Kúpele |  Catering |  Austrália |  Ubytovanie |  Slovensko |  Referáty | 

Kúpele Slovenska

  ... zdravie, relax, pohoda ...
kúpele Slovenska lázně na Slovensku Slovakia spa
o nás    spolupráca    referencie    kontakt

 Kúpele Slovenska


 Úvod
 Indikácie
 Pobyty
 Ubytovanie
 Voľný čas
 Ceny a rezervácie

 Úvod
 Ubytovanie
 Stravovanie
 Kongresy
 Wellness
 Relax a voľný čas
 Procedúry
 Víkend pre dvoch
 Víkend
 Senior
 Family program
 Beauty
 Wellness
 Rekreačný


Parkhotel na Baračke ****

V hotelovom wellness centre nájdete širokú ponuku viac ako 30 liečebných procedúr pod jednou strechou, ktoré vhodne doplňuje krytý bazén, saunový komplex a solárium. K dispozícii sú techniky z oblastí mechanoterapie, vodoliečby, termoterapie, elektroliečby, kineziterapie a ďalšie.

Krytý bazén

Krytý bazén s rozmermi 10 x 6 m s celoročnou teplotou vody 30 - 31 °C disponuje protiprúdom, vodopádom a pool barom s pestrou ponukou osviežujúcich nápojov. Po kúpaní sú Vám k dipspozícii lehátka na odpočívanie. Kontraindikácie
zlyhávanie krvného obehu, vysoký krvný tlak, skleróza srdcových ciev, stav po infarkte srdcového svalu, epilepsia.
Cena: € 10,00 / 2 hod
Ako ušetriť: € 90,00 / permanentka na 10 x 2 h

V cene je zahrnutý i vstup do fínskej sauny a parného kúpeľa.
Krytý bazén a saunový komplex je možné prenajať pre uzavretú skupinu.

Fínska sauna

Celkový hypertermický kúpeľ horúcim vzduchom s teplotou 80 až 100 °C a s relatívnou vlhkosťou 5 až 15 %, po ktorom nasleduje ochladenie tela studenou vodou. Procedúra so striedaním tepelných podnetov sa opakuje 2 až 3 krát a končí relaxačnou fázou. Fínska sauna zbavuje organizmus škodlivých látok, je vhodná pri zápaloch dýchacích ciest, reumatických ochoreniach, účinne prispieva ku spaľovaniu tukov, urýchľuje metabolizmus, má pozitívny vplyv na alergie, je výborným preventívnym prostriedkom na zvýšenie imunity.

Kontraindikácie
všetky akútne ochorenia.
Cena: € 10,00 / 2 hod
Ako ušetriť: € 90,00 / permanentka na 10 x 2 h

V cene je zahrnutý i vstup do parného kúpeľa a krytého bazéna.
Saunový komplex a krytý bazén je možné prenajať pre uzavretú skupinu.

Parný kúpeľ

Sauna s teplotou 45 °C a vlhkosťou až do 100 % kombinuje termické vplyvy s pôsobením prísady. Kúpeľ je vhodný pri alergiách, nádche a všetkých ochoreniach dýchacích ciest, pri reumatických ťažkostiach i na celkovú detoxikáciu organizmu. Pozitívne vplýva na prečistenie pokožky a znižovanie telesnej hmotnosti, preto je obľúbený hlavne u žien.

Kontraindikácie
všetky akútne ochorenia.
Cena: € 10,00 / 2 hod
Ako ušetriť: € 90,00 / permanentka na 10 x 2 h

V cene je zahrnutý i vstup do fínskej sauny a krytého bazéna.
Saunový komplex a krytý bazén je možné prenajať pre uzavretú skupinu.

Solárium

Svetlo, ktoré solárium vyžaruje, má optimálne zloženie pre rýchle a veľmi efektívne opaľovanie ľudskej pokožky. Špeciálne lampy poskytujú pomerne vysoký podiel mierneho UV "A" opaľovacieho žiarenia, čo predchádza spáleniu, súčasne však vyvoláva pekné opálenie do bronzova v extrémne krátkom čase. Okrem kozmetického efektu (atraktívne opálenie) je vhodné množstvo opaľovania zdraviu prospešné pri metabolických poruchách alebo prechladnutí. Počas opaľovania v soláriu sa tvorí v pokožke vitamín "D", ktorý pôsobí proti odvápňovaniu organizmu. Solárium je vhodné pri kožných ochoreniach (akné, psoriáza, seborhea).

Kontraindikácie
rakovina kože, zvýšená citlivosť kože na UV žiarenie, opuchliny a pigmentové škvrny.
Cena: € 0,50 / 1 min

Masáže

Klasická masáž

Ručná aplikácia cielených hmatov, ktoré zlepšujú prekrvenie tkanív, tonizujú svaly a zmierňujú bolesť. Masáž podporuje vyprázdňovanie povrchových žíl, lymfatických ciev, sekréciu potných žliaz, vstrebávanie opuchov, výronov a napomáha k normalizácii kožného napätia.

Podvodná masáž

Masáž prúdom vody vo vani s teplotou vody 35 až 37 0C, ktorú aplikuje masér pomocou trysky z masážnej hadice. Napomáha k uvoľneniu svalového napätia, zmierňuje bolesti kĺbov a zlepšuje krvný obeh.

Reflexná masáž

Špeciálna reflexná terapia, pri ktorej sa vykonáva manuálny liečebný zásah na povrchu tela, pôsobiaci cestou nervových spojov a zakončení v oblasti zvolených reflexných oblúkov.

Manuálna lymfodrenáž

Odborná technika, ktorá pomocou zostavy špeciálnych hmatov aktivuje tok lymfy, uvoľňuje škodlivé látky z tkanív a aktivuje obranný systém organizmu. Pri procedúre dochádza k urýchleniu žilného návratu, zlepšeniu prítoku tepennej krvi.

Reflexná masáž chodidla
 
Na chodidlách sa nachádzajú reflexné plôšky, odpovedajúce príslušným častiam tela. Ich stimuláciou v jednotlivých bodoch dochádza k pozitívnemu vplývaniu na činnosť konkrétnych častí tela, ako sú hlava, chrbtica, kĺby, ale i na vnútorné orgány.

Kraniosakrálna osteopatia

Jemné a veľmi účinné neinvazívne ošetrenie, ktoré vylaďuje kraniosakrálny rytmus, zlepšuje pulzovanie mozgovomiechovej tekutiny, prináša hlboké fyzické i emocionálne uvoľnenie a súčasne aktivizuje samoozdravné procesy organizmu.

Dorn Metóda Breuss masáž

Dorn metóda predstavuje jemné ošetrenie stavcov a kĺbov v oblasti chrbta, ktorá takmer okamžite pomáha pri úľave bolestí chrbta v krížovej i v medzilopatkovej oblasti. Vhodne ju doplňuje Breuss masáž. Ide o jemnú energetickú masáž akupresúrnych bodov a chrbtice.

Bankovanie
 
Sklenené banky, zvnútra nahriate teplým vzduchom, sa prikladajú na kožu a podtlakom, spôsobeným ochladením vzduchu, sa na ňu prisajú. Podtlak vtiahne časť kože i podkožia do banky a spôsobí silné prekrvenie a prehriatie, čím dochádza k zvýšenému okysličovaniu bunkového tkaniva.

Masáž lávovými kameňmi
 
Masáž okrúhlymi bazaltovými kameňmi, zohriatymi na teplotu 45 0C, ktoré posúva masér po naolejovanom tele v smere energetických dráh (meridiánov). Postupne odovzdávaná tepelná energia má pozitívny vplyv nielen na pokožku, podkožie a svalové vlákna, ale spôsobuje aj výrazné prekrvenie ciev.

Medová detoxikačná masáž
 
Masáž včelím medom, ktorý sa nanáša v oblasti chrbta až k sedaciemu svalstvu. Pomalým pumpovacím pohybom rúk vzniká tlak, ktorý z tela odsáva toxíny, ktoré sa počas masáže usádzajú v žuvačkovitej konzistencii na pokožke.

Herbal balls - ayurvédska olejovo-bylinná masáž

Ayurvédska technika, ktorá spočíva v prikladaní horúcich vrecúšok, naplnených zmesou liečivých bylín, na telo, a následnou masážou teplým olejom. Aromatické látky, ktoré sa uvoľňujú z bylín, zlepšujú krvný a lymfatický obeh, uvoľňujú svalové napätie, stuhnutosť kĺbov, pomáhajú pri liečbe výronov.

Shiatsu - japonská masáž

Orientálna masážna technika, s takmer 5000 ročnou tradíciou, pracuje so systémom energetických dráh - meridiánov, zodpovedným za činnosť vnútorných orgánov.

Thajská masáž

Teoretickým základom tradičnej thajskej masáže je, podobne ako pri shiatsu masáži, náuka o energetických dráhach, ktoré prechádzajú ľudským telom a kontinuálne v nich prúdi energia.

Vodoliečba

Perličkový kúpeľ

Vaňový kúpeľ vo vode s telesnou teplotou (36 - 37 °C), do ktorej je privádzaný stlačený kyslík. Bublinky kyslíka pôsobia ako mikromasáž na povrchu tela, ktoré zároveň prekrvujú. Pridaním prímesku solí do kúpeľa sa zvyšuje jeho ukľudňujúci a uvoľňujúci účinok.

Rašelinový kúpeľ

Kombinácia vaňového kúpeľa a rašelinovej zmesi s vysokým stupňom humifikácie, bohatej na organické látky, triesloviny, vosky a enzýmy. Kúpeľ svojím zložením zlepšuje prekrvenie tela, činnosť svalstva a podporuje rýchlejšie vstrebávanie krvných výronov.

Kneippova vodoliečba - Šlapací kúpeľ

Striedavé kúpele nôh v teplej a v studenej vode sú súčasťou vodoliečby Kneippovho typu. Ide o aktívny pohyb prešľapovaním nôh vo vaničkách naplnených vodou s kontrastnými teplotami (40 - 46 °C a 10 - 16 0C), ktorý sa opakuje v 6 až 10 cykloch.

Škótske streky

Vodoliečebná procedúra, ktorá využíva opakované striedanie teplej (38 - 42 0C) a studenej vody (10 - 16 0C), ktorá je formou strekov aplikovaná na ľudské telo. Ide silne stimulujúcu procedúru, ktorá výborne prekrvuje telo, posilňuje imunitu, zlepšuje metabolizmus a upravuje vegetatívne a funkčné poruchy.

Balneoterapia

Termálny minerálny kúpeľ

Unikátna termálna minerálna voda v tunajších kúpeľoch má blahodárne účinky na pohybový aparát. Liečivá voda, chemickým zložením síranovo-vápečnato-horečnato-sírna, sa využíva vo forme bazénových i vaňových kúpeľov.

Termoterapia

Parafínový zábal

Parafín je špeciálny vosk, obohatený o vitamín E, ktorý sa ako lokálny obklad aplikuje na telo. Vyniká svojou schopnosťou udržať teplo, pričom tuhne pri teplote 52 až 62 0C. Zábal prehrieva telo, čím dochádza ku zvýšeniu krvného obehu a celkovému uvoľneniu.

Rašelinový zábal

Termická a balneoterapeutická procedúra, pri ktorej sa liečivá rašelina, zabalená do vreciek, aplikuje formou obkladu priepustnou vrstvou na problémovú partiu hosťa. Z vonkajšej, nepriepustnej strany sa na obklad prikladá nosič tepla, ktorý rašelinu postupne prehrieva až na požadovanú teplotu 44 °C na tele hosťa.

Elektroliečba

Interferenčné prúdy

Pôsobia na princípe využitia interferencie dvoch strednofrenkvenčných prúdov priamo v tkanive. Majú výrazný tonizačný a analgetický účinok, prekrvujú tkanivá, zmierňujú opuchy, zlepšujú vstrebávanie a formujú svalstvo.

Diadynamické prúdy

Zmiešané prúdy, ktoré využívajú účinok paralelnej aplikácie galvanického a faradického, resp. iného impulzného prúdu. Cieľom je zlepšenie prekrvenia ošetrovanej časti tela a následné zmiernenie bolesti a urýchlenie hojenia.

Ultrazvuk

Pozdĺžne vlnenie častíc hmotného prostredia s frekrenciou nad 20 000 Hz. Elektrická energia vysokofrekvenčných prúdov, konvertovaná na mechanickú a tepelnú energiu, zlepšuje prekrvenie a výživu tkanív, podporuje tkanivovú difúziu, má spazmolytický, resorpčný, analgetický a antispazmodický účinok.

Transkutánna elektrická neurostimulácia (TENS)
 
Stimuláciou veľkých nervových vlákien pomocou elektrických prúdových impulzov dochádza k potláčaniu v šírení signálu bolesti. Procedúra je vhodný pri stavoch vyžadujúcich zníženie bolesti, ako sú napr. ochorenia chrbtice, migrény či poúrazové bolesti.

Kineziterapia

Individuálny liečebný telocvik

Liečebný telocvik, vedený fyzioterapeutom s každým hosťom individuálne. Zameriava sa na odstraňovanie chybných pohybových stereotypov, na rozvoj motorickej adaptácie organizmu a celkové zlepšenie kondície.

Skupinová kineziterapia

Liečebný telocvik, vedený fyzioterapeutom v menších skupinách (max. 8 hostí). Má rovnaké indikačné zameranie a účinky, ako individuálny liečebný telocvik.

Skupinová hydrokineziterapia

Liečebný telocvik vo vodnom prostredí (v bazéne), vedený fyzioterapeutom v menších skupinách (max. 8 hostí) s podobným diagnostickým zameraním. Procedúra využíva priaznivé pôsobenie vody na ľudský organizmus, ktorá zmierňuje bolesť, uvoľňuje svalové kŕče a umožňuje väčší rozsah pohybu postihnutých kĺbov.

Nordic walking

Dynamická kondičná chôdza v prírodnom teréne, pri ktorej sa používajú špeciálne palice pre severskú chôdzu. Pohybový rytmus je udávaný dvojdobou krížmochodnou dynamikou.

Oxygenoterapia

Vdychovanie koncentrovaného kyslíku, ktorý sa dodáva do organizmu pomocou prístroja - oxymatu. Čistý lekársky kyslík aktivizuje mozgové bunky, podporuje srdcovú činnosť a zlepšuje celkový krvný obeh.

Laser

Svetloliečba, ktorá využíva opakované impulzy úzkeho zväzku monochromatického žiarenia, na mieste hlbokého zasiahnutia do povrchovej časti tkanív kože a slizníc. Aplikuje sa kontinuálne alebo pulzne.

Plynové uhličité insufflácie

Podkožné aplikácie lekárskeho syntetického oxidu uhličitého (CO2) pomocou prístroja s funkciou automatickej ihly a elektronickou reguláciou množstva plynu.

Slovensko, study in Australia
SKonline® 2000-2014, Všetky práva vyhradené.