aký si nesmiete nechať ujsť.

Pobyt v nej je obmedzený na tri minúty, počas ktorých sa vonkajšia teplota tela prudko zníži tak, že jediným zdrojom tepla je krv, prúdiaca v žilách. Ostrý kontrast medzi teplotou vnútorného obehu a tkanivami zanecháva intenzívny pocit vnútorného ohrevu – jednoduchý reflex, ktorý môže pretrvávať až šesť hodín po procedúre a zároveň sa urýchľuje liečebný proces, spojený s mnohými podmienkami.

Aktívna hyperémia je jedným z najpozitívnejších aspektov kryoterapie. Pomáha v boji proti zápalom a opuchom od nadmerného množstva telových tekutín, zlepšuje lymfatický tok.
Ako sa dokázalo, stimulácia senzorických receptorov extrémnymi teplotami pomáha pacientom zastavením ich bolestí, kdekoľvek sú lokalizované. Takýto účinok pretrváva celé hodiny a po následných liečebných procedúrach sa môže stav bez bolestí udržať dlhodobejšie. Táto stimulovaná analgézia, ako je známe, nastáva uvoľnením p-endorfínu, ktorý je podobný morfínu. Zbavenie sa bolestí umožní nasadenie intenzívnejších fyzických cvičení a pre mnohých aj trvalé zlepšenie ich mnohých ťažkostí.

Kryoterapia, vyvinutá v Strednej Európe a rýchlo prebratá po celom svete, je doporučená pri liečbe reumatických zápalov kĺbov, degenerácie kĺbov, zápalov, bolestí chrbtice, fibrozitíze, zápale svalov, skleróze, osteoporóze, celulitíde a depresiách a je najrýchlejšou a najúčinnejšou metódou liečby a nápravy motorických disfunkcií.

ŠPORT A ZÁBAVA V AQUACITY

Jedným slovom, zariadenia sú vynikajúce. A trend je ďalej ich zlepšovať v priebehu budúceho roka, či rokov.

Na celkovej ploche 3 000 m2 bazénov AQUACITY-Poprad určite nájdete to, čo ste hľadali – či je to výkonnostné plávanie ako súčasť tréningového režimu v bazéne s olympijskými rozmermi, alebo iba vznášanie sa na vode a oddychovanie celé hodiny v mineralogicky bohatej vode. Ak túžite po pravidelnom aktívnom oddychu, stredisko má vlastnú telocvičňu, vybavenú najmodernejším zariadením pre fitnes.

Golf
Prijmete výzvu? Lomnický golfový klub vo Veľkej Lomnici má k dispozícii deväť-jamkové golfové ihrisko a rozširuje sa o tri ďalšie deviatky, pričom jedna z nich bude mať najdlhšie trávnaté hracie pole medzi odraziskom a jamkou na svete, na ktorom si môžete vyskúšať svoje schopnosti. Ale nemajte obavy, v stredisku je tiež minigolf pre tých, ktorí by tento šport radi skúsili, ale nie sú natoľko ambiciózni.

Halové športové centrum
V AQUACITY-Poprad vyrastá významné športové centrum s ponukou fyzioterapie a rehabilitačným zariadením. Čoskoro bude viacúčelová športová hala dokončená a bude návštevníkom k dispozícii možnosťami bowlingu, tenisu či squashu, dokonca aj plážového volejbalu.

Exteriérové športové aktivity
Štyri tenisové kurty, celá škála plaveckých bazénov, dve ihriská pre plážový volejbal a ihrisko pre deti sú pripravené pre vašu radosť. Kilometre turistických a horských cyklistických chodníkov a tratí, ktoré vedú doslova od dverí AQUACITY, vás presvedčí, že spôsobov ako si vychutnávať jednu z najkrajších scenérií na svete je nekonečne veľa.

Ak vám vzrušenie paraglidingu, lyžovania, raftingu, horolezectva, horského bicyklovania a jazdy na koni poskytuje adrenalínový zážitok, ktorý hľadáte, vieme vám to poskytnúť, ba vieme poskytnúť aj viac.

V zimnej sezóne je zabezpečená pravidelná doprava do hôr, požičanie lyžiarskeho výstroja, kurzy v lyžiarskej škole.

V lete vám pomôže rezervovať exkurzie, vyhliadkové lety nad horským masívom, zariadiť horolezecké výstupy, alebo objednať horských vodcov a poradiť v naplánovaní turistických túr.

Lyžovanie
Slovenské lyžiarske trate nie sú najnáročnejšími v Európe, ale úchvatná scenéria, priateľská atmosféra a výnimočne príťažlivý výmenný kurz to dostatočne kompenzujú.

Prechádzky a turistika
Pre návštevníkov Slovenska čaká viac ako 13 000 km dobre značených chodníkov v lesnom aj vysokohorskom prostredí, popri plesách ľadovcového pôvodu a naprieč nádhernými horami, ktoré sa radia medzi najlepšie v Európe

Bicyklovanie
Cyklisti každého veku a schopností môžu vyskúšať bezpečné, dobre značené trasy krásnou prírodou v okolí mesta, horskí cyklisti môžu otestovať svoju kondíciu v tých najnáročnejších podmienkach

Horolezectvo
Horolezecké centrum Slovenska, obľúbené pre svoje výborné terény, sa rozprestiera priamo pred dverami AQUACITY-Poprad

Paragliding
Výborný prístup k horám, mierne široké údolia a ideálne počasie tvoria perfektné podmienky pre paragliding

EXKURZIE

Slovensko sa svojou rozprávkovou scenériou, malebnými zámkami a historickými pamiatkami stáva stále viac obľúbeným cieľom dovoleniek. Sú tu lesy, vysoké hory, jaskyne, jazerá a plesá, ktorých krása berie dych. Potom sú tu rušné mestá, obchody, reštaurácie, múzeá a hrady a množstvo pamiatok, medzi ktoré patria aj niektoré z najstarších kostolov v Európe.

Po celý rok je vám personál k dispozícii pri naplánovaní vašich cestovateľských výletov, rezervovaní vstupov, večerí a zorganizovaní ciest po celom Slovensku vo vašom mene.

Slovensko, study in Australia
SKonline® 2000-2014, Všetky práva vyhradené.