Špecialista na kúpele a wellness na Slovensku
ZAVOLAJTE NÁM
0905 986 199

Dudince kúpele

Slovensko

Kúpele v Dudinciach majú viac ako sedemstoročnú históriu. Nachádzajú sa v južnej časti Stredného Slovenska, v čistom životnom prostredí bez exhalátov z priemyslu. Dobrá poloha a stabilná teplá klíma /najviac slnečných dní v roku/ prilákajú každoročne  veľa pacientov nielen z domova, ale aj zo zahraničia. Liečebné domy Diamant a ďalšie poskytujú svojim hosťom plný komfort, či  to sa týka ubytovania, stravovania či voľného času pacientov.

Prírodná liečivá voda s teplotou 28 stupňov C. je silne mineralizovaná sírovodíková kyselka, alkalicko zemitá, síranovo slaná, hydrogén uhličitanov, chloritová , sódno vápenatá, uhličitá, sírna. Obsahuje aj iné prvky, ako horčík, fluór, bróm, bór, draslík, lítium a ďalšie.

V Dudinciach sa liečia choroby pohybového ústrojenstva ako chronické ochorenia chrbtice, kĺbov a svalov a mäkkých častí pohybového ústrojenstva a tiež srdcovo-cievne ochorenia, stavy po infarkte myokardu, ischemická choroba srdca,, reumatické ochorenie srdca a chlopní. pooperačné stavy cievneho systému.. Liečivá voda  blahodárne pôsobí aj na kožné ochorenia a ženské choroby.

Kúpele Dudince sú vhodné na relax aj oddych. Jednotlivé liečebné domy organizujú pre svojich pacientov zaujímavé podujatia, zájazdy, posedenia vo vínnych pivniciach, prehliadku  kamenných obydlí v blízkej dedine, koncerty ľudovej hudby a tanečné zábavy.

Hotely v kúpeľoch Dudince
Hotel HVIEZDA
Hotel HVIEZDA ponúka širokú škálu ubytovacích, stravovacích a doplnkových služieb,...
 
cena za osobu/noc od
37,80 €
Hotel MINERÁL
Víta Vás moderný novootvorený trojhviezdičkový hotel MINERÁL, situovaný v centre mesta Dudince v...
cena za osobu/noc od
45,00 €
Liečebný dom DIAMANT
Dudince - najmladšie kúpele na Slovensku, nachádzajúce sa v regióne Hont. Jedinečné zloženie a vzácne...
 
cena za osobu/noc od
61,60 €
Liečebný dom RUBÍN
Najdlhšie existujúci liečebný dom v Dudinciach. Svoju prevádzku začal v roku 1966 ešte ako liečebný dom...
cena za osobu/noc od
45,00 €
Liečebný dom SMARAGD
Po Rubíne druhý najdlhšie existujúci liečebný dom v Dudinciach. Svoju prevádzku začal v roku 1978....
 
cena za osobu/noc od
45,00 €