Kúpele |  Catering |  Austrália |  Ubytovanie |  Slovensko |  Referáty | 

Kúpele Slovenska

  ... zdravie, relax, pohoda ...
kúpele Slovenska lázně na Slovensku Slovakia spa
o nás    spolupráca    referencie    kontakt

 Kúpele Slovenska


 Wellness hotely

 Úvod
 Ubytovanie
 Reštaurácia
 Kongresy
 Aktivity
 Okolie


Aparthotel Liptovský Dvor****

V roku 1991 bol Liptovský Ján vyhlásený ako pamiatková zóna s 20 objektmi a Jánska dolina v roku 1998 ako kúpeľné miesto. Jánska dolina patrí medzi poklady Nízkych Tatier. Mimoriadnu pozornosť si zasluhuje prírodná rezervácia Ohnište, Ďumbier, Stanišovská jaskyňa, jaskyňa Záskočie a Starý hrad, vyvieračka a ponor Štiavnice, rastlinstvo a živočíšstvo pôvabnej doliny.
Liptovský Ján vzhľadom ku svojej polohe a prírodným podmienkam má ideálne podmienky pre miestne výlety do blízkeho alebo vzdialenejšieho okolia. Častým cieľom prechádzok býva vrch Hrádok, Svätojánske múzeum, či náučný chodník „na kyslú vodu“. Kúrie a kaštieľ v Jáne by ste tiež nemali na svojej prechádzke vynechať…

Pobyt v Liptovskom Jáne môžete jednoducho zmeniť na aktívnu dovolenku. Stačí len, aby ste si vyskúšali mnohé možnosti, ktoré tunajšia príroda poskytuje. Vhodná je kombinácia turistických výletov s radovánkami v termálnej vode, ktoré je možné doplniť cykloturistikou, paraglidingom na najznámejšom slovenskom cvičnom kopci na Rohačke pri Ploštíne, ktorý je idálom svahového lietania. Horolezci ocenia cvičné skaly v doline Bielo, južné steny Poludnice či sever Ďumbieru.

Lyžovanie sa spája so strediskom JAVOROVICA, ktoré je situované na úpäti severných svahov Nízkych Tatier v jednej z najkrajších dolín Slovenska, vzdialené od hotela len na cca 150 m a od Liptovského Mikuláša na 10 km. Lyžiarská sezóna trvá od decembra do apríla, zjazdovky sú umelo zasnežované. Je to lyžiarské stredisko rodinného typu s vlastnou lyžiarskou školou a lyžiarskou škôlkou.

Liptovský Ján, to je však aj termálna a minerálna voda! Na južnom okraji obce Liptovský Ján sa na travertínových návršiach nachádza žriedelná oblasť termálnych a minerálnych prameňov. Patria k studeným až veľmi nízko termálnym, veľmi slabo až silno uhličitým, dusíkatým slabo mineralizovaným sírovodíkovým vodám. Obyvatelia obce nazývajú už od pradávna studenšie pramene mädokýšmi a teplé teplicou ( 14,8 - 29,4 °C ). V roku 1963 navŕtali nový prameň v hĺbke 95 m s teplotou 29,4 °C. Povyše neho vybudovali pramenný dom Rudolf a jeho vodu i vodu ďalších blízkych vrtov používajú na plnenie bazénov, ktoré sú v hoteli Máj. Najobľúbenejší je prameň Teplica pri dedine, ktorý v roku 1986 premiestnili od cesty a postavili mu obyvatelia obce dôstojný stánok, ktorý ľudia bažiaci po minerálke radi vyhľadávajú. Hneď vedľa neho sa nachádza Kúpeľný prameň, ktorý sa využíva na prírodné kúpanie.

Kratšie fakultatívne výlety do blízkeho okolia spestria Váš pobyt v našom hoteli. Pripravili sme pre Vás stručný výber toho, čo je v blízkom okolí to naj...

Demänovská ľadová jaskyňa a jaskyňa Slobody, ktoré tvoria najdlhší jaskynný systém na Slovensku.

Vodná priehrada Liptovská Mara, na ploche 13 zaplavených dedín, z ktorých gotické kostoly a architektonicky zaujímavé budovy boli premiestnené do múzea Pribyliny. Na priehrade je možné kúpanie, surfovanie, plavba vyhliadkovou loďou, jachting, mini-golf a vodné bicyklovanie.

Rafting na rieke Belá uspokojí aj náročných.

Važecká jaskyňa so stále živými bielymi stalagtitmi a vytvorená sivomodrosivými vápencovymi útvarmi.

Múzeum liptovskej dediny v Pribyline. Ide o stavby zo zátopovej oblasti vodného diela Liptovská Mara a z niektorých obcí horného a dolného Liptova. Život obyvateľov dediny približuje obydlie želiara z Liptovskej Sielnice a Černovej, bývanie stredných roľníkov a remeselníkov reprezentujú domy krajčíra a remenára z Likavky, kováča z Liptovskej Kokavy a kolára z Liptovskej Sielnice. Život bohatších vrstiev dokumentuje dom richtára z Liptovského Trnovca, zemiansky dom z Paludze a kaštieľ z Parížoviec.

Havránok, ako jedna z najstarších kultúrnych pamiatok na Liptove, ktorá dokumentuje spôsob života Keltov na Liptove!

Premiestnený evanjelický drevený artikulárny kostol z roku 1729 sa nachádza v obci Svätý Kríž., je to jedna z najväčších drevených stavieb na Slovensku!

Jasná, 28km svahov, 32 vlekov a sedačkových lanoviek, svahy pre ski-alpinistov a snowboardistov, takisto ako pre paragiding. Burton Snowboard Park predstavuje najmodernejší snowboard park na Slovensku!

Počas dlhodobejšieho pobytu v našom hoteli si môžete spríjemniť voľný čas podniknutím fakultatívnych výletov do vzdialenejšieho a atraktívneho okolia. Samozrejme, nehovoriac o Tatrách, ktoré sú len na skok...

Bešeňová – termálne kúpalisko Bešeňová leží v Liptovskej kotline obkolesenej Chočskými vrchmi, Nízkymi a Vysokými Tatrami. Liečivé účinky termálnych minerálnych prameňov boli známe už od 14. storočia, od tých čias sú horúce pramene liečivých vôd (62°C) z vrtu z r. 1987 a z hĺbky 1987m základom dnešného kúpaliska.

Oravský podzámok – zachovalý rozsiahly hrad sa týči na strmom vápencovom brale priamo nad obcou vo výške 112 m nad hladinou rieky Orava. Hrad je národnou kultúrnou pamiatkou. Posledná a najvýznamnejšia komplexná obnova hradu sa uskutočnila až v rokoch 1953 - 1968. Interiér budov sa zachoval z čias gotiky, renesancie a romantizmu.

Spiš – v spišskej kotline vládne jeden z najväčších hradných komplexov v strednej Európe Spišský hrad. Len zo samotného hradu vidíme jeho nádhernú polohu i krásnu architektúru, pre ktorú sa oplatí vynaložiť sily na výstup na hrad.

Pieniny – Červený Kláštor – hlavnou atrakciou tejto goralskej osady je splav rieky Dunajec na drevených pltiach. Trasa splavu je dlhá 8,5 km a vedie nádhernou scenériou národného parku Pieniny. Po ukončení plavby doporučujeme pešiu prechádzku Prielomom Dunajca, späť do Červeného Kláštora.

Tatranská Lomnica – golfové ihrisko – golfové ihrisko Gray Bear je prvé 18-jamkové majstrovské ihrisko v Slovenskej republike. Ihrisko má par 71 s vysokou obtiažnosťou (SSS). Najkratšia jamka má dĺžku 126 m , najdlhšia 569 m.

Krásna Hôrka – národná kultúrna pamiatka ležiaca 8 km na východ od Rožňavy nad obcou Krásnohorské Podhradie. V Krásnohorskom Podhradí, v bývalej secesnej obrazárni z roku 1910, je obrazáreň Andrássyho. V obci sa tiež nachádza gotický kostol z 15. storočia, klasicistický upravený.

Betliar – na základoch staršieho zámku, pravdepodobne zo 16. storočia, dal na začiatku 18. storočia Štefan Andrássy postaviť kaštieľ opevnený rohovými baštami. V kaštieli je dnes múzeum historickej bytovej kultúry, nábytok z 15. – 17.storočia, klasicistické a empírové zariadenie. Nachádzajú sa tu zbierky obrazov - krajinomaľby, portéty, poľovnícke motívy, knižnica s vyše 20 000 exemplármi, zbierky zbraní a poľovnícke trofeje, exotické suveníry z celého sveta, hlavne z Ázie a Afriky.

Štrbské Pleso – najvyšie položená osada Štrbské Pleso je od svojho vzniku turistickým strediskom, neskôr pribúdali liečebné domy a zariadenia pre rekreačný a vrcholový šport. Zo Štrbského Plesa kroky turistov najčastejšie smerujú do Mengusovskej doliny, k chate pri Popradskom plese a neďaleký symbolický cintorín. Toto stredisko je cieľom mnohých turistov nielen v letnej ale aj zimnej sezóne.

Lomnický štít – Lomnický štít (2632 m) je jeden z najznámejších a najpopulárnejších štítov Vysokých Tatier. Od r. 1940 je prístupný visutou lanovkou z Tatranskej Lomnice, čím sa stal najfrekventovanejším Tatranským vrcholom. Stanica lanovky na končiari je spojená s priestormi astronomického a meteorologického pracoviska.

Slovensko, study in Australia
SKonline® 2000-2014, Všetky práva vyhradené.