Zoznam všetkých destinácií

Zbaliť zoznam destináciíSlovensko

Zobraziť popis destinácieBardejovské kúpele

Bardejovské kúpele patria medzi najstaršie kúpele na Slovensku. Nachádzajú sa uprostred prekrásnej prírody horného Šariša, 5km od historického mesta Bardejov. 

Kúpele majú najširšie indikačné zameranie spomedzi všetkých slovenských kúpeľov, okrem tradičnej liečby vnútorných ochorení sa tu liečia choroby ženské, nervové  a ochorenia pohybového aparátu. Poskytujú širokú škálu liečebných, relaxačných, víkendových a wellness pobytov pre dospelých aj detských pacientov.

Ubytovanie je zabezpečené v štyroch hoteloch - hotel Alexander****, Ozón***, Astória*** a Mier**, do komplexu ďalej patria depandance hotelov (František, Diana), apartmánové domy Carola a Palmíra, liečebné domy Alžbeta a Helios a 10 menších ďalších ubytovaích zariadení - viliek. 

V kúpeľoch sa nachádza pešia zóna a lesopark. Na kúpeľnej kolonáde sa nachádza až 8 liečivých minerálnych prameňov. Bardejovská minerálna voda je prírodná-liečivá, slabo až stredne mineralizovaná, hydrogén uhličitanovo-chloridová, sodná, železitá uhličitá, studená, hypotonická, so zvýšeným obsahom kyseliny boritej. Voda sa používa najmä na pitné kúry, minerálne kúpele a inhalácie. Účinok pitných kúr je najvýraznejší pri ochorení zažívacieho ústrojenstva, napríklad u ochorení žalúdka, žlčníka a žlčových ciest, pečene, slinivky brušnej a ochorení čriev.

Lákadlom pre návštevníkov je moderné Wellness SPA  - bazénový a saunový svet s kapacitou 150 návštevníkov.

V areáli nájdete aj letné kúpalisko s vyhrievanou vodou, tenisové kurty a krytá tenisová hala, miniaturgolf, kyslíkovú dráhu, turistické a cyklistické chodníky, Múzeum ľudovej architektúry - skanzen, kino a obchodné centrum.

V liečebnom dome Alžbeta je zriadený Muzeálny apartmán cisárovnej Sissi, ktorá tu bola ubytovaná počas svojho pobytu v Bardejovských Kúpeľoch.

Zoznam hotelov
Zobraziť popis destinácieBojnice kúpele

Kúpele Bojnice sú známe od nepamäti, údajne už od r.1549. Sú miestom, ktoré navštevujú nielen pacienti, ale aj ľudia, ktorí potrebujú oddych a relax po každodennom strese. Základom terapie týchto kúpeľov je termálna liečivá voda, ktorá vyviera z 9.prameňov. Je to hydrogén-sírová, vápnikovo horčíková voda s teplotou od 28 do 52 stupňov.

V kúpeľoch Bojnice sa liečia pacienti s chorobami pohybového ústrojenstva, akými sú reuma, artritída, bolesti chrbtice, zápaly kĺbov, skolióza, poúrazové a pooperačné stavy, ako aj stavy po cievnych a mozgových príhodách.. Liečivá voda zlepšuje látkovú výmenu a tým, že zásobuje tkanivá kyslíkom zlepšuje celkový stav organizmu.

Pri liečbe pacientov sa vychádza zo zásad modernej medecíny a dlhoročnej kúpeľnej praxe., Využíva sa široké spektrum procedúr. Ošetrujúci lekár odborník v balneológii a rehabilitácii vyšetrí pacienta a zostaví individuálny plán liečby zodpovedajúci jeho zdravotnému stavu. Školený personál pristupuje k pacientom citlivo a zodpovedne, s plným porozumením pre ich zdravotné problémy.

Na oddych a relax je pripravené wellness centrum, sústava bazénov  s termálnou vodou rôznej teploty, plavecký bazén, soľná komora a ďalšie.

Areál kúpeľov je obklopený krásnym lesoparkom s mohutnými listnatými a ihličnatými stromami, čo dodáva kúpeľom atmosféru pokoja a pohody.

Po procedúrach si návštevníci môžu posedieť v útulných kaviarničkách, alebo pri jazierkach s kvitnúcim lénom. V lesoparku sú chodníky na prechádzku s lavičkami.

Návštevníci Bojnických kúpeľov majú možnosť využívať verejné termálne kúpalisko Čajka . Veľkým zážitkom je pre každého návštevníka Bojnický zámok s bohatými zbierkami a mnohými kultúrnymi podujatiami. a konečne známa zoologická záhrada, najväčšia na Slovensku.

Zoznam hotelov
Zobraziť popis destinácieBratislava

Jedinečná história, atraktívne pamiatky, bohatý kultúrny život, vynikajúca lokálna gastronómia, kvalitné víno a moderné nákupné centrá robia z Bratislavy ideálnu destináciu pre mestskú turistiku.

Bratislava je mesto s bohatou históriou a modernou prítomnosťou. Otvorené, pohostinné, bez nástrah veľkomesta, napriek tomu vibrujúce, s chuťou žiť naplno každý okamih. Miesto, kde sa dá na chvíľu skutočne vypnúť a oddychovať bez stresu. Všetko je blízko a na dosah. Jedným dúškom je možné vychutnať pohľad na majestátny Dóm, chuť tradičnej i modernej kuchyne, či vôňu kávy z nespočetných kaviarní v malebných uličkách a námestiach. Z neďalekých viníc na okraji mesta a starobylých pivníc v jeho centre sa do ulíc vkráda buket miestneho vína svetovej kvality.

Bratislava je miesto, kde si každý príde na svoje. Milovník histórie a umenia, obdivovateľ operných či koncertných virtuózov, ale aj priateľ nezávislej autentickej kultúry či poslucháč živej multižánrovej scény v desiatkách klubov a hudobných barov. A kto si chce len s priateľmi posedieť pri vynikajúcom pive, určite ho nájde v príjemnom prostredí malých pivovarov priamo v centre.

Kto si potrebuje vyvetrať hlavu alebo peňaženku, môže krátkou prechádzkou z centra po oboch brehoch Dunaja navštíviť moderné nákupné centrá, otvorené 7 dní v týždni a pred odchodom domov si pribaliť okrem nezabudnuteľných spomienok aj darček pre svojich blízkych.

 

Zoznam hotelov
Zobraziť popis destinácieBrusno kúpele

Kúpele Brusno sa nachádzajú neďaleko Banskej Bystrice Boli objavené už na začiatku devätnásteho storočia a využívajú sa od r. 1838..

Liečivé minerálne vody sú vhodné na liečenie zažívacieho ústrojenstva, najmä obličiek, pečene, žalúdočných a črevných chorôb.. Liečia sa tu aj choroby obehového ústrojenstva, látkovej výmeny, porúch žliaz s vnútornou sekréciou a tiež choroby z povolania.

Brusno sú jedny z menších kúpeľných miest na Slovensku. Sú tam dva kúpeľné domy a to Poľana a Paula, ich celková kapacita je 2396 lôžok.

Kúpele Brusno  sú obkolesené vencom hôr a riečok. Ich krásna poloha ako aj bližšie i vzdialenejšie údolia a  vrchy Nízkych Tatier ich predurčujú na dokonalý oddych a relax. Kúpele Brusno poskytujú krátkodobé wellness pobyty , ktoré možno zabezpečiť vo veľmi krátkom čase.

Mimo kúpeľnej starostlivosti je v areáli hipoterapia - jazda na koni.

Zoznam hotelov
Červený Kláštor
Zoznam hotelov
Zobraziť popis destinácieČíž kúpele

O výnimočných liečebných účinkoch tunajších prírodných jódových a minerálnych prameňov sa návštevníci kúpeľov Číž presviedčajú viac ako sto rokov.  Čížsky prameň, nesmierne bohatý na soli, bróm a jód sa považuje za jeden z najvzácnejších v Európe. Aj vďaka tomu získal rad medzinárodných ocenení.
Vďaka rozsiahlemu portfóliu liečebných procedúr, do ktorých patria minerálne kúpele, vodoliečba a masáže, elektroliečba a fyzioterapia, sa v tunajších kúpeľoch s úspechom liečia choroby pohybového a obehového ústrojenstva, nervové choroby a ochorenia z poruchy látkovej premeny a žliaz s vnútornou sekréciou.
Kúpele Číž sa nachádzajú v južnej oblasti Stredného Slovenska, , v okrese Rimavská Sobota v prírodnej lokalite Slovenského Rudohoria.
Nenáročný rovinatý okolitý terén je vhodný na prechádzky do prírody. Za poznávaním možno cestovať aj do blízkych miest Lučenec, Rimavská Sobota alebo do susedného Maďarska.
Areál kúpeľov, rovnako ako ich blízke okolie poskytujú aj možnosti ďalšieho vyžitia – venovať sa tu môžete rybolovu, golfu, jazde na koni, a rôznym ďalším športovým a iným voľnočasovým aktivitám, ktoré sa uskutočňujú priamo pod taktovkou tohto liečebného zariadenia.

Zoznam hotelov
Zobraziť popis destinácieDudince kúpele

Kúpele v Dudinciach majú viac ako sedemstoročnú históriu. Nachádzajú sa v južnej časti Stredného Slovenska, v čistom životnom prostredí bez exhalátov z priemyslu. Dobrá poloha a stabilná teplá klíma /najviac slnečných dní v roku/ prilákajú každoročne  veľa pacientov nielen z domova, ale aj zo zahraničia. Liečebné domy Diamant a ďalšie poskytujú svojim hosťom plný komfort, či  to sa týka ubytovania, stravovania či voľného času pacientov.

Prírodná liečivá voda s teplotou 28 stupňov C. je silne mineralizovaná sírovodíková kyselka, alkalicko zemitá, síranovo slaná, hydrogén uhličitanov, chloritová , sódno vápenatá, uhličitá, sírna. Obsahuje aj iné prvky, ako horčík, fluór, bróm, bór, draslík, lítium a ďalšie.

V Dudinciach sa liečia choroby pohybového ústrojenstva ako chronické ochorenia chrbtice, kĺbov a svalov a mäkkých častí pohybového ústrojenstva a tiež srdcovo-cievne ochorenia, stavy po infarkte myokardu, ischemická choroba srdca,, reumatické ochorenie srdca a chlopní. pooperačné stavy cievneho systému.. Liečivá voda  blahodárne pôsobí aj na kožné ochorenia a ženské choroby.

Kúpele Dudince sú vhodné na relax aj oddych. Jednotlivé liečebné domy organizujú pre svojich pacientov zaujímavé podujatia, zájazdy, posedenia vo vínnych pivniciach, prehliadku  kamenných obydlí v blízkej dedine, koncerty ľudovej hudby a tanečné zábavy.

Zoznam hotelov
Dunajská Streda
Zoznam hotelov
Zobraziť popis destinácieHarmónia

Moderný nový hotel rezortového typu sa nachádza v rekreačnej oblasti Harmónia pri Modre, v krásnom prírodnom prostredí Malých Karpát, s výbornými klimatickými podmienkami a tradíciou kúpeľného letoviska.

Od Bratislavy je vzdialený 40km severovýchodne. Bezprostredne pri hoteli začínajú cykloturistické a turistické trasy do Malých Karpát, 8km od hotela leží Hrad Čevený Kameň.

Rezort s celkovou plochou 24 ha tvorí komfortný boutique hotel**** s kapacitou 44 lôžok, depandance** s kapacitou 58 lôžok, nový športovo-zážitkový areál s tenisovými kurtami, basketbalovým a futbalovým ihriskom, petangovými ihriskami, beach volleybalovým ihriskom a ihriskami pre deti, vonkajší letný bazén so záhradou, jazierko, lanové centrum a vlastný keramicko-umelecký ateliér.

Rezort je mimoriadne vhodný pre organizovanie teambuildingov a firemných školení, spoločenských akcii, svadieb, garden party ako i pre pobytových hostí, ktorí vyhľadávajú relax a športové vyžitie v prírode. Výnimočnosťou rezortu je možnosť výberu ubytovania v dvoch rozdielnych štandardoch (**/****) v nadväznosti na spoločné kvalitné a komplexné doplnkové služby.  

Zoznam hotelov
Zobraziť popis destinácieLúčky kúpele

Prvá kúpeľná budova bola v tejto lokalite postavená v roku 1761. Prvú masívnejšiu vlnu rozvoja zaznamenali tieto kúpele na prelome 18. a 19. storočia, kedy už kúpeľná liečba vychádzala z osvedčených metód a liečebné procedúry sa predpisovali na základe choroby človeka a na základe zloženia vody tunajších prameňov. Výsledky a dobrý chýr sa potom podpísali pod masívny stavebný ruch. Druhá vlna rozvoja kúpeľov Lúčky sa viaže k prelomu 19. a  20. storočia. Možno povedať, že v tomto období boli kúpele znovuobjavené, a hoci nepatrili k najväčším, predsa sa stali vyhľadávaným liečebným strediskom aj pre návštevníkov z iných krajín – napríklad z Čiech, cárskeho Ruska, Maďarska, Rumunska či Spojených štátov amerických.
Kúpele Lúčky sa nachádzajú neďaleko miest Ružomberok, Dolný Kubín a Liptovský Mikuláš. Sú akousi bránou k oblasti dolnej Oravy a k Chočským vrchom.
V rámci voľného času možno v tejto lokalite navštíviť rad prírodných unikátov, ako sú Lúčanské travertíny, Lúčanský vodopád, Kvačianska a Prosiecka dolina. Za návštevu určite stojí aj obec Vlkolínec, Oravský hrad, Liekavská zrúcanina, Liptovský hrad, či múzeum Liptovskej dediny.

Zoznam hotelov
Malatíny
Zoznam hotelov
Zobraziť popis destinácieNimnica kúpele

Kúpele Nimnica poskytujú svoje služby návštevníkom už od roku 1953.

Nachádzajú sa len pár kilometrov od miest Púchov a Považská Bystrica, kde môžete navštíviť rôzne kultúrne pamiatky. V bezprostrednom susedstve kúpeľov začínajú pohoria Javorníky a Strážovské vrchy, ktoré sú vyhľadávaným miestom pre svoje turistické a cykloturistické trasy. Na neďalekej priehrade sa možno, v letnom období, venovať vodným športom, v sezóne aj rybolovu.

Zoznam hotelov
Zobraziť popis destinácieNitra

Nitra je mesto ležiace v Nitrianskom kraji vzdialené približne 90 km východne od hlavného mesta Bratislavy. Nitra je jedným z najstarších miest na Slovensku, ktoré vzniklo na siedmich pahorkoch. Dá sa o nej povedať, že predstavuje raj pre archeológov. Okrem bohatej histórie je Nitra známa aj ako centrum poľnohospodárstva, či mesto mladých, keďže tu sídlia dve vysoké školy, a to Univerzita Konštantína Filozofa a Slovenská poľnohospodárska univerzita.

Územie Nitry je takmer tridsaťtisíc rokov nepretržite obývané. V Nitre sídlil knieža Pribina, ktorý dal v meste postaviť a vysvätiť prvý kresťanský kostol na Slovensku. Kráľ Rastislav na toto územie pozval solúnskych bratov Konštantína a Metóda, aby medzi našimi predkami šírili kresťanskú vieru v ich rodnej reči. Konštantínovi tiež vďačíme za prvé slovanské písmo- hlaholiku.

Najdominantnejšou pamiatkou mesta je Nitriansky hrad, ktorý bol už v minulosti mocnou pevnosťou, ktorá odolala aj Mongolským útokom. Do hradu sa vchádza z Horného mesta. Horné mesto je najpôsobivejšia časť Nitry, ozdobená vzácnymi historickými budovami, akými sú napríklad Kostol sv. Petra a Pavla, Malý a Veľký seminár s diecéznou knižnicou, v ktorej sú stovky vzácnych kníh, prvotlačí a rukopisov, Kluchov palác, ktorého roh podopiera kamenný obor Atlanta, Nitranmi dôverne nazývaný Corgoň. Nitriansky hrad spolu s opevnením je najväčším stredovekým hradiskom.

Nitra- to sú aj nové štvrte a sídliská, ulice a cesty, parky a parčíky, reliéfy a sochy, sú to aj nové moderné budovy, upravené priestranstvá, podniky a závody. Uskutočňujú sa tu aj pravidelné výstavy v areáli Agrokomplexu, jedinom výstavisku tohto druhu na Slovensku. 

Každoročne sa v Nitre konajú kultúrne, športové a spoločenské podujatia, z ktorých stojí za zmienku Nitrianske kultúrne leto, Nitra, milá Nitra..., Divadelná Nitra, Nitrianska hudobná jeseň, Vianočná Nitra a mnoho ďalších.


Zaujímavosti:
Počet obyvateľov:  75 741 (k 1. 1. 2024)
Rozloha mesta:  100,45 km2

Nitra je v súčasnosti piatym najväčším mestom na Slovensku.

Nitra leží na území rozprestierajúcom sa medzi masívom Zobora (587 m) a vrchmi (Kalvária 215 m, Šibeničný vrch 218,5 m), ktoré možno považovať za časť Tribečského pohoria oddeleného riekou Nitrou od hlavného masívu. Nadmorská výška sa pohybuje od 138 do 587 metrov nad morom.

Zoznam hotelov
Zobraziť popis destinácieNový Smokovec

KÚPELE NOVÝ SMOKOVEC patria k najznámejším klimatickým kúpeľom na Slovensku. Sú situované v centre VYSOKÝCH TATIER - Tatranského národného parku (TANAP), pod Slavkovským štítom, v nadmorskej výške 1018 m.n.m. Komplex sa nachádza v meste Vysoké Tatry, v mestskej časti Nový Smokovec. Táto centrálna poloha vo Vysokých Tatrách robí z kúpeľov východzie body na turistiku, lyžovačku a pokojné prechádzky po smokoveckom korze a kúpeľných chodníčkoch. Súčasťou celého areálu kúpeľov sú štyri hoteli, kongresové centrum a reštaurácia Svišť.

Kúpele sú multifunkčným komplexom, ktorý zabezpečí svojim klientom celý rad vysokokvalitných služieb. Okrem kúpeľnej liečby ponúka aj wellness pobyty.

Wellnes centrum ponúka  fínsku, parnú a infra saunu, soľnú inhaláciu, vírivku, tepidarium a  aromasaunu.

V kúpeľoch sa liečia najmä netuberkulózne choroby dýchacích ciest (chronická bronchitída,bronchiálna astma, hypertrofické zápaly alebo atrofické zmeny horných dýchacích ciest, Alergické nádchy, pľúcne fibrózy)
 

Zoznam hotelov
Zobraziť popis destináciePatince

Obec Patince sa rozprestiera na ľavom brehu dunaja, ktorá je vzdialená 15 km od mesta Komárno a 35 km od mesta Štúrovo, pričom  oproti hraničí s maďarskými dedinkami  Almásfüzitő resp. Dunaalmás. 
            
História obce sa píše od obdobia staroveku – liečivý prameň vyžívali už aj rímsky legionári, ktorí sa v ňom kúpali, avšak záznamy o osamostatnení obce sa zachovali od roku 1957.

Wellness Hotel Patince**** je oázou pokoja a harmónie, kam môžete uniknúť pred stresom okolitého uponáhľaného sveta. U nás úplne vypnete a zabudnete na starosti, dokonale zrelaxujete svoje telo i dušu. Ponúkame Vám nielen odborníkmi zostavené pobyty a služby, ale aj osobitný prístup ku každému klientovi podľa individuálnych želaní. Tím našich odborníkov sa bude o Vás starať a rozmaznávať Vás tak, aby ste sa tu cítili čo najpríjemnejšie. Tým sa pobyt vo Wellness Hoteli Patince stane pre Vás zážitkom z oddychu, za ktorým sa k nám budete radi vracať zas a znova.

 

Zoznam hotelov
Zobraziť popis destináciePiešťany kúpele

PIEŠŤANY - malebné tridsaťtisícové kúpeľné mesto ležiace v juhozápadnej časti Slovenska v nadmorskej výške 162 m, v náručí dvoch pohorí - Malých Karpát a Považského Inovca, s vinúcou sa modrou stuhou najdlhšej slovenskej rieky Váh, má príjemnú vnútrozemskú klímu a od hlavného mesta Bratislavy je vzdialené 86 km.

 

Kúpele Piešťany vďačia za svoju povesť predovšetkým unikátnym prírodným prameňom termálnej minerálnej vody, ktorá vyviera až z tektonických zlomov z hĺbky 2000 metrov a vynáša niektoré špecifické zlúčeniny a energiu zemskej magmy. Teplota prameňov je 67 až 69 °C.  Piešťanská minerálna voda je  stredne mineralizovaná, síranovo-hydrogenuhličitanová, vápenato-sodná, sírna, horúca voda. Využíva sa hlavne na kúpele, ale tiež na pitnú kúru.
Najdôležitejším komponentom pre liečbu ochorení pohybového aparátu je vysoký obsah síry, ktorá sa vo vode vyskytuje v rôznych formách a chemických zlúčeninách ako sírany, siričitany, sulfidy.

V piešťanských kúpeľoch ponúkajú okolo 60 rôznych liečebných procedúr, pričom základom sú procedúry využívajúce unikátnu minerálnu vodu a liečivé sírne bahno, ktoré sa kombinujú s vodoliečbou, individuálnou a skupinovou rehabilitáciou, masážami, uhličitou terapiou, svetloliečbou, elektroliečbou, teploliečbou a relaxačnými procedúrami.

V piešťanských kúpeľoch sa liečia najmä degeneratívne ochorenia pohybového aparátu, ochorenia chrbtice, koreňové syndrómy vertebrogénneho pôvodu, stavy po úrazoch a operáciách, pohybového aparátu, skoliózy, chronické reumatické ochorenia, reumatoidná artritída, stavy po reaktívnych artritídach, mimokĺbny reumatizmus, olyneuropatie, stavy po meningoencefalitídach a po myelitídach, ľahké hemiparézy a paraparézy cievneho pôvodu po odznení akútneho štádia, stavy po poraneniach a operáciách centrálneho a periférneho nervstva, roztrúsená skleróza atď.

Piešťany sú jedny  z našich najväčších a najznámejších kúpeľných miest. Pre svoje mimoriadne liečivé účinky sú vyhľadávané aj zahraničnými návštevníkmi

Jednotlivé kúpeľné domy poskytujú pacientom plný komfort. Rozsiahly pestovaný park s leknínovými jazierkami je vhodný na prechádzky a oddych.

V kultúrnom dome, ktorý je súčasťou areálu kúpeľného ostrova sú pripravené koncerty vážnej hudby a mnohé ďalšie podujatia.

 

Nehľadajte ruch veľkomiest, zastavte sa, poseďte si na letných terasách kaviarní či pri západe slnka na Kolonádovom moste a plnými dúškami prežite a precíťte pokojnú liečivú atmosféru kúpeľného mesta.

 

Zoznam hotelov
Zobraziť popis destinácieRajecké Teplice

Kúpele Rajecké Teplice patria k jedným z najstarších na Slovensku.

Rajecké Teplice sú atraktívnym miestom  liečebných , relaxačných wellness pobytov. Termálne pramene s 38°C termálnou vodou sa využívajú na liečenie zápalových aj degeneratívnych chorôb pohybového ústrojenstva, kĺbov, chrbtice, nervových chorôb i chorôb z povolania.


Balnelogické stredisko je vybavené najmodernejšími diagnostickými a terapeutickými prístrojmi ponúka celý rad procedúr liečebného, relaxačného a skrášľujúceho charakteru, ako: vodoliečbu, klasické masáže, škótske streky, oxygenoterapiu a uhličitý kúpeľ. Všetky služby sú poskytované pod jednou strechou - balneoprocedúry v nadštandardných podmienkach.. Ubytovanie v štvorhviezdičkovom hoteli Aphrodite, špičkovú reštauráciu s kvalitnou ponukou jedál, štýlovú kaviareň a nechýbajú i doplnkové služby.

Kúpeľný dom Aphrodita je magnetom pre domácich aj zahraničných návštevníkov, ktorého interiér je upravený v antickom štýle a dodáva mu netradičnú atmosféru pohody a luxusu.


V kúpeľoch sa liečia najmä choroby pohybového ústrojenstva, netuberkulózne choroby dýchacích ciest, nervové choroby a choroby z povolania

Pekný pestovaný park s jazerom ako aj okolitá príroda lákajú návštevníkov na prechádzky a turistiku.

Zoznam hotelov
Zobraziť popis destinácieSliač kúpele

História kúpeľov je bohatá na mnoho známych mien ešte známejších osobností, ktoré toto miesto navštívili. Osobne sa o kvalitách sliačskych minerálnych prameňov a kráse tunajšieho prostredia presvedčili takí velikáni ako P. O. Hviezdoslav, T. G. Masaryk či Božena Němcová. V pomyselnej kúpeľnej kronike však nájdete aj také osobnosti, akými boli maďarský revolucionár Lajos Kossuth či rakúsky dramatik Franz Grillparzer.
Prvú písomnú zmienku o liečivých sliačskych prameňoch zaznamenali historici už v roku 1244, no kúpeľníctvo v pravom zmysle slova sa tu začalo k slovu hlásiť o čosi neskôr, v 16. storočí.
Kúpele Sliač sa rozprestierajú v oblasti Zvolenskej kotliny a Slovenského Rudohoria, v nadmorskej výške 373 m. Od krajského mesta Banská Bystrica a okresného mesta Zvolen  ich delí iba pár kilometrov. Kúpele ležia doslova v náruči rozsiahlych lesov, lesných parkov, neďaleko rieky Hron. Návštevníkov tak ako v minulosti, aj dnes, fascinuje pohľad na panorámu Kremnických a Štiavnických vrchov a na obrysy končiarov Nízkych Tatier.
Pre kúpeľných hostí je v každom ročnom období pripravený bohatý kultúrny program, v ktorom dominujú tanečné zábavy a rôzne typy koncertov.  Spestrením môžu byť aj výlety do neďalekých miest, kde možno navštíviť rad kultúrnych a historických pamiatok a zaujímavostí. Rovnako vďačným cieľom výletov je aj okolitá príroda.

Zoznam hotelov
Zobraziť popis destinácieSmrdáky kúpele

Celá oblasť kúpeľov bola pred viac ako 25 miliónmi rokov zaliata morom, vďaka čomu tu vznikli biologické usadeniny. Tie sa časom premenili na ložiská liečivej minerálnej vody s vysokým obsahom sírovodíka. Prvá písomná zmienka o kúpeľnom mieste Smrdáky pochádza z roku 1617. No pozornosť im venoval aj najznámejší slovenský polyhistor Matej Bel, ktorý vo svojom známom diele Historické a zemepisné znalosti o súvekom Uhorsku, vydanom v roku 1740, spomína aj Smrdáky a dokonca tu aj popisuje spôsoby liečebného použitia minerálnej sírovodíkovej vody. Prvý skutočne kúpeľný dom postavil v Smrdákoch majiteľ tunajších pozemkov, nitriansky podžupan Jozef Vietoris. To bolo na prelome rokov 1832 a1833. A bol to práve tento človek, ktorý sa zaslúžil aj o neskoršiu stavbu fascinujúcej budovy kaštieľa. Ten mal pôvodne slúžiť jeho rodine a vzácnym hosťom. No pravdou je, že všetkým  kúpeľným hosťom slúži dodnes a jeho klasicistický portál sa stal symbolom kúpeľov.
Smrdáky ležia na Západnom Slovensku, v Záhorskej nížine, pod úpätím Bielych Karpát. Okresné mesto Senica je vzdialené iba pár kilometrov.
Okolie kúpeľov je bohaté na možnosti peších a cyklistických túr. Navštíviť možno aj známe pútnické miesto Šaštín-Stráže, zrúcaninu hradu Bran, pamätník M. R. Štefánika na Bradle, či dodnes zachovaný a hojne navštevovaný hrad Červený Kameň. Počas pobytu v kúpeľoch si možno naplánovať aj výlety do neďalekej Českej republiky, Rakúska, alebo do hlavného mesta Bratislavy.

Zoznam hotelov
Zobraziť popis destinácieŠtós kúpele

Štós je pravdepodobne najstaršou osídlenou obcou v malebnom údolí Bodvy s bohatou baníckou históriou a nožiarskou výrobou. V čarovnom kúte juhovýchodného Slovenska, v lone malebnej prírody, plnej voňavých jedlí a smrekov na hranici Spišského rudohoria a Slovenského krasu založil Róbert Komporday v roku 1883 liečebné kúpele Štós.

Kúpele Štós majú viac ako 130 ročnú históriu. V kúpeľoch Štós bola daná do prevádzky (1963) a využívaná na liečebné účely prvá klasická fínska sauna na území bývalého Československa, ktorá po rekonštrukcii a modernizácii slúži svojmu účelu i dnes.

Podľa švajčiarskej klasifikácie majú kúpele liečivú klímu so stupňom stimulácie 1, s typickými prvkami horského prostredia. Hlavným indikačným zameraním  Štósu je liečba  dýchacích ciest. Kúpele na to predurčuje nie len vhodná nadmorská výška okolo 650 m. n.m., množstvo slnečných dní, ale aj lesopark s vyše 200 druhmi vzácnych drevín a kvetov. Účinok klimatickej liečby v Kúpeľoch Štós je znásobený SPELEOTERAPIOU – unikátnou liečbou v blízkej Jasovskej jaskyni.

Pobyt v Kúpeľoch Štós je spríjemnený vďaka vitálnemu vodnému svetu, ktorý poteší dušu  a  telo. Komplex vodných a parných kúpeľov s množstvom atrakcií: bylinková, eukalyptová a fínska sauna, vitálny dážď, vodná cesta, hydromasážny bazén, tepidárium.

Novinkou je moderný plavecký a relaxačný bazén s protiprúdom, vodným chŕličom a masážnymi tryskami, ktorými si môžete premasírovať celé telo. Atmosféru dotvára bazénové osvetlenie a príjemná hudba.

Zoznam hotelov
Zobraziť popis destinácieTrenčianske Teplice

Kúpele Trenčianske Teplice sa nachádzajú v juhozápadnej časti Strážovských vrchov, v údolí riečky Teplička, pár kilometrov od Trenčína a hraníc so susednou Českou republikou. Jedna z povestí o vzniku kúpeľov hovorí o chromom pastierovi, ktorému sa jedného dňa zatúlala jeho ovca. Našiel ju vraj pri malom jazierku, v ktorom bola voda horúca a šíril sa z nej sírový zápach. Pastier sa v nej niekoľkokrát okúpal a vyzdravel.

Obľúbenosť kúpeľov v súčasnosti zabezpečujú nadpriemerné výsledky, ktoré dosahujú v liečbe pohybového aparátu. Kúpele sa ďalej špecializujú na liečbu a prevenciu ochorení pohybového aparátu, stavoch po operáciách a úrazoch, chronických reumatických ochorení u niektorých civilizačných chorôb, chorôb z povolania, ale aj ochorení z oblasti internej medicíny, gynekologické a kožné ochorenia vrátanie psoriázy.

Liečebná starostlivosť v kúpeľoch je založená predovšetkým na využívaní prírodnej sírnej termálnej vody. V kúpeľoch sa nachádza 6 prírodných liečivých zdrojov, ktoré sa využívajú na vonkajšiu a vnútornú balneoterapiu. Sírne termálne liečivé pramene majú rovnaké chemické zloženie, líšia sa len teplotou vody.

Európsky unikát Hammam bol postavený v roku 1888 a je súčasťou kúpeľného komplexu. V minulosti slúžil ako vaňový kúpeľ pre bohatú šľachtu a finančných magnátov. V súčasnosti sa využíva ako relaxačná miestnosť po kúpeli v najteplejšom termálnom bazéne Sina a poskytujú sa tu aj masáže.

Pre kúpeľných hostí je počas pobytu k dispozícii moho služieb na trávenie voľného času - knižnica, požičovňa bicyklov, spoločesnké hry, kaviarne, koncerty, prednášky a rôzne športové možnosti. O bohatý kultúrny a spoločenský program návštevníkov kúpeľov sa stará kúpeľná informačná kancelária, kde možno získať nielen aktuálne informácie o pripravovaných podujatiach, ale aj rad výborných tipov na výlety a poznávania daného regiónu.

 

Zoznam hotelov
Zobraziť popis destinácieTurčianske Teplice

Turčianske Teplice sa nachádzajú v malebnom údolí „ Turčianskej záhrady“ , neďaleko mesta Martin. 

Bohato mineralizovaná termálna voda turčianskych kúpeľov má dokázateľne liečivé účinky na ochorenia pohybového aparátu, urologické, nervové a gynekologické ochorenia. Vysoký obsah vápnika, horčíka a fluóru sa využíva na pitné kúry ako prevencia proti osteoporóze a viacerým typom obličkových kameňov, proti žlčníkovým a črevným ťažkostiam. Teplota termálnej vody turčianskych prameňov sa pohybuje od 38 °C do 47 °C. Je výborná aj na pitné kúry, ktoré pôsobia proti osteoporóze a viacerým typom obličkových kameňov, pri žlčníkových a črevných ťažkostiach.

V kúpeľoch sa liečia aj onkologické choroby, choroby tráviaceho ústrojenstva, nervové choroby, ženské choroby, choroby z povolania a iné.

Moderne liečebné domy poskytujú komfort a pohodlie. Rozsiahly lesopark láka na prechádzky a novy Aqua park v blízkosti liečebných domov  je ideálny  na plávanie a osvieženie pre návštevníkov kúpeľov.

Zoznam hotelov
Zobraziť popis destinácieVyšné Ružbachy

Kúpele Vyšné Ružbachy vznikli pri minerálnych prameňoch priamo v obci Vyšné Ružbachy.  Zvláštnosťou kúpeľov je jazierko KRÁTER,  prírodne naplnené termálnou vodou z prameňa Izabela, kde sa domáci kúpu aj v zime.  Je situované na vrchu travertínovej kopy priamo v obci.

Väčšina liečebných procedúr sa uskutočňuje v budove Balneoterapie, ktorá je považovaná za dominantu kúpeľov. Bohatý výber liečebných procedúr uspokojí aj toho najnáročnejšieho klienta s garanciou zlepšenie zdravia.

V kúpeľoch sa liečia onkologické choroby, choroby obehového ústrojenstva, choroby metabolické,  choroby tráviaceho ústrojenstva, duševné choroby, ženské choroby, choroby z povolania a iné.

Kúpele vo Vyšných Ružbachoch poskytujú liečebné ale aj wellness pobyty na vysokej úrovni.

Zoznam hotelov
Zobraziť popis destinácieVysoké Tatry

Vysoké Tatry sú originálnou kombináciou prírodných krás, vysokohorského prostredia s ideálnymi podmienkami na turistiku a lyžovanie, ako aj klimatických kúpeľov, využívajúcich liečivé účinky spojenia nadmorskej výšky so slnečným žiarením a čistým vzduchom.

Zoznam hotelov
Zobraziť popis destinácieZemplínska Šírava

Zemplínska šírava v minulosti nazývaná Zemplínska sĺňava, je vodná nádrž na východnom Slovensku v povodí Bodrogu pod Vihorlatskými vrchmi. Je druhou najväčšou vodnou priehradou na Slovensku podľa plochy hladiny, a zároveň treťou najväčšou na Slovensku podľa celkového objemu vody (po Liptovskej Mare a Oravskej priehrade). Je obľúbenou turistickou destináciou so siedmimi rekreačnými strediskami:

  • Biela hora, známa aj pod názvom Prímestská, na západnom brehu v blízkosti mesta Michalovce
  • Hôrka, známa aj ako Slnečný Lúč, južne od obce Vinné
  • Medvedia hora, pri obci Kaluža
  • Kaluža, pri obci Kaluža
  • Kamenec, pri obci Kaluža
  • Klokočov, pri obci Klokočov
  • Paľkov, medzi Klokočovom a Kusínom

V strediskách KalužaKlokočov a Paľkov boli v roku 2003 vybudované letné neplavecké bazény.

V stredisku Kaluža bol v roku 2014 otvorený akvapark s celoročnou prevádzkou.

Zo strediska Hôrka v letnej sezóne vyrážajú na svoju okružnú plavbu vyhliadkové lode.

 

Šírava má veľmi priaznivé klimatické podmienky na kúpanie, vodné športy, rybolov, cykloturistiku a pešiu turistiku v okolitých Vihorlatských vrchoch. Rekreanti vyhľadávajú šíravu kvôli jazde na vodných skútroch, jachtách, či vodných bicykloch.

Zoznam hotelov