Kúpele |  Catering |  Austrália |  Ubytovanie |  Slovensko |  Referáty | 

Kúpele Slovenska

  ... zdravie, relax, pohoda ...
kúpele Slovenska lázně na Slovensku Slovakia spa
o nás    spolupráca    referencie    kontakt

 Kúpele Slovenska


 Wellness hotely

 Úvod
 Relax
 Indoor golf
 Golfové ihrisko
 O golfe
 Wellness pobyt
 Relax pobyt
 Golf pobyt


Hotel International****

Základné informácie o golfe

Golf je hra o presnosti a trpezlivosti, test mysle a techniky. Šport, ktorý vytvára jedinečnú chuť zlepšovať sa na každom stupni – od začiatočníkov, až po profesionálnych hráčov. Je spojený s pobytom na čerstvom vzduchu. Aj preto má obrovskú popularitu. Nádherný vzhľad ihrísk, samotná krása hry a jej špeciálna obtiažnosť ju posunuli medzi najväčšie profesionálne športy.

Cieľom hry je dostať loptičku z odpaliska (počiatočného bodu), čo najnižším počtom úderov do jamky, ktorá leží na greene (konci úseku). Loptičky môžete dotýkať iba palicou. Hráč počas hry používa rôzne typy palíc, ktorých voľba závisí od mnohých faktorov. Najčastejšie je to vzdialenosť od jamky, poloha loptičky, poveternostné podmienky, charakter ihriska (umiestnenie prekážok, outov, ...). V každom prípade, hráč si môže vyberať maximálne zo 14 palíc, ktoré je podľa pravidiel oprávnený počas kola používať.

K štandardnej výbave hráča patria palice vhodné na hru za rôznych podmienok. Poznáme niekoľko základných druhov palíc. Klasické „železá“ od 3 do S, drajvery, ktoré slúžia na odpal na dlhé vzdialenosti, alebo fairvejové drevá, pre hru na fairveji. Ďalšie zaujímavé palice sú napr. chippery alebo hybridy. Samozrejme, nesmieme zabúdať na putter, ktorým hráme na jamkovisku. Bližšie informácie o jednotlivých druhoch palíc získate v našom PRO Shope.

Slovensko, study in Australia
SKonline® 2000-2014, Všetky práva vyhradené.