Kúpele |  Catering |  Austrália |  Ubytovanie |  Slovensko |  Referáty | 

Kúpele Slovenska

  ... zdravie, relax, pohoda ...
kúpele Slovenska lázně na Slovensku Slovakia spa
o nás    spolupráca    referencie    kontakt

 Kúpele Slovenska


 Wellness hotely

 Úvod
 Relax a voľný čas
 SKI pobyty
 Rodinný pobyt
 Wellness pobyt
 Romantický pobyt


Hotel Bystrá***

GOLFOVÉ IHRISKO TÁLE (2 km)

Golfové ihrisko Gray Bear je prvé 18-jamkové majstrovské ihrisko v Slovenskej republike. Pre golfovú verejnosť je otvorené každý deň v čase od 9:00 do 17:00. Výnimku tvoria dni, kedy na ihrisku prebiehajú turnaje. Hra na ihrisku je hendikepovo obmedzená; hrať môžu len držitelia hendikepu, tzn. hráči s HCP 36,0 a nižším. Súčasťou golfového rezortu sú i ďalšie služby prispievajúce ku komfortu hráčov a ich doprovodu.


TARZÁNIA TÁLE (2 km)

Tarzánia Tále je v poradí treťou z radu Tarzánií. Nachádza sa na Táloch, v areáli minigolfového ihriska. V jej tesnej blízkosti nájdete i prírodné kúpalisko a golfový areál. Tarzánia je postavená z 23 prekážok vo výške približne 5 až 7 m nad zemou. Jej súčasťou je aj trasa pre najmenších, preto si v Tarzánii prídu na svoje aj rodiny s deťmi. Modrá (kratšia a ľahšia) trasa meria 180 m, červená (dlhšia) trasa meria 292 m. Trasa pre deti meria 90 m. Mimo letnej sezóny (november až apríl) je potrebné sa dopredu objednať.


JASKYNE

Okolie hotela Bystrá ponúka viacero možností na návštevu jaskýň. Juhozápadne od obce Bystrá sa nachádza Bystrianska jaskyňa s dĺžkou vyše 3,5 km, z toho 580 m je sprístupnených pre verejnosť. Jaskyňa pozostáva z dvoch častí: Starej a Novej jaskyne, pričom prehliadka trvá približne 45 min. Vďaka svojim priaznivým klimatickým pomerom sa jaskyňa využíva na speleoterapiu (liečenie astmy a ochorení horných dýchacích ciest). Dobrodružnejším typom odporúčame navštíviť Jaskyňu Mŕtvych Netopierov. K jaskyni sa dostanete z Trangošky (8 km od hotela) pod Srdiečkom. Výstup k jaskyni trvá približne 50 min horským chodníkom vedúcim na chatu pod Ďumbierom. Dĺžka trate závisí od typu trate, ktorý si vyberiete. Prehliadku jaskyne je potrebné vopred zarezervovať.
 

LESNÍCKY SKANZEN A ČIERNOHRONSKÁ ŽELEZNIČKA - ČIERNY BALOG (32 km )

Lesnícky skanzen a múzeum sa nachádzajú vo Vydrovskej doline, približne 1,5 km od Čierneho Balogu. Návštevníci skanzenu sa môžu prejsť prekrásnou čiernohronskou prírodou po 2900 m dlhom "chodníku voľného času" so 71 zastávkami. Každá zo zastávok odhalí návštevníkom kúsok zo života lesa a lesnej zveri, umožní spoznať rastové fázy lesa a výchovné zásahy v nich, historické i súčasné technológie používané v lesníctve. Na výber je viacero trás rôznej dĺžky. Podrobná prehliadka skanzenu trvá takmer celý deň. Z Hronca či Čierneho Balogu Vás priamo do skanzenu vyvezie Čiernohorská lesná železnica.


ZBIERKA ZVONCOV - ŠUMIAC (50 km)

Unikátna zbierka zvoncov je vystavená v rodinnej drevenici majiteľa zbierky Mikuláša Gigaca v Šumiaci, nachádzajúcom sa asi 50 km od Bystrej. Zbierka obsahuje viac ako 2 000 kusov zvoncov. Nájdete tu zvonce liate, plechové, drevené, hlinené, sklenené, pletené a iné. Okrem zvoncov sú tu vystavené aj ľudové hudobné nástroje a náradie z horehronskej dediny Šumiac, rovnako ako remeselné výrobky z celého sveta. Súčasťou prehliadky je výklad o celoživotnej práci Mikuláša Gigaca, vypočuť si môžete i hru na zvonce a iné ľudové hudobné nástroje.

Lyžovanie

Lyžiarske stredisko Tále (2,5km)

Základná stanica sa nachádza v nadmorskej výške 580 m.n.m. a najvyššie položený bod strediska je vo výške 860 m.n.m., celkové prevýšenie teda predstavuje 280 metrov. Náročnosť tratí v lyžiarskom stredisku: ľahké trate: 1, stredne ťažké trate: 3, ťažké trate: 1. V areáli sa nachádza 6 vlekov. Rodičia s deťmi majú možnosť využiť detský vlek, prípadne lyžiarsku škôlku.V ponuke je aj večerné lyžovanie.
 
Lyžiarske stredisko Mýto pod Ďumbierom (2km)

Stredisko s celkovým prevýšením 300 metrov. Celková dĺžka zjazdoviek je 4,5 km. Náročnosť tratí v lyžiarskom stredisku: ľahké trate: 3, stredne ťažké trate: 4. V areáli sa nachádzajú 4 vleky a lanová dráha. Rodičia s deťmi majú možnosť využiť detský vlek, prípadne lyžiarsku škôlku, ktoré sa nachádzajú v areáli strediska.

Lyžiarske stredisko Chopok – juh (11km)

Je súčasťou najväčšieho lyžiarskeho strediska na Slovensku – Jasná Nízke Tatry - Chopok Sever&Juh. Strediská sú opäť prepojené vlekmi od roku 2007. Celkové prevýšenie predstavuje 944 metrov. Lyžiarska sezóna sa v stredisku Chopok Juh začína v decembri a trvá do apríla. Celková dĺžka zjazdoviek je 10,040 km. V stredisku je možné zakúpiť aj spoločný skipas platný v stredisku Chopok Sever&Juh aj vo Vysokých Tatrách v strediskách Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a Liptovská Teplička. Spolu je možné zažiť skvelú lyžovačku až na 51 km zjazdoviek. Náročnosť tratí v lyžiarskom stredisku: ľahké trate: 14,5%, stredne ťažké trate: 64.5%, ťažké trate: 21%. V areáli strediska Chopok Juh sa nachádza 6 vlekov a 1 sedačková lanová dráha.

Lyžiarske stredisko Čertovica (20km)

Stredisko s celkovým prevýšením predstavuje 340 metrov. Celková dĺžka zjazdoviek je 5,45 km a z nich je 1,5 km umelo zasnežovaných. Náročnosť tratí v lyžiarskom stredisku: ľahké trate: 3, stredne ťažké trate: 2, náročné trate: 1. V areáli strediska sa nachádzajú 4 vleky. Rodičia s deťmi majú možnosťvyužiť detský vlek, prípadne lyžiarsku škôlku, ktoré sa nachádzajú v areáli strediska. Lyžiarskom stredisku Čertovica si na svoje prídu aj priaznivci bežeckého lyžovania, keďže sa v rámci strediska nachádza 5 km udržiavaných tratí pre fanúšikov tohto športu.


Turistika
 

Prechádzka na Krpáčovo

Štart/Cieľ: Bystrá/Bystrá
Náročnosť: nenáročná
Približný čas: 02:00

Na Chopok z Trangošky

Štart/Cieľ: Trangoška/Trangoška
Náročnosť: stredná
Približný čas: 07:30

Na Ďumbier z Mýta pod Ďumbierom

Štart/Cieľ: Mýto pod Ďumbierom/Trangoška
Náročnosť: náročná
Približný čas: 08:30

Slovensko, study in Australia
SKonline® 2000-2014, Všetky práva vyhradené.