Kúpele |  Catering |  Austrália |  Ubytovanie |  Slovensko |  Referáty | 

Kúpele Slovenska

  ... zdravie, relax, pohoda ...
kúpele Slovenska lázně na Slovensku Slovakia spa
o nás    spolupráca    referencie    kontakt

 Kúpele Slovenska


 Wellness hotely

 Uvod
 Ubytovanie
 Stravovanie
 Japonské kúpele
 Naturmed procedúry
 Voľný čas
 Konferencie
 Pobyty


Hotel Therma**** Dunajská Streda

NATURMED PROCEDÚRY

Čo znamená NaturMed ?

Oddelenie NaturMed&Fitness prináša tisíce rokov osvedčené orientálne metódy a zároveň Vám poskytne rehabilitačné procedúry 21. storočia. V kombinácii s hydroterapiou u nás dosiahnete citeľné výsledky na vašom zdraví a duševnej pohode už za niekoľko dní pobytu. 

Všetky procedúry sa vykonávajú v štýlovo zariadených, oddelených ošetrovniach, pričom pri aplikácii procedúr odborným personálom sa dáva veľký dôraz na sekundárne faktory ako sú svetlo, vôňa a hudba.

Aj po rekreačnom tréningu na rotopede, bežiacom páse či pred horúcim zábalom dobre padne pohár občerstvenia od nášho maséra v NaturBar-e.  

NaturMed masáže

 • Klasická ručná masáž a intenzívnejšia športová masáž Vám za použitia špeciálnych emulzií pomôže uvoľniť svalstvo a odstrániť bolesť. Zároveň sa zlepšuje cirkulácia krvi. Reflexná masáž je vedená nervovými spojmi a tlakom na reflexný nervový bod posielame signál vybraným orgánom.
 • Esenciálne oleje používané pri aromaterapeutickej masáži majú na pokožku v kombinácii s ručnou technikou aj čistiaci, tonizujúci a revitalizačný účinok. Psychické uvoľnenie umocňuje prostredie - svetlo, hudba a vône. Podobný efekt má masáž s horúcimi lávovými kameňmi.
 • Romantická aromaterapeutická masáž pre dvoch - masáž pre Vás a Vášho partnera v romantickej atmosfére sviečok bude pre Vás nezabudnuteľným zážitkom, ktorý vykonávajú dvaja maséri v jednej miestnosti. Pre uvoľnenie a prekrvenie je k dispozícii masážny pás v CardioFitness.
 • V rámci Balneo&AsiaSpa sa nachádza pracovisko Thai masáž, kde poskytujeme okrem klasických orientálnych metód aj thalasso masáž a masáž Cleopatra s medovo-mliečnou emulziou. Po nahriatí svalov a väziva v saune alebo v kúpeľoch sa dosahujú najlepšie výsledky masážnych procedúr.

 Naturmed zábaly

 • Bahenné zábaly majú popri tepelnom pôsobení mimoriadne regeneračné účinky aj na dehydrovanú pokožku a pleť na tvári. Vďaka vysokému obsahu minerálov hydratujú a zvláčňujú pokožku, dodávajú jej energiu a omladenie. Pokožka sa stáva pevnejšou a pružnejšou. Používame bahno z Karlových Varov z prášku a sudové z Hévízu.
 • Zábal parafínom je lokálna aplikácia čistého parafínu s teplotou 50°C. Dôležité je dlho udržať teplo a v prípade dobre dostupných miest aplikujeme špeciálne ohrevné telesá. Rašelinové zábaly aplikujeme z jednorázových nosičov, ktoré vypúšťajú minerály počas aplikácie. 
 • Parafango  znamená zábal s teplotou 48°C. Od parafínu sa líši tým, že zábalová zmes obsahuje aj prírodné bahno. Tým okrem tepelného efektu pomáhajú v regenerácii aj minerálne látky /síra, vápnik, železo/, ktoré sú v prísadovom bahne.

Regeneračné procedúry

 • Prístrojovú lymfodrenáž pomocou 14 segmentnej pneumatickej automatiky vykonávame na dolných a horných končatinách. Sú k dispozícii aj krátke nohavice na zadok. Slúži tlakovej stimulácii lymfatických uzlín a kanálikov na detoxikáciu organizmu.
 • Moderné metódy elektroterapie poskytuje odborný personál pod dohľadom a podľa odporúčania lekára.  Mobilným multifunkčným zariadením vykonávame procedúry ako interferenčné a diadynamické prúdy, vysokofrekvenčnú diatermiu, cezkožnú nervovú stimuláciu TENS a ultrazvukové terapie.
 • Použitím suchého uhličitého zábalu prekrvujeme oxidom uhličitým pokožku celého tela, čím dosahujeme reflektorický účinok na celý organizmus. Priaznivo účinkuje na nervový,  cievny a hormonálny systém. Vykonávame osvedčenú magnetoterapiu pre regeneráciu kĺbov, väzív a hojenie rán a kostí.
 • Používame rôzne formy fototerapie. Žiarenie Bioptron lampy lieči zápaly, uľavuje bolesti kĺbov a lieči problematickú pokožku. TDP lampa je novinkou z ďalekého východu. Vďaka špeciálnym lávovým minerálom pôsobí zmenená vlnová dĺžka žiarenia intenzívnejšie a hlbšie na postihnuté oblasti. 

Skrášľovacie procedúry

 • V Japonsku pri tisícročnom hľadaní spôsobov ako ženskú pleť zachovať mladú  a najmä bledú (čo je u nich otázkou estetiky), objavili veľa prírodných materiálov, ktoré používa aj moderná kozmetika. Napríklad telový peeling z morskej soli a z rias, či zábaly z olejov, zeleného čaju či sóje.
 • Od svetoznámej značky Gerard´s ponúkame aj tie najexkluzívnejšie prípravky a celotelové procedúry, ako Magic Honey s medom a mandľovým olejčekom či Chocolate sweet - omladzujúci a antistresový zábal s masážou alebo zábal a masáž "ploché bruško" Green Tea proti celulitíde.
 • Z ponuky Gerard´s pre tvár a dekolt  ponúkame čokoládovú masku a masáž či masku na vyhľadenie vrások ANTIWRINKLE. Masky na tvár a ošetrenie pŕs a dekoltu Sensitive či SOY-SOY  s obsahom sóje, kávy a jogurtu sú vhodné pre lifting a zvýšenie elasticity pleti.
 • Vyberte si z prípravkov pre zábaly, peeling a anticelulitídne masáže od značky Thalaspa. Procedúry s morskými riasami  či škoricou pre spevnenie a schudnutie, masáž s gélom Thalasso z morských rias pre detoxikáciu alebo zábal so špeciálnym krémom na schudnutie so superkoncentrátom Thalaspa. 

Cardio Fitness

 • Cardio-fitness je vybavený profesionálnym stacionárnym bicyklom a  tzv. recumbent bike-om, rotopedom novej generácie, s opierkou na chrbticu. Príjemné prostredie, motivačná hudba, TV a odborný personál Vám spríjemní Váš "workout".
 • Čaká Vás tu bežiaci pás s nastavovaním sklonu dráhy, šikmá lavica a kombinovaná veža pre fitnes. K dispozícii sú samostatné šatne so sprchami, solárium a bar pre občerstvenie.


Japonské Kúpele s bazénmi a Saunami, Balneotherapy a hydroterapeutické procedúry, ako aj  vaňové kúpele nájdete v oddelení  Japonské Kúpele.
 
Otváracia doba:

Masáže a zábaly bez objednávok denne od 10:00 do 13:00
Po 14:00 sa masáže bez objednávok poskytujú v oddelení Balneo&AsiaSpa.
Fitness a Solárium sú pre hotelových hostí otvorené od 10:00 do 21:00.

Slovensko, study in Australia
SKonline® 2000-2014, Všetky práva vyhradené.