Kúpele |  Catering |  Austrália |  Ubytovanie |  Slovensko |  Referáty | 

Kúpele Slovenska

  ... zdravie, relax, pohoda ...
kúpele Slovenska lázně na Slovensku Slovakia spa
o nás    spolupráca    referencie    kontakt

 Kúpele Slovenska


 Wellness hotely

 Úvod
 Wellness






Hotel Aquatermal ***


Bazény

VONKAJŠIE BAZÉNY

  • Oddychový bazén sedací s termálnou vodou
  • Detský bazén s delfínikom a chrličom vody
  • Relaxačný bazén s chrličmi vody
  • Plavecký bazén s vírivým bazénom
  • Zábavný bazén s tobogánmi a rôznymi atrakciami

VNÚTORNÉ BAZÉNY

  • Vnútorný oddychový bazén s termálnou vodou
  • Vnútorný vírivý bazén s termálnou vodou
  • Vnútorný detský bazén s hríbikom a nosorožcom
  • Veľký wellness bar nad bazénmi s oddychovou zónou a priestrannou terasou s ponukou chutných osviežujúcich nápojov

Saunový svet

Parná bylinková sauna

Aromaterapia je jednou z metód prírodnej / naturálnej / medecíny. Aplikáciou silíc / éterické oleje/ lieči rozličné ochorenia.
ÚČINKY: liečivé bylinky sa používajú k liečbe a dezinfekcii dýchacích ciest, majú blahodárne účinky na ľudskú pokožku. Pôsobia proti telesnej únave, bolesti hlavy. Inhalácia má upokojujúce účinky. TEPLOTA V MIESTNOSTI: 50 °C- 55 °C
ODPORÚČANIE: inhalácie majú výzarné liečivé pôsobenie. Počas 15 minút dýchajte nosom, spočiatku plytko postupne nádychy prehlbujte.

Parná soľná sauna

Výhodou parnej sauny je nižšia záťaž na organizmus / po konzultácii so svojím lekárom / aj ľudia, ktorí majú zdravotné problémy, kvôli ktorým nemôžu ísť do klasickej sauny.
ÚČINKY: vlhký vzduch priaznivo pôsobí na pokožku,tá sa silno prekrvuje a intenzívne čistí. Zostáva jemná a zamatovo mäkká. Parný kúpeľ má pozitívne účinky aj pri oslabení ciev, pri zrazeninách a ochoreniach dýchacích ciest.
TEPLOTA V MIESTNOSTI: 60°C a 100% vlhkosť

Infra sauna

Infračervené svetlo preniká do hlbšie uložených tkanív tela. Teplota dosahuje len 40 až 60 °C, ale lúče prenikajú priamo do tela. Môžete v nej pobudnúť až 30 minút. Najvhodnejšia pre športovcov a reumatikov, ale aj astmatikov, alergikov či kardiakov. Lúče dokonca spália za polhodinu až 800 kalórií. Nie je vhodná pre ľudí so silikónovými implantátmi.

Suchá sauna

Pôsobenie sauny na organizmus je mnohostranné.
ÚČINKY: zohriatie tela nad normálnu teplotu zlepšuje prekrvenie organizmu a pohyblivosť svalstva, rozšíreniu potných žliaz a vyplavovaniu nečistôt z tela a pokožky. Saunovanie je zároveň prevenciou pred nachladnutím spojená s otužovaním a duševnou relaxáciou.
TEPLOTA V MIESTNOSTI: 80°C - 110°C , 80% vlhkosť
DOPORUČENIE: s ohľadom na vysokú teplotu v saune je treba dbať na zdravotné obmedzenia u ľudí so srdcovocievnymi ochoreniami. Maximálny odporúčaný pobyt pre zdravého človeka je 20 min.. Opakovanie procedúry treba zvážiť podľa pocitov pri saunovaní.

Ochladzovací bazén

Overená procedúra, kľúč k trvalému zdraviu, kráse a vitalite organizmu. Neváhajte a presvedčte sa, že odvážným šťastie praje!
ÚČINKY: po pobyte v saune s následným ochladením prichádza k stimulácii imunitného systému a zvýšeniu počtu červených a bielých krviniek.
TEPLOTA: 9°C - 12°C
ODPORÚČANIE: rozhorúčený organizmus zdravého človeka znesie záťaž spôsobenú prudkým ochladením bez ťažkostí. Ľuďom so zdravotnými problémami, najmä srdcovocievnymi, je odporúčané zvážiť skok do studenej vody.

Sprchový svet

Sprcha tropický dážď

Intenzívny prúd padajúcej vody, ktorej teplotu si môžete sami zvoliť pôsobí na telo blahodárne.
ÚČINKY: striedanie teplôt vody vytvára efekt pumpovania toxických látok z tkanív do lymfatických ciev a uzlín čo spôsobuje prospešnú detoxikáciu organizmu.

Sprcha tropický dážď s masážnymi tryskami

Zážitková sprcha k osvieženiu a uvoľneniu s použitím masažných trysiek z viacerých strán, simuluje tropický dážď, jemný dážď i hmlu.
ÚČINKY: stimuluje krvný obeh,masíruje a prekrvuje pokožku, prevencia pred celulitídou. Uvoľňuje a regeneruje po psychickej a fyzickej záťaži, odburáva toxické latky z tkanív.

Prívalová ochladzovacia sprcha

Ľadová sprcha je jedinečné osvieženie pre rozhorúčené telo.Studený prúd vody Vás rýchlo osvieži,vzpruží a dobije energiou.
ÚČINKY: po pobyte v saune a následným ochladením v ľadovej sprche prichádza k stimulácii imunitného systému a zvyšeniu počtu červených a bielých krviniek.
TEPLOTA: 9°C - 12°C

Fínske vedro

Severskými národmi overená procedúra, kľúč k trvalému zdraviu, kráse , vitalite organizmu.
ÚČINKY: po ,,kúpeli odvahy " prichádza k stimulácii imunitného systému a zvyšeniu počtu červených a bielých krviniek.
TEPLOTA: 9°C - 12°C

Ľadopád

Ochladiť sa kryštálmi ľadu  po východe zo sauny je metóda ako si upevniť zdravie a naštartovať organizmus.
ÚČINKY: prudkým ochladením organizmu dochádza k stimulácii imunitného systému a zvýšeniu tvorby krviniek.
TEPLOTA: 9°C - 12°C

Iné služby

Tepidárium

Relaxačný priestor s vyhrievanými anatomicky tvarovanými ležadlami.
ÚČINKY: výrazná mentálna stimulácia so súčasným odburávaním stresu.
TEPLOTA: 29°C - 31°C
ODPORÚČANIE: tepidárium je vhodné pre kardiakov, osoby s vysokým krvným tlakom, psychicky a fyzicky unavených a v strese, asmatikov, pre ľudí trpiacich problemami s lupienkov a kožnými ochoreniami, nachladnuté osoby, ktoré cítia príchod virózy a s problémami horných dýchacích ciest.

Kaldárium - teplá lavica keramická

Intenzívne teplo povzbudzuje prekrvenie ľudského tela. Je ideálne pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť extrémnej záťaži, alebo hľadajú hĺbkový relax.
ÚČINKY: svalové napätie sa uvoľní, pokožka sa vyhladí, stres sa odbúra, bolesti údov a kĺbov ustúpia.
TEPLOTA: relax 30°C – 40°C, potenie a dotoxikácia 50°C - 60°C , 20% vlhkosť

Hydromasážna vaňa

Masážne vane fungujú na princípe prúdenia zmesi vzduchu a vody.
ÚČINKY: kúpeľ má relaxačné účinky,miesto dotyku prúdu vody a bubliniek napráva krvný tlak vo svaloch, uvoľňuje bolesti, zvyšuje odolnosť organizmu a skracuje regeneráciu.Okamžite sa vytráca stres fyzický aj psychický, dochádza k posilneniu zdravia.
ODPORÚČANIE: pri rehabilitácii po úrazoch na pohybový aparát,ako prevencia zdravým ľuďom a športovcom na uvoľnenie svalov po športe, pri únave, vyčerpaní, či strese.

Jacuzzy - hydromasážna vaňa

Cirkulácia vody a vzduchu z dýz steny vane masíruje telo.
ÚČINKY: masáž tela posilňuje krvný obeh,regeneruje a spevňuje pokožku tela, posilňuje imunitný systém, pomáha pri liečbe artritídy a reumatizmu alebo bolestiach kĺbov. Vyplavuje kyselinu mliečnu, ktorá spôsobuje stuhnutosť a bolesť svalov.
DOPORUČENIE: po úrazoch svalov a kĺbov, pri nedokonalom krvnom obehu v končatinách, liečbe obezity, či celulitídy.

Slovensko, study in Australia
SKonline® 2000-2014, Všetky práva vyhradené.