Kúpele |  Catering |  Austrália |  Ubytovanie |  Slovensko |  Referáty | 

Kúpele Slovenska

  ... zdravie, relax, pohoda ...
kúpele Slovenska lázně na Slovensku Slovakia spa
o nás    spolupráca    referencie    kontakt

 Kúpele Slovenska


 Úvod
 Poloha
 Indikácie
 Pobyty
 Ubytovanie
 Voľný čas
 Stornopodmienky
 Ceny a rezervácie


Piešťany

Tajomstvo liečivej moci Piešťanských kúpeľov sa pokúšali odhaliť tisícky uzdravených návštevníkov, lekári i prírodovedci po vyše 600 rokov. Dnes je už známe, že ide o súbeh zvláštnych okolností, ktoré sa vyskytujú len na tomto mieste.

Je to predovšetkým termálna voda vyvierajúca z hĺbky 2000 metrov vynášajúca niektoré špecifické zlúčeniny a energiu zemskej magmy. Táto voda je aj hlavným činiteľom tvorby nenapodobiteľného miestneho produktu - liečivého sírneho bahna. Ide o zvláštny peloid, ktorého zloženie je výsledkom dlhodobej reakcie termálnej vody s miestnymi mäkkými horninami a špecifickou bakteriálnou mikroflórou.

Účinky liečby termálnou vodou a sírnym bahnom podporuje i príjemná klíma s najväčším počtom slnečných dní v tejto časti Európy, bohatstvo zelene a lokalizácia kúpeľov na Kúpeľnom ostrove, ktorý je skutočnou oázou pokoja a bezpečia. Nakoniec je tu dlhodobá tradícia osvedčených liečebných režimov, medzi ktorými zvlášť vyniká komplexný lliečebný pobyt.

Uvedené faktory blahodárne spolupôsobia pri liečbe, alebo zmierňovaní následkov chronických postihnutí pohybového aparátu, pri rôznych formách reumatickej artritídy, skolióze, po úrazoch pohybového aparátu chrbtice ako i pri celom rade špecifických problémov, vrátane niektorých civilizačných chorôb a následkov stresu.

Piešťanská termálna voda   

Piešťanská termálna voda - to je desať prameňov s obsahom 1500 mg minerálnych látok na 1 l minerálnej vody, sírovodíka a ďalších voľných plynov. Voda vyviera z tektonických zlomov z hĺbky asi 2000 metrov, zachytáva sa v hĺbke 60 m, čo zaručuje jej konštantné chemické zloženie a teplotu. Teplota vody pri prameni je 67 až 69 0C. Je to stredne mineralizovaná, síranovo-hydrogenuhličitanová, vápenato-sodná, sírna, horúca voda. Využíva sa na kúpele, ale tiež na pitnú kúru.

Piešťanské sírne bahno   

Piešťanské sírne bahno je produkt Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany vyrábaný z peloidu, ktorý sa ťaží z dna obtokového ramena rieky Váh. Obsahuje sírne zlúčeniny a produkty metabolizmu mikroflóry, ktorá je jeho súčasťou. Používa sa na čiastkové a celotelové zábaly s mimoriadne blahodárnymi liečivými účinkami.

Piešťanská klíma   

Piešťanské kúpele a mesto Piešťany ležia v údolí rieky Váh, vo výške 162 m.n.m. Údolie je otvorené hlavne z juhu a je mimoriadne slnečné. Slnko tu svieti priemerne 265 dní v roku. Veľké plochy vodných hladín v okolí kúpeľov však aj v najhorúcejších dňoch dávajú príjemný pocit sviežosti a hustá zeleň kúpeľných i mestských parkov ponúka výber toho najvhodnejšieho miesta oddychu.

Kúpeľný ostrov   

Hlavný tok rieky Váh, ktorý prechádza za areálom kúpeľov do jazera Sĺňava a jeho obtokové rameno, kde vyviera časť termálnych prameňov, vytvárajú riečny ostrov, na ktorom už v roku 1800 stáli prvé kúpeľné zariadenia. Dnes je tento ostrov dobre chránený pred povodňami, pred hlukom z dopravy, pred prachom a exhalátmi, ako i proti akémukoľvek narušovaniu pokoja a bezpečnosti jeho návštevníkov.

Stoja na ňom hlavné ubytovacie komplexy kúpeľov, ako i balneoterapie, bazény, spoločenské kluby a športoviská obklopené hustou zeleňou kúpeľných parkov. Kúpeľný ostrov je vďaka svojej polohe a starostlivosti personálu kúpeľov jedným z najbezpečnejších miest na tejto planéte v čase, keď sa svet stal nebezpečným miestom.

Slovensko, study in Australia
SKonline® 2000-2014, Všetky práva vyhradené.