Kúpele |  Catering |  Austrália |  Ubytovanie |  Slovensko |  Referáty | 

Kúpele Slovenska

  ... zdravie, relax, pohoda ...
kúpele Slovenska lázně na Slovensku Slovakia spa
o nás    spolupráca    referencie    kontakt

 Kúpele Slovenska


 Wellness hotely

 Úvod
 Ubytovanie a stravovanie
 Kongresy
 Relax a voľný čas
 Ceny a rezervácie
 Relax pobyt
 Senior
 Romantic


Hotel Satelit ***
Fotogaléria Hotel Satelit-relax a voľný čas

Wellness Centrum

Okrem klasických ubytovacích služieb hotel ponúka aj relaxačné pobyty zamerané na zdravie a krásu. Ak máte záujem spríjemniť si obchodné rokovanie, školenie či seminár, vyskúšať si môžete napríklad bahenné zábaly z Mŕtveho mora.

Oddychovať môžete v dvoch miestnostiach s etážovým servisom.

  • Jacuzzi (vírivka)
  • Vertikálne solárium
  • Saunový svet (suchá sauna, parná sauna, infrasauna)
  • Masáže
  • Bahenné zábaly
  • Aromaterapia

Saunový svet
Infrasauna - telo sa v nej zohrieva zvnútra pri optimálnej teplote 40-60° C. Infračervené teplo sa stará o to, aby sa škodlivé látky ukladané pod pokožkou rozpustili a vyplavili z tela. Suchá (fínska) sauna má nižšiu vlhkosť a teplotu od 95 do 105° C. Uvoľňuje svalstvo pohybového aparátu. Vysoká teplota vzduchu napomáha poteniu tela a organizmus tým zbavuje toxických látok. Po pobyte v nej dochádza k posilneniu imunitného systému. Parná sauna má blahodárny účinok na dýchacie cesty, najmä po pridaní inhalačnej esencie. Pri teplote 47 až 55° C uvoľňuje priedušky a póry pokožky. Aromaterapia pôsobí uvoľňujúco na celý organizmus.

Solarium
vertikálne solárium s extra veľkou opaľovacou plochou

Jacuzzi
vírivka pre 5 osôb s 30 polohovateľnými tryskami

Masáže a bahenné zábaly
Služby Wellness Centra dopĺňajú klasické masáže, relaxačné masáže a bahenné zábaly z Mŕtveho mora.

Služby naviac

Ďalšie služby sú poskytované vo Vojenskom kúpeľnom ústave vzdialenom 100 metrov od hotela. V prípade záujmu Vám zabezpečíme procedúry s termálnou vodou (vaňový kúpeľ, perličku, vírivku, zrkadlisko), oxygenoterapiu, akupunktúru a plynové injekcie. V areáli zariadenia môžete využiť aj vonkajší a vnútorný bazén.

Voľný čas

Mesto Piešťany ponúka široké spektrum kultúrnych podujatí. V Dome umenia hosťujú známe divadlá a organizujú sa tu koncerty. Kultúrne centrum na kúpeľnom ostrove poriada najmä počas letnej sezóny hudobné koncerty. Počas celého roka je návštevníkom Piešťan k dispozícii kino Fontána. Letisko Piešťany poriada vyhliadkové lety a zoskok padákom. V ponuke je aj vodné lyžovanie počas letnej sezóny na Sĺňave. Milovníci motokár nájdu v Piešťanoch a okolí celoročnú prevádzku. Pre tých návštevníkov, ktorí sa venujú cyklistike, je v ponuke možnosť prenájmu bicyklov. Jedinečným zážitkom je pre turistov aj jazda na koni.

Pre návštevníkov, ktorí majú záujem popri Piešťanoch spoznať aj okolie, máme k dispozícii výlety do viacerých miest: Bratislavy, Banskej Bystrice, Trenčína, Nitry, Levoče, Tatier... tiež do kúpeľných miest ako sú Bojnice, Dudince, Sliač, Trenčianske Teplice, Bardejov...

Piešťany

Svetoznáme kúpeľné mesto Piešťany bolo objavené už v 12. storočí. Od hlavného mesta Slovenska, Bratislavy, je vzdialené iba 80 kilometrov. Kúpele Piešťany majú jedno z najmiernejších podnebí a najviac slnečných dní počas roka na Slovensku. Piešťanské kúpele sú vyhľadávané najmä vďaka sile termálnych vôd a sírneho bahna. Ich liečivé pramene s teplotou vody do 69°C s obsahom voľných plynov, najmä sírovodíka sú sírno-uhličitanové a vápenato-horečnaté. Vyhľadávaným liečivým prostriedkom je termálno sírnaté bahno, ktoré sa používa na zábaly tela. Voda a bahno pôsobia blahodarne pri liečbe pohybového aparátu, rôznych formách reumatickej artritídy, skolióze, ako aj pri liečení civilizačných chorôb a následkov stresu. Všetky pramene majú vynikajúce liečebné účinky a sú známe v mnohých krajinách.

Slovensko, study in Australia
SKonline® 2000-2014, Všetky práva vyhradené.