Kúpele |  Catering |  Austrália |  Ubytovanie |  Slovensko |  Referáty | 

Kúpele Slovenska

  ... zdravie, relax, pohoda ...
kúpele Slovenska lázně na Slovensku Slovakia spa
o nás    spolupráca    referencie    kontakt

 Kúpele Slovenska


 Wellness hotely

 Úvod
 Stravovanie
 Relax a voľný čas
 Procedúry
 Silvester
 Balíky 2014


Hotel Sitno

Obec Vyhne leží 12 km severozápadne od mesta Banská Štiavnica, v údolí Banskoštiavnických vrchov známych svojimi prírodnými krásami, termálnymi prameňmi. Tieto podmienky vytvárajú vhodné prostredie na príjemný pobyt a na relaxáciu návštevníkov rehabilitačného strediska.

Termálna voda vyviera zo známeho historického prameňa. Teplota vody sa pohybuje od 33 - 35 Co , výdatnosť prameňa je 12 - 16 l/sek. Termálny prameň je železouhličitá voda s liečivými účinkami vhodnými na choroby srdcové, nervové, ženské, duševnú vyčerpanosť, rehabilitáciu po fyzickej záťaži a po úrazoch pohybového aparátu.

Neštátne zdravotnícke zariadenie je súčasťou rekreačného a rehabilitačného strediska. Ponúka služby komplexnej rehabilitácie - vodoliečbu, elektroliečbu, akupunktúru, akupresúru, saunu, posilňovňu, rehabilitačný bazén, plavecký bazén. Tieto pracoviská sú vybavené modernými zariadeniami a prístrojmi, služby v stredisku sú poskytované na vysokej odbornej úrovni.

Služby zdravotného strediska sú klientom /poistencom/ hradené zdravotnou poisťovňou. Slovnaft Rekreacentrum, a.s. má uzavretú zmluvu so zdravotnou poisťovňou APOLLO, ktorá hradí svojim poistencom liečebné procedúry. V prípade iných zdravotných poisťovní si objednávateľ môže vopred dohodnúť s príslušnou poisťovňou možnosti úhrady nákladov na liečebné procedúry. Potvrdenie o úhrade nákladov klient predloží pri nástupe na liečenie. Nadštandardné služby si klient hradí v hotovosti podľa platného cenníka.

V stredisku je k dispozícii odborný lekár v stanovených ordinačných hodinách. Po vykonaní vstupnej prehliadky odporučí jednotlivé rehabilitačné procedúry.
Pre akútne prípady mimo ordinačných hodín je vedením strediska zabezpečovaná zdravotnícka pohotovosť. V prípade poradenstva s odbornými lekármi - stomatológ, gynekológ, detský lekár - zabezpečujeme tieto služby na objednávku.

1. Rehabilitačná liečba
Akupresúra
Akupunktúra
Plynové injekcie
Manipulačná liečba chrbtice, periférnych kĺbov
Mäkké mobilizačné techniky na chrbtici, periférnych kĺboch a svaloch

2. Pohybová liečba
Skup. lieč. telocvik v telocvični, turistické vychádzok, šport. hry
Skupinový liečebný telocvik v plaveckom bazéne
Plávanie v plaveckom bazéne
Poruchové cvičenie s použitím prístrojov - bicykel, bežiaci pás

3. Fyzikálna liečba
Klasická masáž celková
Klasická masáž čiastočná
Prístrojová masáž
Športová masáž
Reflexná masáž
Fínska sauna - suchá
Termálny bazén
Lavatherm /podobné parafínu/

4. Elektroliečebné procedúry
Ultrazvuk
Diadynamické prúdy
Interferenčné prúdy
Krátkovlnná diatermia
Magnetoterapia
Solux
Horské slnko
Bioptron

5. Vodoliečebné procedúry
Podvodná masáž
Perličkový kúpeľ
Škótsky strek

Návštevníkom je ďalej k dispozícii krytý bazén s termálnou vodou. Všetky rehabilitačné úkony sa vykonávajú pod dozorom lekára a po jeho predchádzajúcich vyšetreniach. Rehabilitačné úkony sú časované a návštevník obdrží od lekára časový harmonogram, podľa ktorého sa riadi počas pobytu celý jeho rehabilitačný režim.

Slovensko, study in Australia
SKonline® 2000-2014, Všetky práva vyhradené.