Kúpele |  Catering |  Austrália |  Ubytovanie |  Slovensko |  Referáty | 

Kúpele Slovenska

  ... zdravie, relax, pohoda ...
kúpele Slovenska lázně na Slovensku Slovakia spa
o nás    spolupráca    referencie    kontakt

 Kúpele Slovenska


 Wellness hotely

 Úvod
 Ubytovanie
 Stravovanie
 Pobyty
 Relax a voľný čas
 Procedúry


Wellness Hotel Patince ****

Termálne pramene
V blízkosti obce Patince vyvierajú 3 minerálne pramene. Vyznačujú sa vysokým obsahom hydrouhličitanov, vápnika, horčíka a síranov. Minerálna voda priaznivo vplýva na pohybové ústrojenstvo a jeho choroby. Využívanie termálnych prameňov v Patinciach má dávnu tradíciu. Už dokumenty z 13.st. Píšu o teplých prameňoch s liečivými účinkami  a o existencii kúpeľov z rímskych čias. Liečivú vodu z patinských prameňov, s dobrým účinkom na ľudský organizmus
spomína vo svojom diele aj Matej Bell. Gróf Nedetzky dal vybudovať v okolí prameňa vane, v ktorých sa úspešne liečili choroby končatín. 10.Októbra 1953, na návrh Dr. Ondreja Stollmana vyhlásili patinský termálny prameň a jeho okolie za chránenú oblasť. Jeden z vrtov sa nachádza pri termálnom jazierku asi 1km SV od obce Patince. Prameň bol navŕtaný v r.1953 a vytvára jazierko veľkosti 10x20 m s max. hĺbkou 2 m.
Ďalší  zdroj minerálnej vody je v blízkosti termálneho jazera. Ide vlastne o párový vrt, vybudovaný na zlepšenie hydrotechnických parametrov (veľké vstupné rýchlosti). Vrt je hlboký 160 m, zabudovaný však iba do hĺbky 146 m. Teplota vody je 26,9°C.
Tretí prameň vyviera na lúke pred termálnym jazerom smerom k areálu kúpaliska. Vrt bol vybudovaný v r. 1982 pre potreby rekreačného strediska. Je hlboký 170 m  sú na ňom ponechané oceľové pražnice. Termálne voda z vrtu vyteká vlastným pretlakom. Jej teplota dosahuje 26,2°C.

Kneippov kúpeľ
Kneippov kúpeľ je kúpeľom pre Vaše nohy. Tento striedavý kúpeľ v studenej a teplej vode - je balzamom na unavené dolné končatiny. Základom preň sú 2 vaničky-bazéniky, s hĺbkou vody 30cm a s teplotami 10-16C a 36-40C. Pacient prechádza po cca 30 - 60 sek. z jedného bazénika do druhého. Procedúra trvá cca 15 minút.

Slnečná lúka
Novinka vo svete solárií umožňuje prvý raz v histórii získanie prirodzeného opaľovacieho efektu bez bezprostrednho styku s opaľovacou jednotkou. Na Slnečnej lúke relaxuje hosť ako vo voľnej prírode, pretože hore na strope upevnený opaľovací prístroj poskytuje dosť priestoru pre ozdravenie telesné i duševné. Pri dvojmetrovej vzdialenosti k ploche ležadiel odpadá rušivý zvuk pri zapínaní a vypínaní solária a skrášľujúci opaľujúci efekt sa snúbi s príjemným stredozemským teplom. Tieto dva efekty v jednom sú veľmi príjemné a lákajú užiť si chvíle sladkého ničnerobenia.


Slovensko, study in Australia
SKonline® 2000-2014, Všetky práva vyhradené.