Kúpele |  Catering |  Austrália |  Ubytovanie |  Slovensko |  Referáty | 

Kúpele Slovenska

  ... zdravie, relax, pohoda ...
kúpele Slovenska lázně na Slovensku Slovakia spa
o nás    spolupráca    referencie    kontakt

 Kúpele Slovenska


 Wellness hotely

 Uvod
 Ubytovanie
 Stravovanie
 Japonské kúpele
 Naturmed procedúry
 Voľný čas
 Konferencie
 Pobyty


Hotel Therma**** Dunajská Streda

Japonské kúpele & AsiaSpa


V japonských kúpeľoch namiesto hlučných adrenalínových šmykľaviek nájdete oázu pokoja pre dušu a oddych a osvieženie pre telo. Sviečky okolo zatemnenej vane, vlniaca chill-out hudba a príjemné exotické vône. "jedno vynikajúce miesto pre vypnutie a totálny relax..."
Denne dvakrát 30 minút v liečivej vode má blahodarné účinky. Modernému človeku to však už ako celodenný program nepostačuje. Hotel Therma**** poskytuje všetko to, čím sa dajú znásobiť účinky tohto prírodného elementu a skrátiť čas, potrebný na dosiahnutie očakávaného efektu.

Akvárium s exotickými rybami oddeľuje vodný svet od vstupnej haly hotela. Kapacita Japonských kúpeľov je naraz 120 osôb. K dispozícii máte šesť  bazénov, tri sauny, dažďový "prales", jacuzzi , uzatvorené tepidárium.

V BalneoBar-e Vám naši terapeuti radi ponúknu nealkoholické nápoje. V prípade rezervácie celého vodného sveta AsiaSpa ponúkame aj miešané nápoje či šampanské do estetických nerozbitných pohárikov, s obsluhou aj pri bazénoch.

Bazény a Vodný Svet

Je známe, že Japonci sú výnimočne priateľskí a radi si spolu príjemne podebatujú. Posedenie v bazénoch s horúcou vodou je pre to ideálnou príležitosťou.

 • Tri kľudové sedacie bazény sú vyhriate na ideálnych 35 - 36 C°. Jeden z nich je vybavený perličkovou masážou.
 • Oválny rekreačný bazén má 29°C a je vybavený podvodnými sedadlami. Vyskúšajte si plávanie v protiprúde! Perličkový bazén Kalich s jemnými bublinkami pôsobí upokojujúco na nervový systém a má prijemné sedatívne účinky.
 • Ak sa postavíte pod masážny chrlič, príjemne Vám uvoľní stuhnutú šiju. Pod sedacím chrličom si bez námahy nechajte rozmasírovať chrbát až po kríže bohatým vodným prúdom.
 • Detský bazénik má hĺbku 40 cm. Z polohovateľných ležadiel môžu mať rodičia svoje ratolesti stále pred očami.
 • Kneippove bazény s teplotou 35°C a 15°C sú unikátnym kontrastným kúpeľom dolných končatín, kombinovaného s masážou chodidiel chôdzou po guľatých kameňoch.
 • Novinkou je AQUABIKE - bicyklovanie pod vodou. Má to výborný rehabilitačný efekt, záťaž je lepšie rozložená ako pri bežných rotopedoch.


BalneoTherapy a Saunový Svet

BalneoTherapy znamená využívanie blahodárneho vplyvu vody a tepla pre zlepšenie a udržanie zdravia a psychickej pohody. Vaňové kúpele s prísadami ako je rašelinový, aromatický, medový alebo slaný kúpeľ z Mŕtveho mora, odovzdávajú telu cez našu pokožku vzácne minerály.

 • Po Ruskej suchej saune sa otužilci môžu ochladiť v studenom bazéniku, masážou s ľadovou drťou, studenou či vlažnou sprchou alebo si jednoducho vylejú vedro ľadovej vody na hlavu.
 • InfraSauna je určená pre relax a vnútorné prehriatie organizmu. Má liečivé účinky, uvoľňuje kĺby a svaly, prekrvuje pokožku. Je výborné aplikovať pred zábalmi a masážami. Dobre ju znášajú aj zákazníci, ktorým zdravotný stav nedovolí extrémne výkyvy teploty. 
 • ParnáSauna Ceylon style SteamBath je ideálna pre dýchacie cesty, otvára póry na pokožke, vyčisťuje a prekrvuje ju a pôsobí celkovo detoxikačne. Rýchlejší je aj prenos tepla na telo, ako v suchej saune. Východné národy ju používajú tradične s bylinkovými výťažkami, ktoré pridávame priamo do pary.


Tepidárium Yobu s vyhrievanými ležadlami, príjemnou hudbou a tlmeným osvetlením je miestom pre oddych po saunovaní, masáži ale najmä po vaňových prísadových kúpeľoch.

Niektorým však vyhovuje po saune Jacuzzi - perličkový kúpeľ s masážnymi tryskami.   

 Hydrotherapy a Vaňové Kúpele

Oddelenie Hydrotherapy poskytuje vaňové prísadové kúpele a podvodné masáže v šiestich samostatných kúpeľných kabínach - pri meditačnej hudbe a sviečkach za hodinu až 12 osobám. V 600 litrových terapeutických vaniach sa používa čerstvá voda pre každého klienta.

 • Podvodná (subaquálna) hydromasáž spolu s teplom napomáha uvoľneniu svalov, zlepšuje pokožku, chráni proti celulitíde. S teplotou vody 36-37°C Vám vyškolený personál s ručnou tlakovou tryskou pod vodnou hladinou, pod uhlom 30 až 60° premasíruje celé telo.
 • Prečo je sprcha v každej vaňovej kabínke v Japonských Kúpeľoch? Pred vaňovým kúpeľom s cennými prísadami je vhodné sa dôkladne osprchovať telovým mydlom aby sa Vám otvorili póry vašej pokožky, a tak sprístupnili pre blahodárne prísady.
 • Terapeutické vane so zabudovanými tryskami sa najviac využívajú pri perličkových a kľudových prísadových kúpeľoch.  Prísady: soľ z Mŕtveho mora, jód, rašelinový koncentrát, bylinkový extrakt, smotana - med - olej, morské riasy, esenciálne oleje, kvetinkové lupienky s afrodiziakami, atď.
 • Ponuka pre dvojice - Romantický kúpeľ pre dvojicu v kvetinových lupienkach s afrodiziakami alebo kúpeľ Cleopatra (dve vane v jednej miestnosti). Romantická atmosféra pri sviečkach bude pre Vás nezabudnuteľným zážitkom.
 • Sundance Pool, vonkajší bazén vás v letnej sezóne príjemne osvieži. Na pohodlných ležadlách sa môžete bezstarostne slniť alebo si vybaviť svoje povinnosti cez internet  WiFi pripojením.

 
Termálny prameň

Voda z termálneho prameňa v Dunajskej Strede je prírodná, vysoko mineralizovaná, hydrogénuhličitanovo-sodná, so zvýšeným obsahom sodíka, hydrogénuhličitanov a fluoridov, slabo alkalická. Vychádza z hĺbky 1600 metrov, má 57°C a hodnotu PH 8,0.

Masáže, zábaly, procedúry pre telovú kozmetiku, solárium a moderný fitness nájdete v oddelení Naturmed&Fitness.
  

Otváracia doba:

Vodný svet je otvorený denne od 10:00 do 22:00
Sauny sú v prevádzke cez pracovné dni od 15:.00 do 21:.30, cez víkendy, sviatky a v prípade skupinovej objednávky sa sauny zapínajú už od 9:00
Od 14:00 sa masáže bez objednávok poskytujú v oddelení Balneo&AsiaSpa


   

Slovensko, study in Australia
SKonline® 2000-2014, Všetky práva vyhradené.