Kúpele |  Catering |  Austrália |  Ubytovanie |  Slovensko |  Referáty | 

Kúpele Slovenska

  ... zdravie, relax, pohoda ...
kúpele Slovenska lázně na Slovensku Slovakia spa
o nás    spolupráca    referencie    kontakt

 Kúpele Slovenska


 Úvod
 Indikácie
 Pobyty
 Ubytovanie
 Voľný čas
 Ceny a rezervácie


Rajecké Teplice

POPIS PROCEDÚR

VODNÝ SVET

V sieni zvanej Vodný svet zaručuje moderná technológia v dvoch antikorových bazénoch vysokú hygienu, minimálny obsah chlóru a hlavne dokonalé využitie liečivých účinkov našej termálnej vody. Okrem relaxačného je k dispozícii aj bazén na plávanie, aqua aerobic či skupinový telocvik. V areáli je dokonalé prostredie na oddych, relaxáciu, je tu i možnosť príjemne si posedieť pri občerstvení po príjemne strávenom čase v našom svete liečivej vody.

Individuálne masáže (cenník podľa dĺžky masáže v minútach)

Klasická masáž - tradičná ručná masáž za použitia špeciálnych regeneračných emulzií Vám pomôže uvoľniť sa a odstrániť bolesť z Vašich svalov.

Športová masáž - intenzívna hĺbková masáž zameraná na svalstvo namáhané športom, uvoľňuje napätie a zlepšuje cirkuláciu.

Aromaterapeutická masáž - základom masáže sú aromatické esenciálne oleje s čistiacimi, revitalizačnými, tonizačnými a zjemňujúcimi účinkami. Kombinácia dotyku a vône stimuluje krvný obeh, ukľudňuje nervový systém a uvoľňuje svalové napätie.

Reflexná masáž - výkon vedený nervovými spojmi v oblasti zvolených reflexných oblúkov. Tento manuálny liečebno-relaxačný zásah na povrchu tela vykonáva fyzioterapeut podľa špeciálnej zostavy na základe odporučenia lekára.

Reflexná masáž nôh - čínski lekári, ktorí túto metódu používali od nepamäti vedeli, že chodidlo je druhým mozgom. Tlakom na určitý bod odovzdávame signál a energiu príslušnému orgánu. Tato masáž patrí medzi najuvoľnujúcejšie

Podvodná masáž - vykonáva vyškolený zdravotnícky personál v špeciálnej vani s teplotou vody 35 - 37o C pod uhlom trysky 30 až 60 stupňov. Liečebno-relaxačná procedúra pre celé telo.

Antistresová masáž - Jemná masážna technika určená na svalstvo trpiace stresom

Regeneračné procedúry

Uhličitý kúpeľ - vykonáva sa v špeciálnej vani s teplotou vody 34o C. Termálna voda nasýtená oxidom uhličitým má reflektorický účinok na celý organizmus. Na pokožke sa prejavuje sčervenaním, prekrvením, s regeneračnými účinkami. Ďalej priaznivo účinkuje na cievny, hormonálny a nervový systém.

Oxygenoterapia - inhalácia vzduchu obohateného o 40-60% kyslíka pôsobí blahodárne na celý organizmus a tiež ako prevencia srdcovo-cievnych ochorení. Nadmerne okysličená krv má regeneračné účinky pre celé telo, predovšetkým na mozog a srdce.


Hydromasážne procedúry na báze našej blahodárne pôsobiacej termálnej vody

Vaňa Biarritz / Atlantis - Individuálne hydromasážne vane celého tela. Vhodné na uvoľnenie, či prekrvenie tela, ktoré zabezpečuje 140 / 170 trysiek vo vani Atlantis.

Perličkový kúpeľ - jemná bublinková masáž pri teplote vody 37-380C má sedatívne účinky a pôsobí upokojujúco na nervový systém.

Whirlpoolová vaňa - vírivý kúpeľ, ktorý pôsobí na organizmus prostredníctvom masážnych trysiek, kapacita vane je 5 osôb.

Škótske streky - vynikajúci účinok sa dosahuje masážou a zároveň striedaním silnejších prúdov teplej a studenej vody, ktoré spôsobujú prekrvenie organizmu.

Ostatné procedúry, služby a výkony po konzultácii s odborníkom

Masážna posteľ - masážny a relaxačný účinok dosiahneme suchým zábalom na masážnom lôžku prostredníctvom podporných trámov a telesnou váhou. Masírovanie v intervaloch od nôh k hlave pôsobí relaxačne najmä po vodnom kúpeli.

Parafango - lokálne zábaly mineralizovanej bahennej spraše s teplotou 48oC, ktoré pripravujeme zo zmesi čistého parafínu, parafínového oleja a bahennej spraše. Okrem tepelného účinku pôsobia priaznivo na organizmus aj minerálne látky /síra, železo, vápnik, uhličitany/ obsiahnuté v spraši.

Parafín - lokálna aplikácia čistého, vysoko hodnotného parafínu s teplotou 50oC.Výborné výsledky účinku tzv. parafínových rukavíc sa prejavujú najmä pri liečbe progresívnej artritídy.

Hydrogalvanická vaňa - špeciálna vaňa, ktorá umožňuje aplikáciu galvanického alebo impulzného prúdu na celé telo, teplota vody je 36-37oC. Intenzitu prúdu ordinuje lekár.

Elektroterapia - interferenčné prúdy, magnetoterapia, ultrazvuk, laser a diatermia sú moderné metódy elektroterapie. Lokalizáciu a intenzitu ordinuje lekár v závislosti od diagnózy klienta.
 
Saunetka - 5 infračervených lámp pôsobí na celkové vyhriatie organizmu a priaznivo ovplyvňuje reumatické ťažkosti.

Solux - zdroj infračerveného žiarenia vyhrieva postihnutú oblasť, lokalizáciu určí lekár.

Inhalácie - vysoký terapeutický účinok dosahujeme prostredníctvom inhalácie minerálnej vody s liečivými prísadami podľa ordinácie lekára.

Plynové injekcie - aplikácia medicínskeho CO2 pod kožu, presnú lokalizáciu určí lekár.

Konzultácia s odborníkom - vykonávajú špecialisti v odbore, každý klient má na základe svojej diagnózy určený špeciálny liečebný / welness program

Individuálna rehabilitácia - špeciálny výkon fyzioterapeuta, naordinovaný lekárom . Ide o cvičebnú jednotku zostavenú na základe zistenej diagnózy.

Meranie podkožného tuku

Slovensko, study in Australia
SKonline® 2000-2014, Všetky práva vyhradené.