Kúpele |  Catering |  Austrália |  Ubytovanie |  Slovensko |  Referáty | 

Kúpele Slovenska

  ... zdravie, relax, pohoda ...
kúpele Slovenska lázně na Slovensku Slovakia spa
o nás    spolupráca    referencie    kontakt

 Kúpele Slovenska


 Wellness hotely

 Úvod
 Ubytovanie
 Stravovanie
 Šariš relax centrum
 Firemné akcie
 Voľný čas
 Wellness víkend
 Wellness pobyt PLUS


Šariš Park

Čo s voľným časom – ŠARIŠ PARK

  • Wellness
  • Fitnes
  • Tenisový kurt s umelým trávnikom je okrem tenisu vhodný i na nohejbal, minifutbal, volejbal
  • Požičovňa športových potrieb a bicyklov (new)
  • Vonkajšie trávnaté športoviská
  • Múzeum pivovarníctva – v ŠARIŠ PARKU pribudlo menšia expozícia dokumentujúca výrobu piva vo Veľkom Šariši. V spojení s ochutnávkou piva predstavuje zaujímavé spestrenie dňa na Šariši.
    Remeselné dielne – kováčska dielňa, či už máte záujem o kúpu suveníru alebo krátku prehliadku, prvá z remeselných dielní je vám k dispozícii. Otvorené na objednávku.

Nepravidelné kultúrne podujatia v areáli

Detský program – pre našich najmenších máme pripravených viacero atrakcií – vonkajšie ihrisko so šmykľavkou, detskou lezeckou stenou a hojdačkou. Pobyt s deťmi vám spríjemnia detské stoličky, detský kútik a detské menu.

Opatrovateľský servis je na objednávku. Ďalšie atrakcie pre deti sú v príprave.

Jazda na koni – NOVINKA V LETE 2009 – KONE V AREÁLI ŠARIŠ PARK.

Legenda o smädnom mníchovi
Legenda o podkove šťastia

Čo s voľným časom – okolie ŠARIŠ PARKU

Hrady, zámky, kaštiele
2 km od ŠARIŠ PARKU sa nachádza jeden z najrozľahlejších hradov Slovenska – Šarišský hrad. Nenáročným, približne hodinovým výstupom, sa vám podarí dostať do areálu zrúcanín hradu, odkiaľ sa vám naskytne výhľad do celého okolia. Počas letného obdobia sa na hrade konajú zaujímavé akcie, napr. Šarišské hradné dni.
Hrad Stará Ľubovňa – jeden z najkrajších a najnavštevova nejších hradov na Slovensku. Spolu s priľahlým skanzenom, vojenským táborom a zaujímavosťami centra mesta Stará Ľubovňa predstavuje zaujímavý tip na celodenný výlet. Vzdialenosť od ŠARIŠ PARKU – cca 60 km.
Kaštieľ Fričovce – novozrekonštruovaný renesančný kaštieľ patrí ku klenotom architektúry na Slovensku. Vzdialenosť od ŠARIŠ PARKU – cca 20 km, smer Poprad.

Mestá v blízkom okolí
Veľký Šariš – Historické mestečko, v ktorého katastri leží ŠARIŠ PARK vám ponúka niekoľko možností kultúrneho vyžitia – Veľkošarišskú galériu, Parný rušeň „Mlinsku džurku“.
Prešov – mestská pamiatková rezervácia od roku 1950 sa nachádza len 5 minút cesty od ŠARIŠ PARKU. V Prešove nájdete mnoho sakrálnych pamiatok (Konkatedrálu sv. Mikuláša, Greckokatolícky chrám sv. Jána Krstiteľa, Barokovú Kalváriu…), Národnú kultúrnu pamiatku Solivar, prvé židovské múzeum na Slovensku – v Ortodoxnej židovskej synagóge, Šarišskú galériu, Krajské vlastivedné múzeum, Planetárium a hvezdáreň a množstvo iných pamätihodností.
Sabinov so svojim zachovalým historickým jadrom je ďalším mestom v blízkosti areálu. Nachádza sa len 15 km od ŠARIŠ PARKU.

Divadlá
V rámci spestrenia vášho voľného času odporúčame návštevu jedného z divadiel v Prešove (Divadlo Jonáša Záborského alebo Divadlo Alexandra Duchnoviča).

ŠPORT

Pešia turistika – blízke okolie pohorí Čergov, Šarišská vrchovina a Slánske vrchy sú ideálnymi pre nenáročné pešie vychádzky i túry pre stredne náročných turistov


Slovensko, study in Australia
SKonline® 2000-2014, Všetky práva vyhradené.