Kúpele |  Catering |  Austrália |  Ubytovanie |  Slovensko |  Referáty | 

Kúpele Slovenska

  ... zdravie, relax, pohoda ...
kúpele Slovenska lázně na Slovensku Slovakia spa
o nás    spolupráca    referencie    kontakt

 Kúpele Slovenska


 Wellness hotely

 Úvod
 Wellness


2908. Hotel Aquatermal ***REZERVUJTE SI
FOTOGALÉRIA
CENNÍK


Hotel AQUATERMAL*** sa nachádza na juhu stredného Slovenska v areáli obľúbeného termálneho kúpaliska v Dolnej Strehovej medzi Lučencom a Veľkým Krtíšom.

Hotel AQUATERMAL*** sa svojou ponukou orientuje predovšetkým na relax a oddych. Miesto pre oddych tu nájdu aj rodiny s deťmi. Nájdu tu detský kútik, detské postieľky, priestranné rodinné izby, detské jedlá. Deti sa môžu vyšantiť v detskom bazéne s hríbikom alebo na priestrannom vonkajšom detskom ihrisku s preliezkami, kolotočmi a hojdačkami.

Pre firemnú klientelu má hotel AQUATERMAL*** pripravené tri konferenčné miestnosti s kompletným technickým vybavením. Ústretový personál vyhovie všetkým Vašim požiadavkám.


Stravovanie


Reštaurácia á la carte

Srdečne Vás pozývame do našej hotelovej reštaurácie, v ktorej si môžete pochutnať na vynikajúcich špecialitách nášho šéfkuchára a lahodných vínach,ktoré vám ponúkne školený personál. Spojením príjemnej atmosféry, chutného jedla a vína  budete svedkom príjemného a nezabudnuteľného zážitku.

Lobby bar

Vám ponúkne širokú ponuku alkoholických a nealko nápojov. Samozrejme, nezabudli sme ani na Cognacy príjemnej vyváženej chuti a lahodnej vône. Samozrejmosťou je aj Whisky viacerých druhov.

Kongres a konferencie


KONGRESOVÉ CENTRUM

Náš hotel disponuje tromi konferenčnými miestnosťami o kapacite od 20 os. do 80 os. Spolu dokážu naše konferenčné priestory prijať až 160 osôb. Káždá z miestností je vybavená moderným technickým zariadením (dataprojektor, ozvučenie, pripojenie na internet a ďalšie..)

Kuchyňa poskytne účastníkom konferencií a školení príjemný gastronomický zážitok. Vybrať si môžete z viacerých variantov stravovania. Či už jednoduché dvojchodové menu alebo bohatý bufetový stôl, prípadne rauty a recepcie v rôznych štýloch.

Všetky naše priestory sa vám budeme snažiť pripraviť podľa vašich žiadostí a našich možností aj na rôzne rodinné oslavy,svadobné hostiny,firemné akcie,teambuildingy.


Voľný čas a okolie

Okrem kúpania v termálnych bazénoch a príjemného relaxu v našom wellness centre, Vám ponúkame aj zopár tipov na výlet do blízkeho okolia.

Hostia si počas pobytu môžu voľné chvíle spríjemniť návštevou viacerých kultúrnych a prírodných zaujímavostí.

Priamo v obci Dolná Strehová sa nachádza kaštieľ I. Madácha s expozíciou venovanou životu Imre Madácha. Neďaleká vodná nádrž Ľuboreč ponúka možnosti vindsurfingu či rybolovu. Ďalšou športovou aktivitou je možnosť výstupu na blízky Lysec, či venovanie sa rôznym športovým disciplínam (futbal, basketbal, volejbal, tenis) na dvoch multifunkčných ihriskách v obci. V obci sa nachádza FITNESSCENTRUM, ktoré je vybavené kvalitnými športovými zariadeniami. Cez zimu je sprístupnená ľadová plocha prispôsobená na hokej a korčuľovanie v časti obce Rákytie. Tento kraj je bohatý na divú zver, o ktorú sa starajú poľovnícke združenia a neďaleko na Imrovom kopci sa nachádza danielia obora. Milovníci hubárčenia tu nájdu skutočný raj.

Odporúčame výlet predovšetkým k týmto zaujímavostiam v okolí:

Slovenské Národné Múzeum – Múzeum bábkarských kultúr a hračiek – Modrý Kameň
IPOLYTARNÓC - obec v Maďarsku so zaujímavým archeologickým parkom

Slovenské Národné Múzeum – Múzeum bábkarských kultúr a hračiek – Modrý Kameň

Múzeum bábkarských kultúr a hračiek hrad Modrý Kameň je špecializované múzeum s celoslovenskou pôsobnosťou, zamerané na dokumentáciu dejín a súčasnosti bábkového divadla, dejín a vývoja detskej hračky, ako aj dejín regiónu, v ktorom sa múzeum nachádza. Kultúrno-umelecké, historické, archeologické a národopisné zbierky, ktoré múzeum v rámci svojej špecializácie zhromažďuje, odborne spracováva a ochraňuje, sú sprístupnené verejnosti formou stálych expozícií, výstav a rôznorodých kultúrnych aktivít, ktoré sa tešia veľkej obľube najmä u detí a mládeže. Zaujímavosťou je historická expozícia zubnej techniky, jediná svojho druhu v strednej Európe, ktorú v priestoroch múzea dlhodobo prezentuje Slovenská komora zubných technikov. Hradný objekt tvoria zrúcaniny starého gotického hradu a budova barokového kaštieľa, v ktorej sídli múzeum.

Stále expozície:

  • Hračky na Slovensku v 20. storočí
  • Expozícia zahraničných bábok
  • História a súčasnosť slovenského bábkového divadelníctva

Otváracie hodiny:

  • júl – august: pondelok – nedeľa od 9.00 do 18.00 h.
  • apríl, máj, september, október: pondelok – nedeľa od 9.00 do 17.00 h.
  • november – apríl: pondelok – piatok od 8.00 do 15.00 h.

Sokoliarske predvádzanie

od 1. 5. 2011 do 31. 10. 2012

V letných mesiacoch si na bašte hradu môžete pozrieť stály sokoliarsky dvor na hradnej zrúcanine spojený so sokoliarskym predvázaním. Sokoliarstvo Kanát sa zaoberá chovom, výcvikom a predvádzaním dravých vtákov. Sokoliarske predvádzanie voľne lietajúcich dravcov je ukážkou ich letových schopností, akrobacií, imitácie útokov, kde dosahujú niektoré z nich rýchlosť až 300 km/h. Cieľom predvádzania dravých vtákov a ich držania na sokoliarskych posedoch je oboznámiť verejnosť s najstarším spôsobom lovu, ktorý vznikol v roku 3000 pr.n.l. Oboznámiť ich s kultúrou a sokoliarskou históriou, ale aj s ochranou dravých vtákov.

Sokoliarske predvádzanie prebieha vždy o 11:00 a 15:00 a trvá cca 45-50 min. Vstupné pre dospelých je 4 €, pre deti 3 €. Nad 20 osôb je zľava - 0,50 €. Pri väčšom počte návštevníkov je možná dohoda aj v iných časových termínoch a individuálnej ceny vstupného po predchádzajúcej dohode.

IPOLYTARNÓC

Ipolytarnóc je obec v Maďarsku s archeologickým parkom. Tento park je unikátne miesto, kde sa v skamenelom bahne zachovali stopy po pravekých zvieratách a rastlinách. Územie Ipolytarnóc bolo v roku 1944 vyhlásené chránenou oblasťou a v roku 1995 zapísané na zoznam Európskeho prírodného dedičstva.

Základné fakty

Územie sa rozprestiera na úpätí vrchu Karancs. Oblasť objavili koncom 19. storočia drevorubači, ktorí tam nachádzali kamene s odtlačkami pravekých rastlín. Onedlho potom tam začali archeologické vykopávky. Do dnešných dní objavili odborníci v areáli archeologického parku viac ako 3000 skamenelých stôp od 12 zvieracích druhov.

Turistické informácie

Lesom vedie náučný chodník, ktorý informuje návštevníkov o období praveku. V areáli archeologického parku je tiež historické múzeum. V pavilónoch múzea sú umiestnené konzervované exponáty, napríklad skameneliny veľkých pravekých stromov, skamenené stopy, žraločie zuby, skamenené pozostatky rôznych morských živočíchov a úlomky pravekých stromov.

Otváracia doba:

Od 1. marca do októbra, od utorka do nedele a každý sviatočný pondelok. Pracovné pondelky je územie zatvorené! Otváracia doba recepčnej budovy: na jar a na jeseň medzi 9 – 17 hodinou, cez leto do 18:00.


Slovensko, study in Australia
SKonline® 2000-2014, Všetky práva vyhradené.